Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elvált anyucik! A válásotok...

Elvált anyucik! A válásotok okozott nagyobb maradandó sérülést a gyermeketeitekben?

Figyelt kérdés

Sajnos úgy tűnik, hogy a kapcsolatunk teljesen megromlott a párommal. 1 éve próbálunk tenni érte, de már nem megy... van egy 15 hónapos kislányunk. Érte nagyon aggódom, megszakad érte a szívem..

Nálatok hogyan viselték ezt a gyerekek?


2017. ápr. 29. 17:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

En csak a gyerkocom ovis csoporttarsarol tudok nyilatkozni, a gyerekek joban voltak, igy tapasztaltunk sokmindent a gyerkocnel. Ot megviselte, fokent az, ahogy a szulok inteztek...egymast szidtak a gyerek elott (nekunk, tobbi szulonek, de ott alltak a gyerekeink is). A kiskolok eloszor befele fordulo lett, majd pszichologus foglalkozott vele. Hat nem jott be a dolog, elfajult a helyzet. Odaig, hogy a gyerek kb. kezelhetetlen, es borzasztoan viselkedik azokkal ahol egyutt a csalad. Pl. en gyerekemnek lerajzolta a multkor hogy a ferjem es en meghalunk....kiderult, allandoan ilyeneket rajzol a fiamnak oviban, ferjemet es engem lelonek, felgyujtanak, stb.

Az apukakat utalja, grimaszol nekik, nyelvet nyujt, stb. Pedig a valas elott ez egy nagyon aranyos kisfiu volt :(

A gyerek mai napig orvoshoz jar de csak ideig oraig valtozik meg, par napig normalis, aztan kezdodik elolrol az orulet, bantja a tobbit, lokdosodik, rugdos, es gyilkolasokat rajzol. (A tobbi gyerek szuleit).


De ott a szulok hozzaallasa nagyban szerepet jatszott.

2017. ápr. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Én vagyok a gyerek - de már felnőtt vagyok én is.

Mivel a szüleim kulturáltan váltak el, és megmaradt köztük egy normális beszélő viszony, sosem szenvedtem ettől.

Szerintem bizonyos szempontból jó is, hogy ilyen korán elváltok, egyből azt fogja természetesnek venni, hogy nem vagytok együtt (nekem is csak egy emlékképem van apámról, amikor velünk lakott), így nincs meg az a törés, hogy eddig volt "szép, teljes család", aztán meg nincs. Meg annál is sokkal jobb ez a felállás, minthogy veszekedés vagy jeges csönd meg feszültség legyen mindig otthon.

Ne neveljétek egymás ellen a gyereket, ne mondjatok rosszat a másikról a jelenlétében! Ne kelljen választania kettőtök közül (pl. láthatási vitákkor - egyáltalán, ne vitatkozzatok a láthatáson, és ha lehet, ebben legyetek rugalmasak, ha a gyerek valamiért épp úgy kívánja). Úgy általában a vitáitokat intézzétek négyszemközt, a gyerek ne legyen bevonva, még mint hírvivő sem! Ha elég erőt éreztek magatokban ahhoz, hogy ne essetek egymás torkának, akkor ünnepeljétek együtt a születésnapját, ha nincs másik partner a képben, akár a karácsonyt is:) És ne legyen az, hogy ő most a "szegény gyerek", akit elkényeztettek azért, mert neki nincs együtt élő apu mg anyu. Ne hagyjátok azt sem, hogy kamaszként kijátszon egymás ellen benneteket!

2017. ápr. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
20%
En vagyok a gyerek. 23Ev utan valtak el a szuleim. Marhara nem erdekel,es le.szarom. Egyaltalan nem viselt meg,hisz immar 23eves vagyok,o dolguk volt. En meg az orszagbol is elkoltoztem,nem m.o.-n lakok,es nem is hianyzik,ahogy senki mas sem.
2017. ápr. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
15%
Elvalt szulok gyerekekent mondom, hogy ez mindenkeppen okoz a gyerekben mindig maradando serulest, meg ha o maga mast is mond, mert esetleg nem vallja be maganak, vagy nem tud rola. 6 eves koromban valtak el a szuleim, 15-16 evesen jottem ki a depressziobol, szorongasbol. A panikbetegsegem azota is megmaradt. Parkapcsolatok teren is rengeteg problemam van. Egy filmet nem vagyok kepes megnezni, amiben normalis csalad van, mert elkezdek bogni, mint egy hulye, hogy engem miert nem szeret az apukam... folytassam? Az a szerencsetek, hogy a kicsi meg nagyon kicsi. Ettol fuggetlenul en tudom, hogy jobban jartunk igy, hogy apam nem volt velunk.
2017. ápr. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szüleim 12 éves koromban váltak el, van két fiatalabb testvérem, azt mondhatom, hogy maga a válás nem viselt meg minket. Kifejezetten jóban maradtak a szüleim. Persze az üvöltözés meg veszekedés a válást megelőzően annyira tarthatatlan volt már, hogy én azért némi kiskamasz hozzáállással kívántam, hogy elváljanak. Az első egy év nem volt kellemes, de már akkor is, és azóta főleg úgy gondolom, ez volt a legjobb amit a család érdekében tehettek. Édesapám párját is kedvelem. Persze nem tudom, mi lett volna, ha lenne féltestvérem, azt sosem akartam, szerencsére nem is lett, de én azért idősebb voltam már, mint a kislányod, szerintem még időben lépjetek, és a pároddal mindenképp törekedjetek a normális viszonyra, a gyerek előtt ne marjátok egymást, ha nem értetek egyet bizonyos kérdésekben, azt is a gyerek távollétében meccseljétek le, ne legyen apa megvesz mindent amit anya nem, ezért ő lesz a kedvenc szülő (vagy fordítva) történet, stb. Nálunk első perctő megvolt, még mikor szüleim nem beszéltek sűrűn egymással, hogy kijátszani nem tudtuk őket (pl beszedni az ebédpénzt mindkettőtől, vagy próbálkozni, hogy a sulibuliba elengedjen apám anyám tiltása ellenére :)

