Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Magyarországon miért annyira...

Magyarországon miért annyira elterjedt, hogy túlöltöztetik a babákat, kisgyerekeket?

Figyelt kérdés

Májusi születésű a lányom és most a hőségről eszembe jutott az első júniusa. 2-3 hetes volt, amikor kivittük egy parkba sétálni délután. Ha ennyire nem is volt meleg, de 30 fok biztosan. Egy nagyon vékony anyagú body volt rajta, meg teljes árnyékolás a kupolával. Rólunk szakadt a víz rövidnadrágban és pólóban, ő is izzadt.

Rengeteg 1-2-3 hónapos babát láttam úgy beöltöztetve, mintha 10-15 fok lenne. Body, pulóver, vastag nadrág. A szülőkön ugyanúgy nyári ruha és láthatóan izzadtak, mint mindenki.


Aztán később bölcsőde, ovi, mindenhol stabilan 26-28 fok legalább, télen is. Ablakot alig nyitottak. Kifejezetten kértük, hogy ne öltöztessék több rétegbe (télen, fűtés), mint amennyiben beadjuk. 10-ből 8 alkalommal pulóverben, csatakosra izzadt hajjal hoztuk el, még a háta is ragadt az izzadságtól és úgy vedelte a vizet, mint aki egész nap nem ivott.


De a felnőtt populációban is azt látom, hogy sokan fázósak. Egy irodaházban dolgozom, elég rossz állagú az épület. Így "kellemes" kánikula van bent is, a légkondi inkább zörög, mint hűt. Mégis sokan kikapcsoltatják (irodánként megy a vita rajta a bent levő 2-3-4 ember között). Sőt, a dohányzó rész egy erkély, ahol eléggé megreked a levegő.

Míg néhányan fulladoznak kint a melegtől, vagy a mosdóba járnak levizezni magukat, mások hosszú nadrágban, zárt cipőben, nyárhoz képest vastag anyagú felsőben vannak ÉS örömmel mondják, hogy milyen kellemes az idő. Én csak nézem mellettük a hőmérőt, ami 36-37 fokot mutat.


Vajon ezeket a felnőtteket is gyerekkorban szoktatták a meleghez, vagy min múlhat?


2017. jún. 22. 20:25
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Extrém hidegben teljesen érthető, ha jól felöltöztetik a babát.

Én azt nem értem, hogy 30 fokban és afelett minek téli ruhát adni a gyerekre. Szerintem csak szenved.


De még ha újszülöttről is beszélünk: kijön egy 36-37 fokos testmelegből, bele a kinti 35-40 fokos kánikulába. Miért kellene még öltöztetni is? Eleve melegebb van kint,mint az anyaméhben volt és bizonyos korig a hőháztartás is eléggé sérülékeny. Könnyen túlmelegszenek, könnyen túlhűlnek (évszaktől függően) a kicsi babák.


A gyerkem 3 éves, megtanítottam neki, hogy szóljon, ha fázik vagy melege van. És szól. Ilyenkor öltöztetjük, vetkőztetjük, ahogy kéri. Vagy magától csinálja.

2017. aug. 7. 09:08
 22/25 anonim ***** válasza:
18%
70 % os eszleny, itt nem a -25 fokrol van szo, hanem mikor meg a kanikulaban is zoknit huznak a magyar nok arra a szerencsetlen gyerekre!
2017. aug. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Nalam csaladban a meleg fuvallatnal is fel akarta oltoztetni az egyik rokon. Én mindig atoltoztettem. Jovan ok, legyen rajta vekony pelenka, de rovid ujju body vagy ujjtlan és ennyi. De a meleg fuvallattol már azt hitte fázik.
2017. szept. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
23 vagyok. Tény én is elviselem alvashoz a a takarot. De nem ertem hova takargadsam, en is ereztem magunkon mikor sétáltunk,hogy bele ne nézzenek a kocsiba mert minek legyen betakarva szegény gyerek :D
2017. szept. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 jafnrétti ***** válasza:
Én tegnap csodálkoztam azon, hogy a fiammal egykorú gyerekeken télikabát van (másfél év körüli, javarészt még babakocsiban tolt gyerekek), 20 fok körüli hőmérséklet mellett. Közben az enyémen egy melegítőnaci és egy hosszúujjú póló volt össz-vissz. Reggel még volt rajta pulcsi, de 11 körül azt is levettem róla, teljesen kellemes idő volt, én rövidujjúban sem fáztam. Elgondolkodtam rajta, hogy vajon akiknek a gyereke most téli kabátban van, azok mit adnak rájuk, ha tényleg hideg lesz?
2017. szept. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!