Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Testvér névválasztásnál...

Testvér névválasztásnál mennyire törekedtetek a hasonló nevekre?

Figyelt kérdés
Azonos nemű tesóknál mennyire törekedtetek a hasonló nevekre, akár kezdőbetű, vagy bármi szempont, rövid vagy hosszú név?
2017. ápr. 11. 14:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Egyáltalán semennyire
2017. ápr. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
52%
semennyire :) viszont szerintem gyakori hogy ugyanolyan hangzásúak, mivel az ember ízlése nem változik meg 1 év alatt..ha valaki a nagynál nem szerette a hosszú cifra neveket pl akkor az a másodiknál sem fog bonyolultat választani
2017. ápr. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%
Nálunk sem volt szempont. Külön egyéniség lesz mindkettő úgy is, és nagyon ritka, hogy egyszerre mondják ki a két nevet. Konkrétan nem látok rá okot, miért kéne hasonlónak lennie.
2017. ápr. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%
Semennyire. Oke, mondjuk nyilvan nem Kadosa es Alex (osmagyar es amerikai), de nem melyedtem bele egyaltalan.
2017. ápr. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
46%
Szia! Egy gyermekünk van még csak. Kb 10 éve lefixáltuk, hogy ha lesznek gyermekeink, hogy fogják hívni őket. Egyáltalán nem hasonlítanak a nevek. A szempont az volt, hogy tetsszen mind a kettőnknek és menjen a vezetéknévhez.
2017. ápr. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
54%
Nem volt szempont.Vagyis szerettünk volna ugyanazzala kezdőbetűvel,de nem bánom,hogy nem így lett.Egyébként valami kis hasonlóság mégis van a neveikben.Szonja a nagyobb és Lora a kisebb.Ugye a magánhangzók stimmelnek.A kicsinél még a Lili és Emma is szóbajött,de mikor felfedeztük ezt a kis "közös pontot" egyértelműen Lora lett.Nekem tetszik így.Van második keresztnevük is,az is összecseng,azt utólag döntöttük el,hogy akkor is ilyen legyen.De azt már nem írom le mert valószínű így is le leszek pontozva a nevek miatt:D
2017. ápr. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
46%
Én ugyanarra a kezdőbetűre torekedtem, letudottnak tekintem a monogrammvarrást. :-)
2017. ápr. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
22%
Mi csak arra figyeltünk, ha már az első úgy sikerült, hogy a másodikat se lehessen becézni :)
2017. ápr. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
51%
Nem foglalkoztunk evvel. Ha egy név nem tetszik, nem lesz azért vonzóbb, mert illik a másik névhez.
2017. ápr. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Egyaltalan nem.

Patrik,Alexander,Zalán a nevuk.

2017. ápr. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!