Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülálló anyukák, két...

Egyedülálló anyukák, két gyerekkel mennyiből éltek meg?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki, egyedül fogom nevelni a gyerekeimet. 2 és 6 évesek. 6 órában fogok dolgozni ha kezdődik a bölcsi, nagyjából kiszámoltam hogy ha levonom a bevételekből a hitel, rezsi, bérlet, intézmények díjai stb. összegeket akkor marad kb. 100 000 Ft. Ebből kell majd az ennivalót, kozmetikumokat, programokat stb. fedeznem. Nem valami sok :-( tudom, hogy nem is annyira vészes de nem fogunk tudni ugrálni. Nektek mennyiből kell kijönni?
2017. máj. 22. 11:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ebből ki lehet jönni, csak félretenni nehéz. Hol éltek? Főváros vagy melyik megye?

Gyermektartást kapsz?

2017. máj. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Főváros...Jelenleg azt mondja a volt párom, hogy 30 000 Ft-ot hajlandó fizetni. Ennek a dupláját kellene hivatalosan fizetnie de bíróság elég nem szeretnék menni, ha amúgy kijövünk ennyiből.
2017. máj. 22. 11:53
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan menj bíróság elé, mert most még kijöttök ennyiből, de ahogy nőnek a gyerekek, úgy nőnek a kiadasok is. Csak akkor már kínos is lesz pereskedni.
2017. máj. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ebből simán ki lehet jönni, én kevesebből is megoldom.

A helyedben én mennék a bíróságra, a gyerektartás nem hajlandóság kérdése. Két gyereknél bármi lehet, ha a 100.000et felélitek, amit a volt párod ad, azt tedd félre, jól fog jönni, ha táppénzen leszel, nyári táborra, különórára, bármire kellhet, de fizethetsz nekik akár lakáskasszát is.

2017. máj. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én pedig kérném a rendes gyerektartást. lehet, hogy pöccre ki lehet jönni ennyiből, de félretenni nem fogsz.

Hogy fogod támogatni a gyereked ha tovább akar tanulni?

Miből fogtok élni amikor egy betegség miatt táppénzt kapsz, meg fizeted a méregdrága gyógyszereket?

Ha BÁRMI közbejön? Mihez nyúlsz ha nincs tartalék?

2017. máj. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

4-es,hogy oldod meg kevesebből?

mennyiből kell gazdálkodnod,és kb hogy néz ki egy hónap?

mennyit költesz kajára?

én sajnos csak kajára kb 120 ezret költök,és nem tudom,hogy tudnám lejjebb vinni,és akkor még ruhák,programok

2017. máj. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Igen átgondoltam és meg fogom vele beszélni, levezetem a kiadásainkat és megmondom neki, hogy nem fogunk éhenhalni a gyerekkel ha csak ennyi pénzt ad, de neki kell elszámolni a lelkiismeretével hogy a gyerek aki eddig mindent megkapott (nyilván átlagember szinten, szóval nem hawaii nyaralásra meg gucci ruhákra gondolok), az ezentúl elégedjen meg például a kevés ruhával, kevés játékkal, kevés gyümölccsel, kevesebb programmal, a gagyibb cipővel , ráadásul ugye szezononként vettünk 2-3-at biztos, most majd nem fogok tudni csak egyet venni például.

Igen a kaja nagyon sokat dob a költségeken, főleg ilyenkor szezonban kétnaponta a gyümölcs, a zöldség. NEm hiszem hogy ebbe belegondolt, talán inkább csak dobálózik a számokkal. Kb. 300 000 Ft nettót keres , bár ennek felét feketén (feleennyire van bejelentve).

2017. máj. 24. 08:39
 8/9 anonim ***** válasza:

4# vagyok, kb 80-90.000-et költök ételre havonta, nem a legmárkásabbakat, de nem is a vacakot veszem. Mindig van gyümölcs, tejtermék, hús 5x van egy héten, mi annyira nem vagyunk nagy húsevők. Nekem az jött be, hogy előre megtervezem a heti menüt, és listával indulok bevásárolni. Így nem veszek össze minden vacakot, amit éppen csak megkívántam, de nem is kellene. Ez konkrétan havi tízezreket jelentett.

Illetve a gyerekek szeretik a főzeléket, és például egy 250 grammos sárgaborsóból két napra elég főzeléket lehet csinálni, (egészséges is) és 250 ft.

2017. máj. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
De jó hogy ezt írjátok, én is úgy számoltam hogy kb. 100 000 Ft körül van az élelmiszer havi szinten és nagyon soknak tartottam, de ennyit nem fogok tudni rákölteni ha külön leszünk.
2017. máj. 24. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!