Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyes szülőknek miért kell...

Egyes szülőknek miért kell teljesen lekontrollálniuk a gyereküket?

Figyelt kérdés

A "világ legszigorúbb szülői" című műsorban is volt ilyen, nem is egy, de már élőben is hallottam ilyenről.

A szülők szentül meg vannak róla győződve, hogy a gyereknek semmilyen saját gondolata nincs, se személyisége, se semmi. Állandóan szó szerint a gyerek seggében lógnak, megszabják, hogy milyen zenét hallgathat a gyerek, miket olvashat interneten, milyen videókat nézhet.

A szülők mindennap akár többször is ellenőrzik a gyerek internetes és telefonos előzményeit. És így tovább.


Én ezt nem értem. Minek vállaltak akkor gyereket, ha szó szerint ilyen betegesen bizalmatlanok vele úgy, hogy semmi rosszat nem csinált? Effektíve olyan az egész, mintha a gyerek valami kiskorúak szigorú börtönében lenne, és a szülők a börtönőrök.

Ha a szülőket nem így nevelték, akkor miért kattan be néhány anyuka/apuka? Miért félnek mániákusan attól, hogy valamit nem tudnak meg a saját gyerekükről?



2017. máj. 16. 12:52
1 2
 11/20 Girgoy ***** válasza:
46%
Nagyszerű, fiam, hogy ezt a kérdést ide feltetted! Látod, ezért aggódunk érted anyáddal! Miért nem velünk beszéled ezt meg, miért idegenekkel? És egyébként is: mi az, hogy "szó szerint a seggedben lógunk"? Szó szerint????!!!!
2017. máj. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Girgoy ***** válasza:
84%

Bocs, nem tudtam kihagyni. :) Ne aggódj, nem vagyok az apád. :) Csak szerintem talán egy kcisit túlliheged. Nem tartom valószínűnek, hoyg a Te szüleid a világ legszigorúbb szülei közé tartoznak. A Netnek vannak veszélyei, gondolom ezért aggódnak. Az én gyerekeim még kicsit, de már ismerkednek a technikával. Néhány alapszabályt lefektettünk nekik, hogyan kell a netet biztonságosan használni. És ezeket be is tartják. De nem mászunk rájuk, csak akkor ha úgy látjuk, hoyg gond van. Pl. a internet világa fontosabb lesz, mint a való élet. Ettől tényleg leépül az ember személyisége.


Szerintem beszéld meg szüleiddel, hogy mit szoktál a neten csinálni. Valahogy nyugtasd meg őket, hogy nem romboló dolgokra használod. De tényleg ne használd arra, sok jó dologra is lehet. Megoszthatod velük a jó élményeidet is. Ha látják, hogy normálisan használod a netet, talán nem fognak annyira beléd se mászni. De tényleg velük beszéld meg, mert a valós kapcsolatok tényleg fontosabbak, mint a virtuálisak. ;)


(És bocs mégegyszer a szivatásért, azért csináltam, hogy ne görcsölj már annyira. :) )

2017. máj. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
100%

Engem is szigorúan fognak.Nem ehetek Negrót,nem rágózhatok(legtöbb esetben nem szabad),nem ihatok szénsavas üdítőt,nem sűrűn ehetek édességet.

Ha leülök valahova és telefonom játszani kezdek,akkor anyám egyből :

-Kivel írogatsz ????

-Mit csinálsz ????

Ja és anyám szerint:

-Érdekeeees...mindig akkor kattintasz a gépeden,amikor idejövök !!!

(És ilyenkor végignézi az előzményeimet,hogy mit csináltam -.-)


Ballagási ruhánál:

-Majd olyan ruhát veszel fel,amit én választok !!!!


