Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meg tud változni egy olyan...

Meg tud változni egy olyan felnőtt aki lelki terrort alkamaz otthon?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Sajnos úgy néz ki hogy válunk a férjemmel, de még leülünk egyszer hátha meg tudjuk beszélni, sajnos tudom mi lesz. Kérlel, aztán ígérget, aztán jön majd a te egyedül nem vagy jó semmire, kicsinálod a gyereket duma. Van egy 2 éves lányunk, és kb mióta megszületett nyílik fel a szemem hogy ez nem jó ami itthon van. 1-2 hónapig tudja magát tűrtőztetni aztán jönnek megint a "csendes gyilkos" megjegyzések. Hogy mit tudok femutatni? Hogy mire vittem az életbe? Hogy a fejembe ész helyett víz van? Hogy egy poharat sem tudok rendesen elmosogatni? Fizikailag soha nem bántalmaz, de szerintem ezt hívják lelki terrornak. Tegnap összeszedtem a cuccom és eljöttem a kislánnyal mert reggel 8kor keltünk, és ő ezt nem értette hogy képzeljük mert 7kor ébresztő szokott lenni, mert a gyerek ne legyen olyan semmit tevő mint az anyja, mert oviba is majd időre kell menni stbstb. Akkor úgy döntöttem elég volt. Eljöttünk. Azóta megy a könyörgés, de nem tudom képes e megváltozni. A gyerek imádja az apját, és a szívem szakad meg értük, de én már ezt mégegyszer nem tudom végig csinálni. Gondoltam felkeresek egy párterapeutát hogy vki aki nem én vagyok szembesítse vele hogy ez óriási baj amit csinál mert rajta is látom hogy változni szeretne, de nem tudom képes e rá. Szeretem még, de meggyűlölni nem szeretném. Szerintetek egy ilyen ember meg tud változni?
2017. máj. 13. 13:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy látom, nem egy esélyt adtál már neki. Nem fog megváltozni. A lányod pedig egyre többet fel fog fogni abból amit mond neked a férjed. Mi lesz ha megkérdezi, anya, miért mondja ezt neked apa? Anya mit jelent az hogy semmirekellő vagy? És stb.

Nem lenne rossz ötlet hogy más is szembesítse ezekkel, de akkor se fog megváltozni! egyébként ilyenkor ezekre te mit válaszolsz?

2017. máj. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az embert ugy otthagynam, hogy csak nyekkenne. Mocskos modon beszel veled/rolad, ez kell? Ha nem, hagyd ott! Felnott ember nem valtozik, max ideig-oraig.
2017. máj. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Hát általába sírok mint egy hülye, és kérdezem hogy a kislány az semmi? Hogy szépen fejlődik, okos az semmi? Hogy neki minden nap főtt kaja van, neki mindeg tiszta ruhája van az semmi? Komolyan annyira borzasztó ez. Körülöttem minden párkapcsolat defektes, egyszerűen azt érzem hogy egyedül fogok megöregedni mert kihaltak a normális férfiak. Eddig ugye elcsesztem mert hagytam csak mióta anya lettem azóta nyílik fel a szemem hogy nem szeretném hogy így nőjjön fel. Csak hát elválni sem lesz egyszerű, mert sok idő lesz mire elfogadja, és felfogja hogy vége.
2017. máj. 13. 14:16
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A nagybátyám hasonló. Terrorizálja az egész családot, és állandóan parancsolgat, agresszív. Züllött életmódot folytat, és nem tudja elfogadni, hogy másnak is lehet igaza. A legkisebb ellentmondásra ordibálással, zsarolással reagál. Úgy beszél mindenkivel, mintha nem is emberek lennénk. Ráerőlteti az akaratát és "igazát" a másikra,... olyan, mint egy dühödt kullancs. Gyakran okoskodik, és olyan a viselkedése, mintha az apám akarna lenni. Ha egy étel nem sikerült jól, dühöng, és rondán kioktatja a nagymamámat..., ha csak egy kicsit nem értünk egyet valamivel, amiről beszél, szintén agresszívvá válik..., ha nem figyelünk igazán rá, kész cirkuszt csap. Nincs olyan a vele való beszélgetés során, hogy "de". Ezt egy alkalommal két-három mondatban "elmagyarázta", amely során inkább csak saját magát nyugtatta meg azzal, hogy ő "jogosan, okkal" olyan, amilyen.
2017. máj. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
73%

Első vagyok. Hát igen, eddig elcseszted. :(

Azt írod mióta megvan a lányotok azóta nyílik fel a szemed. De akkor most tényleg nyisd ki a szemed, mert az már 2 éve volt!!!

