Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A te gyermeked hogyan viselked...

A te gyermeked hogyan viselkedett a válás alatt?

Figyelt kérdés

Agresszívabb lett, esetleg visszahúzódóbb? Megpróbált titeket kibékíteni?

Mi a "normális" reakció a gyermeknél akkor, amikor a szülei válnak?


2017. máj. 30. 08:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem akart kibékíteni, újra összehozni minket. Örült! (nem véletlenül váltunk el)
2017. máj. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azért nem mindegy, hány éves a gyerek. Egy óvodás tuti nem fog örülni a szülei válásának.
2017. máj. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2: Nálunk óvodás volt, és örült.
2017. máj. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Örülni nem örültek, de nem is volt viselkedési probléma.

A házasság alatt se volt állandó balhé, a válást is normálisan intéztük, cirkusz és sárdobálás nélkül. Amit le kellett játszani, azt a gyerekek nélkül, az ügyvédnél leboxoltuk.

Elmondtuk, hogy miért válunk, (apa talált másik nőt), nem akarták, hogy kibéküljünk.

2017. máj. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi úgy tálaltuk feléjük, mintha a lehető legtermészetesebb lett volna. Mintha nyaralni vagy bevásárolni mennénk. Mellőztük a nagy jeleneteket. Tudták, hogy apát úgyis látják majd, csak nem lesz ott minden este. Persze volt lefekvés előtt sírás. Külön ezért vettünk 2 nagy naptárat, amit az ágyuk felé tettünk és mind a ketten x-elték a napokat este, amikor mennek apához (ma is csinálják), ez némileg megnyugtatta őket, meg az is, hogy szinte minden este kihangosítottuk és ilyenkor telefonon sztoriztak neki az elmúlt napról, mi történt, mi volt nekik jó és rossz, volt hogy rövidebb meséket olvasott is nekik fel így, amikor nagyon zaklatottak voltak, főleg az elején, meg kaptak tőle plüsst, amivel alhattak. Nekünk ezek az apróságok rengeteget segítettek. Pedig gondolhatod mennyire jó volt nekem is "várni" a napot, mikor újra láthattam, meg este hallgatni a hangját, de túlléptem rajta a gyerekek kedvéért. Így szerencsére minden nagyobb gond nélkül túléltük. 4 és 7 évesek voltak.
2017. máj. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. A békítésről annyit, hogy nálunk a kisebb elkezdte, hogy "de lehet hogy majd kibékültök és akkor apa hazajön?", erre mondta a nagy, hogy "nem mert itt hagyott minket". Na ekkora éreztem először azt, hogy anyukámmal sürgősen beszélnem kell, mivel tőle hallotta ezt az "elköltözött tőletek, itt hagyott titeket, stb..."szöveget. Megmondtam nekik, hogy engem hagyott el, nem őket, igazából nem is elhagyás, hanem elköltözés, mivel én sem akartam már vele lenni, de hozzájuk ugyanúgy jön majd, meg ők is mennek. Azért mégis akkor kezdtem rajtuk azt látni, hogy megértik, amikor tényleg eltelt valamennyi idő és maguktól jöttek rá, valamint amikorra kicsit valóban rendeződött köztünk a viszony, és már nem csak megjátszottuk, hanem az apjuk hozott nekem mondjuk virágot nőnapra, én meg sütiből küldtem neki. De ehhez idő kellett.
2017. máj. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6os

van esetleg valamelyikőtöknek új kapcsolata? azt hogyan fogaták a gyereke? érzelmileg hamar el tudtál szakadni a férjedtől? nekem elég rossz, látni, hallania hangját, mintahogy te is írtad

2017. máj. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!