Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, akik pici gyerek...

Anyukák, akik pici gyerek mellett próbáltok fogyni - Adtok tanácsot?

Figyelt kérdés

Majdnem fél éves a fiam és eddig nem igazán sikerült formába hoznom magam.

Plusz 10 kiló maradt rajtam, ami lelkileg nagyon megvisel, pedig sose figyeltem a kilóimat az életemben. Ez viszont olyan változás, ami kihat a lelkemre.. Nem férek bele a régi ruháimba, szakad a bőröm, stb...

Próbálom elhagyni a cukrot, mivel sokat kávézok, első lépésként azt már nem cukrozom, illetve vizet iszok a cukros üdítők helyett. Átlag napi 5-10 km-t sétálunk babakocsival és ha tudok akkor két naponta 20 percet tornázok otthon. Kenyeret se nagyon eszek.

Ezek a dolgok már különböznek (nagyon!) az eddigi életemtől, mégsem látom a változást, pedig hónapok teltek el. Nektek mi vált be, hogy 1: megerősödjetek 2: visszanyerjétek az eredeti súlyotokat?

(Időm nincs nagyon futni menni, vagy edzőterembe. Párom és más családtagjaim is dolgoznak)



2017. jún. 10. 07:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

JAvaslom, kezdd el használni a kaloriabazis.hu-t, az igen sokat segít abban, hogy ne egyél túl sokat (kalóriában, nem mennyiségben), megfelelö összetételben amellett, hogy semmilyen nincs letiltott étel, azaz mindent ehetsz, csak a mennyiség az, amire figyelned kell.

A fórumon találsz rengeteg tippet, a kérdéseidre adnak választ a régebbi és sikeres felhasználók, támogatnak, ha valamiért elkeseredsz.

Emellett tudnak megfelelö mozgásformát is javasolni, amit otthon, a gyerek mellett tudsz végezni. Mellesleg a futás nem túl jó ötlet lenne, mert az csak tönkreteszi a térdet.

De szerintem nálad valószínüleg a bevitt kalória tól sok, ennyi mogzással különben fogynál.

2017. jún. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Sajnos nekem a kórházban sem volt már tejem, még mielőtt valaki nekem esne...Ahogy az első válaszoló írta én is kalóriát számoltam. Az szülés utáni első hónapokban kb. 2000 kcalt ettem, kellett a kalória, alig aludt a babám, tejfehérje allergiája volt, mint később kiderült. Később csökkentettem 1700ra, ekkor már visszanyertem a régi formám. De még 4-5 kilótól szeretnèk megszabadulni így mostanság 1500at eszek egy nap. Citromos vizet iszok, nem eszek pékárut és édességet. Sok gyümölcsöt és zöldséget fogyasztok natúr csirkemellel. Naponta 4-5ször eszek. Sétálunk minden nap. Mindig elhatározom, hogy tornázok, de a baba és a házimunka mellett estére hulla vagyok. Egyébként szerintem tűzz ki kisebb célokat és jutalmazd meg magad ha véghez vitted.
2017. jún. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel én székrekedéses és puffadós voltam nekiláttam a rostdús étkezésnek ami megpörgette az anyagcserémet és ez is jót tett. Én nagyok sok vizet is iszom. Gyakoribb kisebb mennyiséget eszek meg odafigyelek arra is, hogy mit. Pl egy adag rizs helyett max fél adag, a többi zöldség. Sok szénhidráttal kevesebbet eszek így. Én elég sokat csokiztam, azt is elhagytam. Igaz lassan de látszik eredmény. Egyébként telefonos alkalmazásban vezetem mikor mennyit eszek. A súly nekem csak bónusz meh már menet közben ráálltam a fogyásra, nem ez volt az eredeti terv, hanem a székrekedés, étvágytalanság és az erőtlenség megszüntetése. Én el sem merem gondolni mennyi CH-t zabáltam össze korábban.
2017. jún. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

Napi 6, relatív kis mennyiségű étkezés, nagyjából 3 óránként. Ebből az ebéd és a vacsora táplálóbb (pl csirkemell párolt zöldséggel), a többi kisebb étkezés.


Emeld meg a fehérjebevitelt (húsok, tojás), szénhidrátból pedig inkább lassan felszívódó típust fogyassz. Ilyen a teljes kiőrlésű kenyér, stb.

Babakocsival a gyors séta kivitelezhető, pont jó tartományba emeli a pulzust.

2017. jún. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Esténként futni jártam. Fél órád este nincs rá? Ezen kívül a zabpehely nálam csodát tett, azt szoktam reggelizni, délig kitart.

Szoptatsz még? Mert ha igen, akkor várj a fogyással, nekem is csak akkor alakult vissza az alakom, mikor abbahagytam, addig hiába "erőlködtem". (Persze azért a torna és az odafigyelés az étkezésre szoptatás közben sem árt.)

2017. jún. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
LIFETILT " Bakker, lefogyok! " csoport facebookon.
2017. jún. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Lifetilt, Bakker, lefogyok csoportját én is csak ajánlani tudom. Keress rá, nagyon jó csoport, mindenben segítenek.
2017. jún. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kelek hajnalban, amikor a férjem még nem ment el dolgozni és akkor megyek futni, tornázni. Ő kel a gyerekekkel és elrendezi őket, mire hazaérek.

Amikor még kisebb volt a kicsi, jártam kangára és maminbabára. A bike with baby is nagyon jó lehet.


Korábban (még jóval gyerekek előtt) felszedtem 25 kilót. 3 személyi edzőnél jártam, mind a hárman azt mondták hogy csak diétával vagy csak sporttal nem lehet látványos, tartós eredményt elérni. Nem szeretnék újra elhízni. Szakíts rá időt, megéri :-)

2017. jún. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és a javaslatokat! A csoport már fel is vett, megnézem.

Az esti vagy hajnali testedzés is jó ötlet, remélem lesz kellő erőm és akaratom hozzá. Egyenlőre nehéz felkelni és nehéz este ébren maradni. De igen, akaraterő kell.

A telefonra letöltöttem a kalória számláló app-ot. Azt az ötletet is köszi!

2017. jún. 10. 16:53
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyszerű :-) Én az elején jutalmakat adtam magamnak: ha megvolt a heti 4 futás/torna egy hónapon keresztül, akkor megleptem magam valamivel. Főleg olyan ruhát, könyvet céloztam be, amiket egyébként nem vettem volna meg. Lehet hogy gyerekes, de működik :-)
2017. jún. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!