Szerinted ha ennyi idő eltelt és nem változott, csak ideig óráig, akkor ezek után fog? Egy fenét!

Gondolj magadra és a lányodra. Nem akarod, hogy ebbe nőjjön fel, és te is megérdemled a boldogságot. Hova tudtatok menni, szüleidhez? Gondolom ott jó helyen vagytok, szedd össze magad, keress egy ügyvédet és váljatok el. míg lezajlik az efész válás, lesz egy kis időd magadra, és nyugodtan élhettek a lányoddal.

2017. máj. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Változni mindenki tud. Kérdés hogy valóban akar e.


Szerintem a férjednek nem veled hanem saját magával van baja. Érdemes lenne a miértekről beszélgetneket.


Azt nem mondta, hogy miért gondolja ezeket?Miért viselkedik így?


Sok ember változni akar csak nem tudja hogyan kell. A megszokott környezet a megszokott ingerekkel ugyanazt a viselkedést valtja ki. PL a munkahely (stressz). Érdemes környezet vagy munkahelyváltáson is gondolkodni ilyen esetekben. Azért is mondom, hogy érdemes elgondolkozni mi az ami kiváltja ezt belőle.


Ha két hónapig tud normálisan viselkedni akkor kepes rá csak nem tudja fenntartani azt az állapotot. Az ok sokféle lehet.


Ha valakinek ez a viselkedés mélyen rögzült akkor nagyon nehéz kiírtania magából. Persze nyilván sok ember van aki nem is akarja, fel sem fogja az egészet, de vannak akik változni akarnak csak emiatt feladják és azt hiszik ők márpedig ilyenek és kész. De mindenki olyan amit gondol magáról. Ezen lehet változtatni csak rengeteg enegia és az átlagnál magasabb intelligencia kell hozzá.


A siker sajnos nem garantált.

2017. máj. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Mar megtetted a legnehezebbet: osszepakoltatok es eljottetek!

Hidd el, ez volt a legnehezebb, meg a most elkovetkezendo par het. Aztan vege. Konnyebb lesz, belatod, hogy sokkal jobb lesz. Csak ne gyengulj el es ne menj vissza hozza! O egyedul marad a rosszindulataval, kiveve, ha talal valami not, aki ezt elviseli... de ha nem, akkor o marad maganyosan oregkorara, nem te! Csak legyel eros. Ez a kapcsolat megmutatta neked, hogy mi NEM kell a kovetkezo kapcsolatodban. Tapasztalatot adott. Lehet, hogy 1 evig vagy 5 evig leszel egyedul, de ha pozitiv vagy es boldog, jokedvu, vidam, eletkedvvel teli, akkor elobb-utobb megtalalod a neked valot! Sok sikert kivanok hozza!

2017. máj. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog megváltozni. Addig fog mézes-mázas lenni, amíg eléri, amit akar, aztán újrakezdi.
2017. máj. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
A legjobb barátnőmhöz jöttem, de spóroltam össze pénzt albérletre mert számítottam rá hogy ezt meg kell lépnem, úgyhogy mindig sumákoltam egy keveset, közbe szereztem munkát mert annyira éreztem ezt, szóval minden rendben. Most barátnőmet is elkezdte terrorizálni hogy majd az agyára megyünk meg hogy gondolja ezt meg ilyesmi. Tudom hogy jobb lesz, de annyira sajnálom, a gyönyörű házunk, az életünk. Most majd minimálbérből kell gazdálkodjak mert gyerektartás jó ideig nem fogok látni. Persze megy a sírás, tehetetlenség. Csak vmi oknál fogva azt érzem hogy majd ő is rájon hogy így jobb. Alig tudott a lánnyal lenni annyit dolgozik. Rengeteget hogy megteremtsen nekünk mindent. Nem iszik, nem nőzik, szóval egyébként nem rossz ember ő, csak sajnos már nem hozzám való. Amíg bólogattam mint egy kiskutya addig tudott ez működni. Köszönöm a válaszokat. Nagyon nehéz döntés ez, és nagyon nyomorultul érzem maga. Önzőnek hogy magam miatt elveszem a kislánytól a lehetőséget hogy családban nőjön fel. Hogy egy gyönyörű kertes ház helyett majd egy garzonban fogunk éldegélni.
2017. máj. 13. 19:40
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem vagy önző. A gyereknek az a legjobb és legideálisabb ha családban nő f, ez igaz, de nem minden árod. Nem az anyja árán. Neki az lesz a legjobb ami neked, ha te kiegyensúlyozott és boldog leszel. Lehet egy két évig nem kertesben fog élni, de ez a legkevesebb.
2017. máj. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!