Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti honnan tudtátok, hogy itt...

Ti honnan tudtátok, hogy itt az idő a gyerekvállalásra?

Figyelt kérdés

Párommal egy éve együtt vagyunk és egy ideje téma a babaprojekt. Én nagyon szeretnék már babázni, és ő is ezt mondja, mégsem érzem elég határozottnak és emiatt bizonytalan vagyok..

Azt mondta döntsem el én, hogy szedem e tovább a gyógyszert vagy sem, neki mindegy, ő örülne neki, de mégsem tűnt olyan magabiztosnak. Pláne hogy "neki mindegy"

Lehet túl korai lenne?

Nálatok hogyan zajlott az ilyen témájú beszélgetés?

Párom 36 éves, én 30



2017. jún. 2. 06:12
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem ez azt sugallja, hogy neki mindegy, hogy a te feladatodnak tekinti a gyerek körüli dolgokat, ő meg nem tervez komolyabban részt venni benne.

Én addig nem vágnék bele a helyedben ameddig nem tisztázzátok hogy milyen módon venné ki a részét, vagy mennyire van tisztában azzal hogy milyen valós lemondásokkal és kellemetlenségekkel jár egy baba/gyerek.

2017. jún. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor mindketten akartuk, és a körülmények is megfelelőek voltak.

Egyébként amikor próbálkozni kezdtünk, az én párom is azt mondta, hogy ő benne van és szeretné, de akkor kezdjük, ha én úgy érzem, kész vagyok rá. Egyszerűen azért, mert ez a nőnek nagyobb változás.

Beszélgessetek még róla, 36 évesen már feltehetően akarja.

2017. jún. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
En 25 vagyok, o 26 es ugy dontottunk, hogy belevagunk. Januarra varjuk a babankat. De hogy a kerdesre is valaszoljak, nalunk is hasonlo volt a helyzet. Az en dontesem volt, hogy leteszem a gyogyszert es probalkozunk. O mondjuk kerek perec megmondta, hogy nem fog annyi idot velunk tolteni, amennyit kene, mert nagyon sokat dolgozik, olykor kulfoldre is mennie kell (amit tudtam is) de fiatalon akarunk mindketten szulove valni, igy belevagtunk. Latom rajta, hogy lelkes es erdekli a tema, aggodik ertem es a gyerekert is. Szerintem ulj le vele errol beszelni, 36 evesen ha megsem akarja, akkor van baj. Szerintem csak megijedt a felelossegtol :)
2017. jún. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

szerintem az egy év nagyon kevés, erre biztos hogy nem terveznék közös gyereket, most független attól mennyi idősek vagytok...mi 3 év után mentünk szét a párommal - más kérdés hogy utána kibékültünk, ennek már 10 éve, és van 2 gyerekünk, de a lényeg, hogy még 2-3 év együttélés sem lehet elég ahhoz hogy kiismerd a másikat....


kérdésedre válaszolva: kitűztünk célokat - esküvő, ház, autó, és amikor ezek teljesültek, kérdeztem, hogy húzzunk e a továbbiakban gumit, és erre mondta, hogy ne :)

2017. jún. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Amikor már nagyon-nagyon vágytunk a babára. Amikor már minden gondolatunk egy saját gyermek volt. 4 éve ismertük egymást, 2 éve voltunk házasok, amikor azt mondtuk, hogy megfoganhat a gyermekünk.

Ja, és még valami nagyon fontos volt: le akartam diplomázni. Már dolgoztam szép fizetéssel, megvolt a saját egzisztenciánk, de a diploma megszerzésével majdnem megduplázódott a fizum. Ezért megvártuk, hogy leállamvizsgázzam, megtörténjen az átsorolás, és zöld utat kaphassunk magunktól😃

Szval összefoglalva:akkor érkezett el az idő, amikor egyszerre volt meg a szerelem-szeretet, a mindent elsöprő vágy, hogy szülők lehessünk, és a nagyon stabil egzisztencia. 29-32 évesek voltunk

2017. jún. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én nekem mindegyre nem szülnék. Ez egy kicsit olyan, mintha annyira nem akarná, de nem akar megbántani, aztán őrülten reméli, hogy majd csak lesz valami...
2017. jún. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én férjem is ilyen, ő is azt mondta hogy " neki mindegy". De ismervén öt teljesen megértem, az első baba lesz még nem tudja egyáltalán mire számítson. Ha kész helyzet elott talaja magát arra tud reagálni, de olyan dologra amit még nem ismer nem mondja h oké oké akarom most rögtön. Ezért hagyta rám a döntést. Ha megfigyeled egy kapcsolatban, bizonyos élethelyzetekben mindig az egyik jobban akarja, ez nem jelenti azt h a másik egyáltalán ne akarná. Csak megerősítésre vágyik h igen minden rendben lesz, én nagyon akarom. Ez viszi előre s kapcsolatot.
2017. júl. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, az össze költözést , esküvőt ő akarta jobban, s babát en. Belevisszük egymást a jóban... 😁😁😁
2017. júl. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!