Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy anya tartosan kialvatla...

Ha egy anya tartosan kialvatlan akkor az okozhat valami nagyobb bajt, szervi elvaltozast?

Figyelt kérdés

Nincs errol a neten semmi , pedig olyan szivesen olvasnek rola.

Ha egy anya tartosan kialvatlan, kimerult, az mit okozhat a szervezetben?


2017. jan. 20. 18:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Szervi elváltozást nem hinném. Néhány állapotot viszont igen. Pl IBS-t annál aki hajlamos rá. Nálam ez volt. Anyukám, nagymamám is volt puffadásos kivizsgáláson de egyiküknél se találtak soha semmit. Én panaszmentes voltam, majd jött egy fogzásos+betegséges kemény pár hét (én is beteg voltam) és azóta úgy puffadok, hogy 6 hónapos terhesnek nézek ki. De nincs semmi bajom nekem se.

Kimerült állapotban extra igény lesz párféle vitaminra/ásványi anyagra, néhány belőlük sokkal komolyabb tüneteket okozhat, mint azt gondolnák sokan. Pl a magnézium hiány szívritmuszavart.

2017. jan. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Dehogy nincs róla, én azt írtam be a gugliba, hogy "alváshiány mit okoz". Egy csomó találat van rá, pl. ez:

[link]


Teljesen mindegy, hogy anya vagy, vagy nem, mindenkinél ugyanazt okozza az alváshiány.

2017. jan. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%

Megmondom neked: igen gyorsan elkezd tőle az ember öregedni!!!


Szélsőséges esetben tragédiához is vezethet... olvastam egy anyáról, aki hirtelen elaludt, miután "csak egy pillanatra" letette a fejét két napos nem alvás után... csakhogy egyedül volt a két kisgyerekével, ugye nem baj, ha nem írom végig a történetet.

2017. jan. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
En azt tapasztaltam ki nagamon hogy a nemalvastol szedulos leszek elegge.
2017. jan. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Valahol azt olvastam, hogy az anyakban van egy bizonyos valami ami segit tulelni a nem alvast a gyerek 2 eves koraig. Igaz vagy sem nem tudom. Viszont ha valoban rank is ugyanazok vannak ervenyben, mint a nem anyakra akkor megis hogyan eltuk tul az elso par honap nem alvasat? Erdekes.

Nos azt erzem, hogy allando magnezium hianyom van de nagyon durvan. Szedtem masfel honapig majd abbahagytam mondvan ugyse kell mar. Ra par napra jott az, hogy erosen ver a szivem, ugral a vadlim, a szemem..

Nalam is a szedules jon elo ha kialvatlan vagyok.

2017. jan. 21. 12:03
 6/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan szedd tovább a magnéziumot! Nem véletlen, hogy pont azt hoztam fel példának. Hasmenésig lehet inni/enni, utána már tényleg sok.

1-es

2017. jan. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én itt olvastam egyszer a gyakorin, hogy az anyák sokszor vitaminhiányosak szülés után én vashiányos vagyok, ez okozza nálam a fáradtságot stb de a kapszulákat nem bírom lenyelni, védőnő ajánlotta a Hipp Natalt. Azt fogom szedni..

Én hál istennek nem tudom, milyen a nem alvás, mert a babám jó alvó. De a melegre allergiás vagyok.

Ma is rosszul lettem. Szemkáprázás, szédülés, végtaggyengeség, zsibbadás, szerintem leesett a vérnyomásom mert kevés folyadékot ittam.

Hosszútávon az alváshiány nem jó a testnek. Testileg nem tudom, miket okoz, de én pl, ha nem alszok, mogorvább vagyok, nincs türelmem stb

2017. aug. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!