Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyszer elmúlik a babavágy?

Egyszer elmúlik a babavágy?

Figyelt kérdés
Három gyerekem van már, de még mindig vágyom egy babára. nehéz elfogadni, hogy nem lesz többet kicsi babám. El fog ez múlni egyszer? Más is van ezzel így? Az észérveket tudom.

#babavágy
2017. máj. 24. 14:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
18%
El sem tudom képzelni, milyen lehet gyerekre vágyni.
2017. máj. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
53%
Nekem nem múlt el. Az észérvek ellenére, már harmadjára futunk neki a negyediknek. Hátha most sikerül!
2017. máj. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Sok sikert hozzá! Kívánom, hogy sikerüljön.

A párodnak egyértelmű volt, ő is vágyott rá? Nálunk ő inkább itt megállna. Félek, hogy neki van igaza, de a szívem összeszorul, ha arra gondolok, itt a vége. Mondjuk ha véletlenül úgy alakulna, nyilván megoldanánk. De nem vagyunk az a véletlenül sikerülős típus :)

2017. máj. 24. 14:51
 4/22 anonim ***** válasza:
68%

Azt kell eldontened fejben hogy babazni akarsz vagy egyszeruen kevesled a meglevo gyerekeidet.

Ha elobbi, akkor keress oromet a meglevokben! Van a nagyocska gyerkocokben is orom, foglalkozz veluk tobbet, beszelgessetek, talaljatok kozos hobbit (pl erdojaras), stb. Gondolj arra, ha meg szulnel o is felnone. Akkor mar o sem lenne eleg erdekes? Nem kell gyujteni a gyerekeket mint a kinderfigurat, meg kell talalni a meglevokben is a boldogsagot.


Ha ezt tisztazod agyban, nem fogod kevesellni oket.

2017. máj. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
87%
Három gyermekünk van. 1-1 az előző kapcsolatból és egy közös, a férjem fia csak pár éve költözött hozzánk. Mi nagyon szerettünk volna mégegy közös babát,de így nem,de az érzés nem múlt el,nagyon vágytam rá még évek múltán is. Aztán megszületett az unokaöcsém, egészen pár hetes korától vigyázunk rá rendszeresebb, és akkor eldöntöttük,hogy nem kell több gyerek. Élvezzük,hogy pár órát velünk a baba,majd mi nyugodtan aludhatunk,vagy mehetünk bárhova, Így belegondolva szerintem csak a babázásra vágytam. Majd jönnek az unokák és babázhatunk.
2017. máj. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
0%

4-es. És az hány darab gyermek? Gondolom, pontannyi amennyi neked van,sem több sem kevesebb. :-)


A férjemnél ez később jött. Szerintem olyan másfél évvel. Úgy érezzük, ennek van valódi értelme és tudunk még mit nyújtani egy gyereknek.

2017. máj. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
6-os: es te nem felsz attol, hogy jut-e eleg ido, energia, figyelem mindre? Hogy ujra felborul minden, nehez lesz a logisztika, a nagyoknak ujra egy picihez alkalmazkodni. En ezektol azert szoktam tartani. De ugy erzem, nekem egy kicsi baba/gyerek jelenti a boldogsagot. Es ezt senki ne ertse ugy, hogy a nagyobbakat nem szeretem, elhanyagolom. Nagyon is szeretem oket.
2017. máj. 24. 15:15
 8/22 anonim ***** válasza:

2 gyerekünk van, bár 3x voltam terhes. Időrendben a 2. babát vesztettem el.

Akkor úgy gondoltam, hogy soha többé.... aztán mégis :)

Most már nagyobbak a gyerekek, de néha még egyszer egyszer fellángol az érzés, hogy de jó lenne még egy baba. :)

Persze férjem egyből kap rá: vágjunk bele! Ő benne lenne.

De nem merem bevállalni, tudom, hogy így ez most jó... Persze, néha nekem is bevillan, hogy nincs több babázás... és ez néha nagyon szívfájdító, de aztán mégis megbékélek, hogy ennyi volt...ettől függetlenül tudom, hogy még lesz ilyen érzésem, de én meghagyom ezt ilyen " kis álmodozásnak" :)

2017. máj. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
En felek, hogy esetleg megbanom, hogy megsem lett.
2017. máj. 24. 15:27
 10/22 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Az az igazság, hogy mi túlságosan parázunk attól, hogy a terhességgel lesz vmi baj, mint az utána lévő dolgokon. És amúgy is nagyon könnyű dolgunk van, fantasztikis gyerekek és ők is nagyon várják. Már mind sulis, ami 4 percre van gyalog, önjáróak, kitűnő tanulók, egészségesek. Szal nagyon el vagyunk kényesztetve. Csak az autónkat kell lecserélni. :-) Ja, a munkahelyem meg 7 percre van gyalog.
2017. máj. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!