Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha az Anna örök név, és most...

Ha az Anna örök név, és most is divatos, a Mária is örök, nem?

Figyelt kérdés
Mária lesz a kislányunk,ezt már eldöntöttük,csak így simán,második név nélkül,de nem szeretném,ha lesajnálnák érte. Szerintem ugyanolyan régi,bibliai név mindkettő,ezért nem értem,miért pellengérezik ki az egyiket,és fogadják el a másikat.

2017. ápr. 27. 14:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Viszont az Anna orok divatnev, mig a Maria nem.
2017. ápr. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem nincs semmi baj a Máriával. Most épp nem divatos, de nem "cikizhető". Barátnőm kislánya Erzsébet és nincs is a bölcsibe még egy ilyen nevű Bezzeg Lili (Liliána, Lilien, Lili, Lilianna) egy csomó és mind úgy szólítják hogy Lili.
2017. ápr. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%

Èn Németországban élek itt most is divat név a Mária.

Több formája is van.

Mári, Màriá és még ennek más nyelvü változatai is.


Lehet éppen Mo-n most nem, de egy celeb behozza megint és már is divat név lesz.

2017. ápr. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

szép és ritka név :))

(nem divat, de az teljesen lényegtelen, a divat forgandó- múlandó, a név egy életre szóló)

2017. ápr. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

A Mária is ugyanilyen.

Közismert, népszerű és nagyon szép.

Talán sok ateista azért nem akarja így nevezni a lányukat, mert fontosabb keresztényi vonatkozása van, mint az Annának (bár Szent Anna Mária édesanyja volt, Jézus nagymamája).

Ha egy gyereket lehet Mohamednek, Ajsának, Afroditénak hívni, akkor a Máriát igazán nem kell szégyellni.

A világ legintelligensebb nője is Mária volt - Marie Curie. A korában kiemelkedett, hiszen akkoriban mindenki elképzelhetetlennek tartotta, hogy egy nő - akinek a konyhában a helye - fizikus és kémikus legyen.

2017. ápr. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem tetszik, Marcsinak beceznem.

Viszont ismerek egy fiatal lanyt, Marika becezessek, nekem ez oreges.


Kulfoldon lakok egyebkent, es itt rengeteg van.

2017. ápr. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én pont ugyanezt nem értem, mint a kérdező. Mi alapján örök vagy ciki egy név ? Az Anna és a Mária is bibliai név. Illetve József és Máté.
2017. ápr. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon sok 10 és 20 év közötti Máriát ismerek, tehát nem értem, hogy sokan miért gondolják öregesnek.

Továbbá Margitot, Mariettát is ismerek (az utóbbi a húgom :) ).

2017. ápr. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A lányom Anna.A nővérem és az édesanyám, Mária.Mindkettő szép név.
2017. ápr. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szép név, és van Marcsi ismerősöm, de a Marikát nem szeretem becézéseként, az öreges.
2017. ápr. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!