Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha az exem nevéhez nagyon...

Ha az exem nevéhez nagyon hasonló keresztnevet (névváltozat) akarok adni a leendő gyerekünknek, jogos a párom felháborodása?

Figyelt kérdés

Nem direkt, eszembe se jutott először!

Pl. ha Alex a volt párom és az Alexander nevet akarom adni. Nem erről van szó, csak egy példát hoztam, hogy értsétek.

Párom azt mondta, hogy egyébként tetszik neki az általam választott név, csak mivel az eredete ugyanaz, mint az exem neve, illetve nagyon hasonló, ezért nem.



2017. jún. 5. 22:11
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
79%

Nem választanék olyan nevet ami az exekre hasonlít. Szerencsére a párom is így van ezzel. Nálunk pedig fennáll az is hogy az exem egyetlen és az ő második neve egyezik, de így azt sem adnánk.

De ha engem nem zavarna és őt mégis, akkor tiszteletből, szeretetből és empátiából is mást választanék, nem erőltetném.

2017. jún. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Jogos. Ez a legtöbb kapcsolatban tabu, és nem véletlen.
2017. jún. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Kicsi koromban a kedvenc fiú nevem a Márk-Márkó volt. Emlékszem amikor játszottam, és fiú nevet kellett választani, biztos hogy Márknak neveztem el :D

Na tizenévesen összejöttem életem első szerelmével, akit Márkónak hivtak. Igy aztán még nagyobb értelmet nyert számomra ez a név, nagy jelentéssel birt. 4 év múlva szakitottunk, de még utána elég sokáig kedves volt a szivemnek ez a név.

Most babát várunk a párommal (akit nem Márknak hivnak) de eszembe sem jutna ezt a nevet adni a babámnak. Ugyanigy elvárom a páromtól, hogy ő se azokat a neveket preferálja, ahogy az exeit hivták. Bár hálistennek ezzel nincs gond :)

2017. jún. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!