Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok az olyan szülőkr...

Mit gondoltok az olyan szülőkről, akik kitagadják a gyereküket?

Figyelt kérdés
A kérdést egy ismerős házaspár ihlette,akik azért tagadták ki a lányukat,mert bevallotta,hogy leszbikus. A lány elköltözött és tényleg nem tartottak vele semmilyen kapcsolatot évekig.Nemrég hallottak valakitől egy hírt,hogy meghalt balesetben,és mire ezt ők megtudták,már el is temették.Most gyászolják,mikor élt felé se néztek.
2017. ápr. 5. 10:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
70%

Azt, hogy meglehetősen trágya alakok. Sok szülő elfogadja a teljesen fizikailag is sérült gyereküket úgy, az életüket rááldozzák, egy leszbikusság meg...manapság már semmi különös nincs benne.

Kissé korlátolt gondolkodásra vall az elmondott történet.

2017. ápr. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
65%
Engem is kitagadott az anyám. Most tudtam meg, hogy 2 éve elhunyt Amerikában. Semmit sem örököltem tőle. Leszarom. Egy gyertyát sem gyújtottam a lelki üdvéért. Édesanyámnak apám második feleségét tartom, pedig 18 éves, férjes asszony voltam, amikor apukám feleségül vette őt.
2017. ápr. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
32%

Azt gondolom, hogy nyilván okuk van rá, kitagadni a gyereket. Hogy az az ok nálam elégséges lenne vagy sem, az teljesen mellékes, nekik elég volt.

Jogilag viszont nem lehet kitagadni a gyereket, csak ha az örökhagyó életére tör, vagy ha valamelyik örökös életére tör.

2017. ápr. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
48%

Azt gondolom, hogy a dolog nem ott kezdődik, hogy a gyerek valamilyen cselekedete miatt pikk-pakk egyszer csak ki kellett tagadni a gyereket.

Ezek a család múltjában gyökereznek, ez egy fejlődési folyamat, amit persze lehet észre sem vettek a szülők, és nem véletlenül fajul idáig a dolog.

És ebben a szülő is sáros, mert korábban szerethette és nevelhette volna jobban. Hogy ne azzá váljon a gyerek, akit ki kell tagadni.

2017. ápr. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
30%
Én legszivesebben fejlenteném azt, aki ilyet tesz, az nem szulo ..
2017. ápr. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
71%
Attól függ miért tagadná ki. Pl. egy k.vát, drogost, gyilkost én is kitagadnék. A leszbikust nem tagadnám ki, de azért büszke sem lennék rá, amiért más. Lehet évekig szégyenkeznék. Le lehet pontozni, de én legalább bevallom. Nem álszenteskedek.
2017. ápr. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
90%
Vannak okok amikor megértem a szülők döntését amikor végleg letagadják a gyereküket. Nagynénémnek is van egy fia akit vagy 30 éve kitagadtak. Az ok az volt, hogy megerőszakolt egy diáklányt. Első alkalommal amikor kijött a börtönből, még visszafogadták mert ígérte, hogy kezelteti magát, jó útra tér. De nem így lett. Kiderült, hogy megint megerőszakolt 2 diáklányt. Úgy bukott le, hogy az egyik unokatesòmat is meg akarta erőszakolni, de ő elmenekült, és elmondja nagynénémnek. Ezt már nem bocsájtották meg . A saját szülei szòltak a rendőröknek. Nagyon kikészültek , sőt az egész család kiborult. Nagynénémék végleg lemondtak a fiúkròl, ahogy a 2 testvére is. Nagynéném mindhárom áldozattal tartja a kapcsolatot, segíti, támogatja őket.
2017. ápr. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
87%
A konkrét esetben azt mondom: kínlódjanak a lelkiismeretükkel!
2017. ápr. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
89%

Engem is "kitagadott" apám, bár ez nem hivatalos, csak simán nem állunk szóba 10 éve. Bár ez inkább saját döntés.


Nincs szükségem egy olyan ember társaságára aki alkoholista, mindig rosszat kívánt nekem, gyerekként vert, anyám is megverte, rosszindulatú, cezaromán, a példaképe Sztálin, mindenkit csak fikáz mikor "beszélgettünk" régen, humora nincs, lenézi a saját szüleit, a húgát átveri, az én testvéremnek parancsolgat, engem uralni akar még most is "kéne valaki aki parancsol neked", anyám szüleit "parasztozza" csak mert vidéken élnek, én pedig a mai napig épülök fel abból amit "tőle kaptam" gyerekként. Itt most inkább lelki sérülésekre kell gondolni.


Szóval meg tudom érteni, ha valaki ilyen módon "szakít" valamely családtagjával. Ha látnék rajta változást vagy megbánást... de nem. Szerinte "jogos" volt a sok verés (olyan dolgokért is, mint "ne vegyé' ilyen hangosan levegőt" mikor beteg voltam), anyám pedig a "20 évért" kapta "jogosan".


Lehet gonosz vagyok, de nem tudok rá jó szívvel gondolni. Rosszal sem, de nem tudom még tettetni sem, hogy kedvelem. Sajnos idén is össze kell fussunk, már most edzem magam a várható sértéseire.


De! Ami a kérdésben van az nem elfogadható. Én tudom milyen az amikor nem fogadnak el (más kérdésben)), szóval együttérzek a lánnyal.

2017. ápr. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
81%
Engem is kitagadott az anyám, mert nem fogadtam el, hogy közel hetven évesen összejöt egy 29 éves arab gyerekkel. Minden spórolt pénzünket ráköltötte, majd mikor nem adtam neki pénzt, utcára tett. Most is ismerősömnél lakok. Sajnos nem keresek olyan jól, hogy letudjak rakni kéthavi kaukciót, ha ez sikerülne akkor már tudnám fizetni az albérletet.
2017. ápr. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!