Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért hiszik úgy sokan, hogy...

Miért hiszik úgy sokan, hogy csak mert nekik is van gyerekük, pontosan tudják, hogy mit él át egy másik szülő?

Figyelt kérdés
Gyereknevelési kérdésekben mindig annyira kiosztják a kérdezőket, pedig fogalmuk sincs, milyen temperamentumú a kérdésben szereplő gyerek. Tényleg ennyire nem nyilvánvaló, hogy van olyan gyerek, aki fél napot elmolyol a sarokban, és aki kikészíti anyucit, és a csilláron lóg? Vagy ezek csak troll válaszok?
2017. jún. 17. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Ettől jobban érzik magukat vagy ettől próbálják jobb szülőnek érezni magukat. Szűk látókörűek. Lehet, az ő gyerekükkel is van gond, az is lehet, hogy nekik egyszerűbb esetet dobott a gép, mégis mások leugatásától érzik úgy, hogy ők jobban csinálják. Aki igyekszik és ugyanúgy vívódik meg küszködik néha, mint a legtöbb szülő, az megérti mások gondját, legalábbis nyitottabb. Aki meg úgy érzi, hogy tudja az abszolút frankót, az legtöbbször inkább primitív.
2017. jún. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%
Őszinte leszek, bár tudom, hogy a földbe leszek döngölve érte: én egyszerűen nonszensznek tartom, hogy egy felnőtt ember nem bír egy gyerekkel. És itt sokszor egyetlen gyerekről beszélünk, nem 3-4-ről (ott már azért megértem, ha anyuka idegei kissé meg vannak tépázva, sokszorozódik a gyerekek aktivitása). Én nem mondom, hogy sosincsenek napok, amikor a falra mászok, meg amikor legszívesebben kifutnék a világból, mert vannak, ember vagyok. De hogy valakit MINDEN ÁLDOTT NAP annyira kikészítsen egy 1,5-3 éves gyerek, hogy idegroncs legyen, kétségbeesett, meg tehetetlen, azt egyszerűen nem tudom elképzelni, amennyiben a gyerek nem viselkedészavaros, mert ha igen, az megint más lapra tartozik. Szerintem ilyen esetben igenis a módszerek rosszak, és ahogy észrevettem, általában pár komment után ki is derül, hogy valóban anyuka nincs a helyzet magaslatán. Olyan nincs, hogy egy gyerekre sehogy sem lehet hatni, és itt nem verésre meg hasonlókra gondolok. Mindig van olyan út, ami működik, max az adott szülő nem találja, vagy annyira nem ismeri be, hogy ő csinálja rosszul, hogy ki sem próbál semmit.
2017. jún. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
39%

Az én lányommal valódi gondok vannak, és még így is viszonylag jól kezelem szerintem, ezért úgy érzem, hogy akinek az átlagos egészséges gyereke is sok, az valamit rosszul csinál. Nem hiszem, hogy extra kötél idegeim lennének, ezért úgy gondolom, hogy biztos más teljesít rosszabbul. Így válaszolok a kérdésekre, hátha segít. Úgy érzem, hogy ami még nálunk is hat, annak egy átlagos nehezebb eset gyerek simán megadja magát.



Amúgy az empátia sosem volt az erősségem, nem tudok együttérezni olyanokkal, akiket számomra apróságok kikészítenek(összekoszolt gyerekruha/rendetlenség). Értem én, hogy számukra tragédia, de úgy érzem rosszul csinálnak valamit, amiért tragédiának élik meg azt, amit én nem.

2017. jún. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
43%

2-3-as valaszolokkal egyetertek.

En is ledobbenek amikor napi 3-4 kiborulo szulo panaszkodik hogy nem bir a gyerekevel....ilyenkor megprobalom leirni en mit csinaltam (hisz ezt kerdezi, ki mit csinalna!!) es egy neha egy kis erosito "pofon" sem art, mert ha egy gyenge embernek (akit a gyereke iranyit az gyenge) csak a lelket simized akkor pont nem fog eszbekapni es valtoztatni.

2017. jún. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az én gyerekem is cifra, de többször vigyáztam már keményen ADHD-s, autista kisfiúra. Én őt nem bírnám ki egyhuzamban 3 napnál tovább. Az egy pokol lehet hosszútávon.

Pl. amikor a 3 éves, közel 20 kg-os gyereket 2 felnőtt nem tudja elcibálni a Dunapartról, mert ő most kitalálta, hogy fürdeni fog. Vagy amikor majdnem kimászik az emeleti teraszról. És ez csak pár dolog a sokból, amit átéltem vele.

A diagnózisa persze nincs nagy dobra verve, sokáig nem is volt neki. A környezete úgy tudja, "csak" rossz, eleven gyerek.

Amikor jön egy ilyen segítségkérő kérdés, és földbe tiporják anyukát, mindig ez a család jut eszembe.

2017. jún. 17. 22:01
 6/6 anonim ***** válasza:
70%
Az a helyzet hogy némely ember sokkal jobban tudja a másik dolgát mint a sajátját,a kérdés ugye az hogy ha a te helyzetedben lenne vajön akkor is ilyen okos lenne? Vannak aki nem tudnak számodra megfelelő választ adni vagy másoknak sem,de ez szerintem nem gond mivel,egy kérdés alapján nem lehet megallapitani hogy a te gyermeked milyen...Szóval inkább olyat kérdezz meg aki ismeri a gyereket úgy nagyjából!
2017. jún. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!