És anyám ilyen csak.Apa teljesen normális,ő elengedne pl.moziba,de anya nem.Egyszer engedett el és 4-en mentünk volna.Egyik osztálytársam visszamondta még a jegy lefoglalása előtt,a foglalás utána meg még valaki lemondta.Na akkor volt egy +jegyünk és egyik fiú osztálytársamat beszervezte a barátnőm.Na anyám mikor megtudta :

-TUDTAM,HOGY CSAK PASIZNI MÉSZ EL !!!!


(soha nem volt barátom,soha nem is tetszett senki)


Egész nap tanulok,ha pl.lekésem a buszt akkor anyám egyből:HOOOOL VAAAGY ?????


Egyszer összekoszoltam a cipőm és anya :

-Hol jártál te ???Merre lófrálsz suli utána????


Ha bekapcsolom a gépet,akkor anya mindig jön,hogy már órák óta ott ülök.Én :

-Még csak most kapcsoltam be.

Anya:

-(gúnyos horkantás)perszeeeee....pfff...


Brutális amit anyám művelni képes.És amiket leírtam azok meg sem közelítik a többi dolgot...

Szülőin látnátok,hogy mit művel.Gyomorgörccsel megyek suliba,mert el sem tudom képzelni,hogy miket mond.Szülői utána mindig én vagyok a téma az osztályban -.-


Mindig kontrollálni akar mindenkit,és akit nem tud,az egy nagy szemét.Ha valami nem tetszik neki,akkor azt egyből rákeni a másikra,meg mindig felelőst keres mindenért,de magát mindig kihagyja a listából.


Már tippelgetjük tesómmal ,hogy apa meddig bírja még mellett,meg hogy anya mikor kattan be végleg.

Néha már-már olyan mint valami pszichés beteg.

2017. máj. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
31%

Tényleg azok a világ legszigorúbb szülői, akik amellett, hogy fizetik a gyereknek kisiskolás kora óta a számítógépet, az okostelefont, a tabletet, az internetet, a nassolnivalókat meg a szórakozást, néha ellenőrzik, hogy mit csinál a kölyök? Tényleg az a világ legszigorúbb szülője, aki a 13-14 éves, befolyásolható, naiv kamasz gyerekét nem engedi felügyelet nélkül az interneten böngészni, ahol láthat BÁRMIT, ráírhat BÁRKI, és kérhetnek tőle BÁRMIT?

Egy 15 évest egy felnőtt ember RÖHÖGVE rávesz arra pár egyszerű trükkel, hogy küldjön magáról pár meztelen képet, utána meg a szülei bankkártyaszámát. Röhögve.

Szerintem a kiskorúak szigorú börtöne nem az ingyen netezésnél meg okostelefonnál kezdődik.

Ha már szigorú szülők, akkor inkább azok az afrikai törzsek, ahol 12 évesen már majdnem késő férjhez adni a gyereket, vagy esetleg azok a szélsőséges nézeteket vallók, akik a saját lányukat ölik meg, ha pl. megerőszakolják, vagy mondjuk jónéhány keleti család, ahol a lányok embernek sem számítanak, csak szolgálják fel kussban a rizses lazacot, vagy mondjuk azok a keresztény vallási szekták, ahol szigorúan tiltják a házasság előtti szexet, de ha megteszed, korbáccsal büntetnek meg... a mai napig... vagy az ámisok, akiknél szigorúan tilos az elektromos eszközök használata... soroljam még, hol kezdődik rosszabb helyeken a szülői szigor?

Vagy ma már ez az általános felfogás, hogy ha anyám-apám megteheti, hogy kinyalja a s**gem, akkor igenis nyalják ki és ne szóljanak bele, mit csinálok? Erről szól a gyerekvállalás?

2017. máj. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó!

