Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha egy gyerek sokat költözik,...

Ha egy gyerek sokat költözik, az lehet kihatással a későbbi viselkedésére?

Figyelt kérdés
Ez a sok olyan 8-9 költözés mikor a gyerek olyan 5 év körül van. Szóval van-e valamilyen hatása? És ha igen mi?

2016. jún. 21. 10:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Egy éven belül 8-9 költözés? De miért? Menekültök valami / valaki elől? Mert akkor nem a költözés fog gondot okozni, hanem a fenyegettség érzése, vagy az a körülmény, ami miatt folyton költözni kell.
2016. jún. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nem, hanem olyan 2-től 5-éves koráig 8-9 költözés. És még azután is elszórva néhány. És nem menekül semmi elől, csupán ez a helyzet alakult ki mert az anyja így látta jónak a dolgokat. Ilyen körülmények között okozhat valamit?
2016. jún. 21. 10:38
 3/19 anonim ***** válasza:
69%
Hogyha a családhoz való köötődése megvan, nem sérül, és ha a felnőttek nem közvetítenek felé negatív hozzállást ezzel kapcsolatban, akkor énszerintem egy egészséges, alapjában nem szorongó gyereknek ettől semmi baja nem lesz, ugyanúgy megszokja, ahogy minden mást is megszoknak a gyerekek. Magyarországon mi eléggé röghöz kötött lelkületűek vagyunk, de ez csak egy beállítódás, nincs kőbe vésve, nem ilyennek születünk, hanem a kultúra, a környezet által válunk ilynené. Ha egy gyerek más attitűdben nevelkedik, akkor ahhoz alkalmazkodik.
2016. jún. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha emiatt folyton új közösségbe kell beilleszkednie (óvoda, iskola) akkor okozhat gondot, mert ez megterhelő lehet neki. Személyiségfüggő, van akinek ez sem okoz gondot, de van akinek igen és pl zárkózott lesz, félénk, nehezen teremt kapcsolatot később, vagy az ellenkezője, rengeteg felszínes és komolytalan barátságot alakít ki, külsőségekkel stb.


Környezetemből tudok példát mindkettőre.

2016. jún. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
76%
8-9 költözést látott jónak egy anya????pff.még egy felnőttett is megterhelne.egy érzékenyebb lelkű gyermeket pedig még 1 is,ha kiszakították a megszokott környezetből.okozhat e problémát??ugyan nem vagyok pszichológus,de logikusan végig gondolva tuti.egyre nehezebben fog beilleszkedni,aztán meg nem is fog akarni,hiszen minek barátkozni,ha úgyse tart sokáig.nem fog tudni szocializálódni.jönnek majd a tanulási és viselkedési nehézségek.anyuka kissé elvette a biztonság érzetet a gyermektől.
2016. jún. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Értem, szóval személyiségtől függ. Ha én pl gyenge lelkű vagyok és otthon sosem éreztem magam biztonságban egyrészt a költözések, másrészt a szüleim miatt, akkor az lehet ok a mostani viselkedésemre...(?)
2016. jún. 21. 10:59
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Minden mindennel összefügg nyilván, de miért, milyen a mostani viselkedésed?
2016. jún. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nem érzem magam biztonságban sehol, nem tudok jól emberi kapcsolatokat kialakítani, nem tudom jól kifejezni az érzelmeimet, a haragomat vagy a stresszt nem tudom megfelelő módon levezetni. Megfelelési kényszerem van, kisebbségi komplexus. Úgy érzem mindenki többet ér mint én és csoda hogy megtűrnek maguk mellett. Bár az alkalmazkodó képességem jó, de nem érzem otthon magam sehol. Folyton bennem van az az érzés, hogy haza mennék, de hova?
2016. jún. 21. 12:01
 9/19 anonim ***** válasza:
Akkor tudod hogy miért lehetnek ezek az érzések.próbálj pszichológus segítségét kérni,hátha tud segíteni feldolgozni a problémát.
2016. jún. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, részben lehet, hogy a költözés is közrejátszik, de szerintem nem a probléma a lényeg, hanem a megoldás, én arra próbálnék koncentrálni. Valóban, egy pszichológus valószínűleg jó ötlet.
2016. jún. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!