Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vércsoport-szerológia. A+ a...

Vércsoport-szerológia. A+ a vércsoportom, E és K antigénekre negatív. Más is volt így? Van itt valaki aki tájékozott a témában?

Figyelt kérdés

Leletem: [link]


Találtak ellenanyagot a véremben, antigént, antitestet...

Első terhesség, se vetélés, se abortusz, se vérátömlesztésem nem volt soha, ez biztos.

Anyukám Rh- os, első gyerek voltam.


Holnap megyek újabb vérvételre. (Azt nem mondták, hogy a férjemnek is jönnie kéne, de amúgy nem tudjuk, hogy mi a vércsoportja.)


Dokim csak annyit mondott, hogy ez csak amiatt érdekes, ha vért kellene kapnom.

Most elkezdtem kutakodni neten, kicsit ráparáztam a dologra, főleg, hogy dunsztom sincs pontosan mi ez az egész.



#vércsoport #Rh #antitest #antigén #vércsoport-szerológia
2017. febr. 8. 17:24
 1/4 anonim ***** válasza:
hidd el a dokinak amit mondott!!!!
2017. febr. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi aggasztót nem jelent. (A vetélésben nem lehetsz biztos, lehet, hogy észre se vetted, olyan hamar történt.)
2017. febr. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Semmi extra, egyszerűen csak van most egy kis ellenanyag termelésed. Ez tényleg csak vérátömlesztés esetén lényeges, műtétek előtt szokták nézni. Jelen esetben a terhességednek semmi köze ehhez az eredményhez.
2017. febr. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

K-

(Anti-Kell = K-)


"A legsúlyosabb magzati károsodással akkor kell számolni, ha az anyai antitestek specificitása anti-D, anti-c vagy anti-Kell. Az anti-Kell már a progenitorsejtek szintjén, a vérképzés helyén képes elpusztítani a magzati vörösvérsejteket, súlyos, sárgaság nélküli anémiát okozva."

www.ovsz.hu/sites/ovsz.hu/.../Molnar_Immunhematologiai_terhesgondozas.pdf


"K- antigén?

Műtét előtti vércsoport meghatározásnál kiderült, hogy bizonyos K- antigént találtak a véremben, és amíg nem találnak K antigénre negatív transzplant vért, addig sajnos nem műtenek! A műtét oka, cysta a bal petefészken és a bal petevezetőben. Ezek eltávolítására van szükség a meddőség megszüntetésére! Nagyon érdekelne, hogy mi ez a K-, és mitől alakult ez ki, és van bármi amit lehet tenni, hogy megszűnjön ez az antigén? Lehet köze ennek a meddőséghez, esetleg korábbi vetéléshez? A férjem A RH-, én A RH+. Amit eddig tudok, az pont fordított esetben gond!

Dr. Tomonkó Magdolna válasza a vércsoport témában:

Kedves Kérdező! A K antigén az Rh rendszer része, a K- jelzés azt jelenti, hogy az Ön vörösvérsejtjei nem hordozzák ezt az antigént. Azért van szükség K- vérre a műtéthez is, hogy ne kerüljön olyan vér a szervezetébe, ami hordozza ezt a K antigént, azaz K +, ez ugyanis antitest képzést indítana meg a szervezetében. További vetélések elkerülése érdekében meg kellene vizsgálni részletesen férje Rh antigénjeit is, ugyanis amennyiben ő K+, a magzat is K+ lesz (dominánsan öröklődő tulajdonság), ami kiváltó oka lehet a vetéléseknek. Ezek genetikai tulajdonságok, semmit nem tud tenni megváltoztatásukra. Üdv: dr. Tomonkó Magdolna"


------------


anti-E

E-


"Az anti-E jelenléte RhE-negatív anyában ritka, és szinte sohasem vált ki a magzattal szembeni összeférhetetlenséget. Ennek valószínűleg az az oka, hogy az E és e antigén nagyon kevéssé (egyetlen aminosavban) különbözik egymástól."

[link]

2017. febr. 8. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!