Szerintem marha rosszul látod, hiszen, amiket leírtál az ott bevett szokás. A kettő valahogy nem jön össze nekem. Az elveid alapján, ha kinyalták a gyermek s*ggét, akkor jogukban áll, hogy szó szerint "megfolytsák" a túlzott aggodalmaskodással? Bele is őrültem volna, ha anyámék egy szabad percet nem hagytak volna tini koromban. Meg kell találni a kompromisszumokat. Mitől nem mehet el egy 14-15 éves moziba a barátaival? Kellő kommunikációval, bármi orvosolható, hiszen a gyerek nem hülyén születik. Eszem ágában nem lett volna odaadni a szüleim bankkártyaszámát, kezdjük ott, hogy a mai napig nem tudom. Meztelen képeket se küldtem, mert volt annyi sütnivalóm, hogy bárki visszaélhet vele. Mindig megmondtam kivel megyek és hova és mikorra várjanak haza. Bizalmat kell adni a gyermeknek és nem a nyakába telepedni.

2017. máj. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
77%

"Egy 15 évest egy felnőtt ember RÖHÖGVE rávesz arra pár egyszerű trükkel, hogy küldjön magáról pár meztelen képet, utána meg a szülei bankkártyaszámát. Röhögve. "


Akkor annak a 15 evesnek a nevelese el lett rontva es nem a kozelmultban. Ha ilyen rossz velemennyel vagy a gyerekedrol, azzal csak az onbizalmat nullazod le de azt teljesen es sokszor helyrehozhatatlanul.

2017. máj. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

"Egy 15 évest egy felnőtt ember RÖHÖGVE rávesz arra pár egyszerű trükkel, hogy küldjön magáról pár meztelen képet, utána meg a szülei bankkártyaszámát. Röhögve."


Tipikusan olyan vagy te is, aki a gyerekét értelmi fogyatékosként kezeli, csak azért, mert még gyerek. Tudod minden nevelés és hozzáállás kérdése. Ha burokban tartod akarata ellenére, és mindentől óvod, akkor ne csodálkozz, ha valami hasonló lesz ennek a következménye. A gyerek nem hülye! Mindent meg lehet normálisan is beszélni, csak ezt akarni kell. Sok szülő viszont elintézi azzal, hogy "nem lehet vele megbeszélni mert még gyerek".

2017. máj. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
7-es, ez egy baromság. Engem nem korlátoztak, kontrolláltak semmiben. A szüleim elmondták, miért rossz a drog, pia, stb, mik a követkemzényei, és soha nem is akartam kipróbálni. Inni természetesen alkalmanként ittam, bulikon, de MÉRTÉKKEL. Ha egy gyereket érzelmi kalickába zársz, sosem lesz belőle normális ember. Vagy csak ha sikerül időben kitörnie.
2017. jún. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Erős birtoklási kényszer.

Ezek a szülők a gyereküket nem a gyereküknek, hanem a tulajdonuknak tekintik, amik felett csak ők ítélkez(het)nek. Így ketrecbe zárják (sokszor majomszeretettel, de néha anélkül), lekorlátozzák, tisztára mint valami háziállatot, aztán a gyerek vagy megszökik ebből, vagy idegileg és személyiségileg labilis, gyenge ember lesz.

Normális szülő nem kezeli a gyerekét súlyos értelmi fogyatékosként. Nem kell ahhoz ennyire leszorítani a gyerek életterét, hogy ne igyon, ne cigizzen, stb.


Ezek a szülők erősen lelki betegek, félnek, hogy ha valamit nem tudnak meg a gyerekről, akkor elveszítik felette a kontrollt, és nem lesz kin kiélni a betegesen erős birtoklási vágyukat. Persze ezzel a gyereknek ártanak a legjobban, mert nem lesz gyerekkora, effektive egy cellában nő fel szó szerint.

2017. jún. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Tudod, annak műsornak sz a célja, hogy azok a gyerekek, akik semmibe veszik a szüleiket, mert szó szerint semmi tiszteletet nem éreznek irántuk, megtapasztalják a másik végletet. A valóságban ez nagyon ritka. Mindkét véglet rossz.
2017. jún. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!