Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elítélendő, ha a jómódú...

Elítélendő, ha a jómódú szülők hagyják a felnőtt gyereküket nélkülözni?

Figyelt kérdés

Becsülettel felnevelték a gyereket, taníttatták, megadtak neki mindent, de a gyerek felnőttként nem lett olyan sikeres, mint a a szülei. Átlagosan fizető állása van, a férj is elég rosszul keres, egy pici gyerekük is van, akivel most az anyuka otthon van, így nehezen jönnek ki hónap végére. Nem éheznek, de a bérleti díj és a számlák befizetése után már nagyon meg kell gondolni, hogy mit vehetnek meg.

A szülők nem gazdagok, de jól élnek: szép ház, évi több nyaralás, 2 autó, stb. Mit gondoltok? Ebben az esetben illene a szülőknek támogatni a gyereküket (és annak családját), vagy már épp eleget tettek azzal is, hogy felnevelték jó körülmények között, a többi már a gyerek felelőssége?


2017. jan. 15. 21:05
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
85%
relatív. szerintem segíthetnének a szülők. de az anyagi függetlenség sok esetben vita források kikerülésének jó módja. "függetlenség és koldusbot, ez legyen mondásod" valaki költő mondása, nem tudom, talán Petőfi :D szóval elég ciki, amikor én is kérek kölcsön, aztán mindig vissza adom. de mikor épp megint nincs akkor "persze, múltkor is én fizettem"... és felhánytorgatják. azért a pénz relatív sok problémát megoldd, szóval jót tennének veletek
2017. jan. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
92%
Nem ugyanis a szülők gondolom amég tanult/pályakezdő volt megadtak neki mindent tehát végülis nem 0val indult a gyerek. Esetleg ha jómódu lennék és elém állna hogy kéne egy kis segítség de majd visszafizeti akkor adnék.
2017. jan. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
83%

A becsülettel felnevelt lánykának és a férjének lehetett volna lehetősége pl a gyerekvállalással várni, míg csak sikerül valamivel jobb anyagi helyzetbe kerülniük.

Ettől függetlenül embere válogatja, hogy ki segíti és ki nem a felnőtt gyerekét.

Ha elítélendőnek vélik az emberek, hogy nem segíti, ha megteheti, az a szülő akkor sem fog segíteni, ha nem akar.

2017. jan. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
99%

Ha a szülők milliárdosok a gyerek meg éhezik, akkor azt mondom hogy elítélendő lenne.


De ilyen esetben meg joguk van úgy dönteni ahogy. Egyrészt a jó érzés sokaknál azt diktálná hogy segítsenek.


Másrészt a szülőnek is joga van magával törődni, magára költeni, élvezni a magának megteremtett javakat. Elvégre 18-25 évig a gyerek volt az első.

2017. jan. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
98%
sokan szeretnének átlagfizetésből nyomorogni...
2017. jan. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 Snorri ***** válasza:
49%
Én kérés nélkül segítenék nekik. Viszonzást nem várva. Ez a család, a szeretet.
2017. jan. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Nehéz kérdés, én látom mindkét oldal nézőpontját. Egyrészt a gyereknek meglett volna a lehetősége, akkor miért nem vitte többre? A szülőnek is joga van idősebb korára kiélvezni a felhalmozott vagyont. Másrészt nem esik neki rosszul nézni, hogy míg ő külföldön nyaral, addig a gyereke és az unokája a legolcsóbb párizsit eszi és a hidegben ül otthon, hogy a fűtésen spóroljon?
2017. jan. 15. 21:28
 8/35 anonim ***** válasza:
84%
Nem elítélendő és olyan sincs, hogy illene. Biztos vagyok benne, hogy jóérzésű ember persze nem hagyja nyomorogni a gyerekét, de nem is szabad olyan helyzetet teremteni, hogy amikor nincs a gyerekben olyan késztetés, hogy munkával több pénzt hozzon össze, összefogottabban és racionálisabban gazdálkodjon azzal, amije van, akkor folyamatos apanázst adni. Igenis meg kell tanulni, hogy mit szabad megvenni. Ez nem gyors folyamat, eltarthat akár évekig is. Én még jól emlékszem, amikor 45 évvel ezelőtt a Kádár-rendszerben mi is szinte hasonló helyzetben voltunk, akkor a szüleink mindkét oldalról támogattak természetben, amikor a szó szoros értelmében már ennivalóra nem maradt pénzünk. De hát akkoriban a magasabban iskolázott pályakezdők többszörösen hátrányban voltak, hiszen később kezdték az "életet", katonaadót is kellett fizetni annak, aki nem volt katona és egy szakmunkás vagy ügyintéző jobban keresett, mint idegen nyelvet tudó hasonló korú diplomás.
2017. jan. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
91%
Sok oldala van ennek. Én pl sok olyat ismerek akiknek mindenük mindig meg volt azt amikor a szülők levették róluk a kezüket akkor nem tudtak mit kezdeni magukkal mert annyira nem tudtak bánni a pénzzel illetve csak a jó munka kelett amit ugyebár pályakezdőként nem nagyon sikerült megszerezni.
2017. jan. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
75%
Ha kell, igen, segítenék ilyen helyzetben, de a ti felelősségetek is megvan. Tessék jobb helyet keresni vagy képezni magatokat. Egy bizonyos pont után már mindenki a saját életéért felelős.
2017. jan. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!