Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek miert viszonyul...

Szerintetek miert viszonyul ilyen furcsan a ferjem a kis babankhoz?

Figyelt kérdés
A ferjem nagyon keveset foglalkozik a kisbabankal. A kifogas nalla az mindig hogy faradt. Meg,ertem en valahol de akkor is itt a kis fiunk akit kozossen akartunk. Segitsegem nincs a ferjem se segit igy gyakorlatilag egesz nap csak a gyerek,korul forog minden ki mozdulni se birok. Erdekes szamomra ez az o felfogasa mivel nem elso gyereke van mar egy gyereke az elozo kapcsolatabol. Szoval ezzel azt akarom,mondani hogy nem ugy van hogy nincs tapasztalata a gyerekek teren. Pelenkazni se pelenkaz azt mondta,neki az meg alazo. Es ne is kerjem mert nem csinalja. Ha sir a gyerek nekem kell,meg nyuktatni foglalkozni vele olyan mintha ot nem is erdekelne. Csak a sajat dolgaival van elfoglalva. Ugy viselkedik mintha nem is szuletett volna egy gyerekunk. Arra lennek kivancsi hogy a leirtak alapjan,szerintetek miert viszonyul igy,a ferjem a kis,babankhoz. Illetve hogy ti mit tennetek a helyembe.
2017. jún. 13. 16:24
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Bocsi hogy ekezet nelkul irok,de nem magyar menus a mobilom. Tanacstalan vagyok nagyon es el keseredett. Nekem elso gyerek,23-eves vagyok. Es ugy erzem hogy csalodtam a ferjemben nem ezt vartam,tole. Mivel gyerek elott nagyon segitokesz volt. De miota meg,szuletett a kozos gyerekunk nagyon meg valtozott. Aki tud tanacsot adni,vagy akinek van kedve beszelgetni nyugodtan irjon.
2017. jún. 13. 16:29
 2/20 anonim ***** válasza:
0%

Az a helyzet, hogy neked hónapjaid voltak a kötődésre, még a születés előtt - neki meg csak a születéssel kezdődött mindez. Lehet, hogy pár hónap múlva már ő is másképp fog viselkedni.

Ne erőltesd, hanem szépen, lassan próbáld őt bevonni.

2017. jún. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Sokszor beszeltem mar vele errol hogy engem ez zavar,hogy keveset segit,meg hogy a kis babankhoz ideges meg nyilvanulassal viszonyul. Peldaul volt hogy sirt,a kicsi o meg azt mondta ra kell hagyni. Meg ilyesmi. Sokszor meg igerte hogy tobbet segit,amikor emlitettem hogy engem ez zavar de nem igazan latok nagy valtozast. Illetve arra lennek kivancsi meg hogy akik mar fel neveltek egy vagy tobb gyereket hogy mennyire nehez a gyerek neveles?
2017. jún. 13. 16:39
 4/20 anonim ***** válasza:
31%

Ez nagyon sok férfi így szokta csinálni.

A tapasztalat az, hogy akkor szokott ez változni, amikor már beszélni kezd a gyerek, és megértik egymást.

De persze nem kell addig várni: már előtte is elég jól lehet mutogatni, és már az is elég.

Mondom: szépen, fokozatosan.

2017. jún. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%
Én is 23 vagyok, most tervezzük a gyereket. Már előre félek ettől, mert most se valami segítőkész, valószinűleg én is így fogok jàrni... Az első válaszolóval egyet kell értenem, nem kötődik annyira hozzá mint az anyja. Szerintem ez emberfüggő, vannak férfiak akiken látszik az első pillanattól hogy imádják a gyereküket, és sokat is foglalkoznak vele az elejétől fogva. És vannak azok, mint az én párom is, akik nem tudják kimutatni az érzelmeiket, és nem foglalkoznak annyit vele. Mesélte, hogy az ő apja is csak akkor kezdett el többet foglalkozni vele, amikor már beszélt. Tehát nevelés kérdése is, őt rosszul nevelték, azt látta hogy anyuci csinál mindent, apuci meg annyit mond hogy "kérek kávét" és kap... Ezáltal ugyanezt várja el tőlem is. Csak sajnos én nem fogok körülugrálni senkit.
2017. jún. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem normális viselkedés.

Fura, h egy tervezett, várt babával így viselkedik. Mert az még nem gáz, h nem pelenkázza hiszen sok férfi undorítónak találja, de, h nem fürdeti vagy egyáltalán nem foglalkoztatja az nekem fura. Vagy ha sír nem akar rajta segíteni.


Az én férjem tipikus A FÉRFI tipus, a minden ható... :) Ha mentünk boltba haza felé tuti, h én cipekedtem (ha szóltam neki akkor természetesesen elvette a szatyrokat)

De amikor úgy éreztük, h jöhet a baba és kiderült, h várandós vagyok, fordult a kocka sokat segít és attól a naptól kezdve minden este!! mesét olvas a pocakomnak és beszél hozzá, simogatja. érdekes módon a kislányunk ahogy beszél hozzá az apja rögtön mocorog és rúgdos. 28hetesek vagyunk.

A férjemmel olyankor madarat lehetne fogatni. Már most mondogajta nekem, h ha megszületik a picikénk és úgy érzem, h elhanyagol akkor feltétlenül szóljak nem akarja, h úgy érezzem, mert mind a ketten foltosak vagyunk számára "az életét jelenjtük neki"..

Na most ezeket a dolgokat még az anyjának se mondom el, mert úgyse hinnék el.:)

A férjem apja nem nagyon foglalkozott vele és a tesvérével, viszont tiszteli az apját.


Annyi kérdésem lenne kedves kérdező, h a másik gyerekével foglalkozik? A leírtad alapján nem hinném. :( biztos, h akarta a picit? Vagy csak azért adta be a derekát "mondván akkor nem nyagatja az asszony"?

A picikéd, h viszonyul az apjához?

Kitartást neked és remélem a férjednek megjön az esze, mert ez így nem jó. Se neked se a picikédnek. Hosszú távon meg nem.is fog működni

2017. jún. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Sajnos az elso gyerekevel sem foglalkozik. Amikor el hozza hozzank.
2017. jún. 13. 18:43
 8/20 A kérdező kommentje:
Kerdeztem mar tobbszor hogy akarta-e a kicsit mondja el oszinten es o mindig azt mondja hogy nagyon is. De akkor nem ertem,hogy mi ez a viselkedes.
2017. jún. 13. 18:46
 9/20 A kérdező kommentje:
A pici meg egyenlore nem sokat fog feg ebbol az egeszbol mivel hat honapos.
2017. jún. 13. 18:48
 10/20 anonim ***** válasza:

Fürdetésben segít legalább?


Szerintem a legtöbb férfi amúgy sajnos ilyen - azt hiszik hogy a nő dolga minden a gyerek körül...

Az én férjem is hasonló de ő legalább szokott segiteni a fürdetésben meg sokat szeretgeti a lányunkat. Viszont minden mást én csinálok. Én pelenkázom, altatom, nyugtatom és persze én vagyok vele egész nap mivel a férjem dolgozik. De én szoktam többnyire ugrani a gyerekhez mindig. Na de hát mondja férjem: - nekem ez a dolgom meg hogy meg legyen főzve és rend legyen...ő meg jár dolgozni ugyebár.

Van amikor a gyerek sír és én ugye rögtön ugrok mert pl. a férjem nem birja elviselni...nekem meg van ugyebár türelmem. Büfiztetést is én csinálom. Nekünk első gyerek és most 5 hónapos egyébként.

2017. jún. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!