Kitartást kívánok!

2017. ápr. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Kb. azt tudom megerősíteni,amit fent is írtak:hozzáállástól függ. Nem a válás ténye készíti ki a gyereket,hanem a mérgezett légkör a szülők között,ami viszont akkor os ott van,ha együtt éltek...sőt főként akkor van így. Nem ismerem a helyzetedet,így nem tudhatom,hogy a ti helyzetetekben van-e még megoldása kapcsolat mentésére,de gondolj bele, nyugodt,feszültségmentes hangulat külön,vagy veszekedés,hajtépés együtt,melyik visel meg jobban egy gyereket?
2017. ápr. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Én a helyetekben megpróbálkoznék azzal, hogy együtt tartsam a családot. Még egy kört futnék, amíg lecseng a kialvatlan, fáradt időszak, mert bármennyire is imádjuk a gyerekeinket, a csecsemőkor tud megváltozott tudatállapotot eredményezni.
2017. ápr. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
11%

Annyit még hozzátennék, hogy nem ismerem a problémátokat, de valamiért, nem is olyan régen még fontosak voltatok egymásnak.


Nekem a kolléganőm vált el, amikor a gyerek 2 éves volt, sajnos utólag latja, hogy hiba volt, ebből nagyon nehéz jól kijönni. Az én szüleim is ordítoztak, volt megcsalás még pofon is, elhanyagolás, anyámra maradt a háztartás, apám semmiben nem vette ki a részét stb. Nem tudom, mi lehet még rosszabb, talán a szenvedélybetegség, de az nálunk nem volt és talán abból is van kiút. De aztán valami megváltozott, a viták elültek, idővel lenyelték a büszkeségüket és ma is együtt vannak, boldogan unokáznak. Jobb lett volna harmonikus családban felnőni, de ezt dobta ki a gép és ma már nem bánom, hogy próbáltam én is, erővel, hisztivel és minden eszközzel együtt tartani őket. Még a nagyszülőket is bevontam. Nem hiányzott volna ez a törés, így se volt egyszerű. Ráadásul igaz, hogy úgyis mindig hozzá leszel kötve valamilyen szinten a gyereked apjához.

2017. ápr. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ne haragudj utolsó, de szerintem nem követendő példa, hogy a gyerek lássa, hogy az apja felpofozza, megcsalja, elhanyagolja az anyját, de az anyja lenyeli a büszkeségét és sértettségét, és nem lép... És gondolom nem azért nem lépett, mert annyira egyben akarta tartani a családot, hanem egyéb külső okok (pénz, megélhetés, megítélés) miatt nem. Ha az én anyám csinálta volna ezt, nőként bizony nem néznék fel rá, fiú gyermekként meg talán jobb is, ha bele sem gondolok, hogy viselkednék a nőkkel, gondolván az a normális példa, amit otthon láttam... Amiket felsoroltál, hagyján, de a pofonra nincs mentség. Nincs az a pénz, hogy együtt tartsam a családot ezekután, csak azért, hogy a gyerek később elmondhassa, hát apámnak megszaladt a keze de most boldogan unokáznak, mert anyám nem lépett le...
2017. ápr. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat!

Sajnos annyi kort futottam, hogy elfaradtam a futkosasban :( nagyon probaltam egyben tartani a csaladot, megvaltoztam sokmindenben, sok terhet levettem a parom vallarol, kozben meg en megszakadtam alattuk. O meg a legalapvetobb hibait nem tudja elhagyni.. pedig mar lassan 1 eve kerem ra.

2017. ápr. 30. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!