Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy nagyon sok...

Miért van az, hogy nagyon sok kisgyerekes anyuka azon a véleményen van, hogy semmilyen testi fenyítés nem megengedett, viszont a csecsemőt/kisgyereket ha sír, nem kell felvenni, hagyni kell sírni, majd abbahagyja?

Figyelt kérdés

A csecsemő nam azért sír, mert unatkozik, hanem valami baja van. És nem azért hagyja abba, mert rájön, hogy nem ér el semmit a sírással, hanem azért, mert fizikailag kifárad, és már sírni sem bír. A gyerek csak azt tanulja neg vele, hogy hiába van baja, nem ér el semmit a "panaszkodással", nem számíthat az anyjára/apjára.

A kisgyereknek viszont nem lesz semmi baja, ha ráütnek a kezére. Egy totyogó gyerek még nem érti meg, hogy a konnektor veszélyes, de ha ráütsz a kezére, ha hozzányúlkál, tudja, hogy azt nem szabad.


2010. máj. 15. 17:15
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nem minden gyerek egyforma!!!

Igenis, van olyan gyerek, aki NEM azért ordít, mert bármi gondja lenne, hanem, mert unatkozik. Mert egyszerűen ilyen személyiség, hogy azt várja, hogy 24 órában csak ő legyen a középpontban, csak vele foglalkozzanak. Az én fiam ilyen gyerek, születése óta csak akkor nem hisztizik, ha kizárólag vele foglalkozunk. Ha ketten vagyunk ketten, ha hárman vagyunk hárman. Nem lehet mellette beszélgetni, sem telefonálni, egy percig sem. Már nem pici baba, úgyhogy kerek perec közli, hogy csak rá figyeljünk. csecsemőként még csak ordított, mostmár erőszakosan közli, hogy csak ő lehet a középpontban.


Azért gondolom abban egyetértünk, hogy egy anyának is van joga: wc-re menni, lezuhanyozni, pár perc alatt megebédelni, felöltözni, stb. Ha én nem hagytam volna sírni a gyerekemet, az elmúlt évek során nem zuhanyoztam volna, nem ettem volna, és még a wc-re sem jutnék el a mai napig sem...

2010. máj. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Kedves 11:10-es. A válaszoló kérdezte, nekem hány év tapasztalatom van, én szerettem volna megtudni, ő hány saját gyereket nevel. Mivel a következő válaszában erre nem válaszolt, ezért kérdeztem meg újra.

Nagyon sok anyukát ismerek, akinek teljesen megváltozott a gyereknevelési elve, amikor lett saját gyereke. Ezért érdekelt, hány gyereke van a válaszolónak.

Igen, igazad van, egyszerűbb rácsapni a gyerek kezére, mint 25ezerszer elmondani, hogy ne nyúljon a konnektorba; csak vannak esetek, amikor nincs idő arra, hogy 25ezerszer, de akár 25ször is ismételgess valamit.

A konnektor védő is nagyon jó megoldás, használta is az általam említett anyuka, csak a gyerek nem a konnektorba nyúlt bele, hanem a magnóból húzta ki a vezetéket, és azt kapta be úgy, hogy a másik vége a konnektorban volt.

A tapasztalat pedig függ attól, hogy hány gyereket nevelsz: sajátot, idegent; vagy felügyelsz rá bármilyen formában; és attól is, hogy mennyi ideig. Mert a gyerekek mindig tudnak újat produkálni.

2010. máj. 17. 07:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!