Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Magyarországon miért annyira...

Magyarországon miért annyira elterjedt, hogy túlöltöztetik a babákat, kisgyerekeket?

Figyelt kérdés

Májusi születésű a lányom és most a hőségről eszembe jutott az első júniusa. 2-3 hetes volt, amikor kivittük egy parkba sétálni délután. Ha ennyire nem is volt meleg, de 30 fok biztosan. Egy nagyon vékony anyagú body volt rajta, meg teljes árnyékolás a kupolával. Rólunk szakadt a víz rövidnadrágban és pólóban, ő is izzadt.

Rengeteg 1-2-3 hónapos babát láttam úgy beöltöztetve, mintha 10-15 fok lenne. Body, pulóver, vastag nadrág. A szülőkön ugyanúgy nyári ruha és láthatóan izzadtak, mint mindenki.


Aztán később bölcsőde, ovi, mindenhol stabilan 26-28 fok legalább, télen is. Ablakot alig nyitottak. Kifejezetten kértük, hogy ne öltöztessék több rétegbe (télen, fűtés), mint amennyiben beadjuk. 10-ből 8 alkalommal pulóverben, csatakosra izzadt hajjal hoztuk el, még a háta is ragadt az izzadságtól és úgy vedelte a vizet, mint aki egész nap nem ivott.


De a felnőtt populációban is azt látom, hogy sokan fázósak. Egy irodaházban dolgozom, elég rossz állagú az épület. Így "kellemes" kánikula van bent is, a légkondi inkább zörög, mint hűt. Mégis sokan kikapcsoltatják (irodánként megy a vita rajta a bent levő 2-3-4 ember között). Sőt, a dohányzó rész egy erkély, ahol eléggé megreked a levegő.

Míg néhányan fulladoznak kint a melegtől, vagy a mosdóba járnak levizezni magukat, mások hosszú nadrágban, zárt cipőben, nyárhoz képest vastag anyagú felsőben vannak ÉS örömmel mondják, hogy milyen kellemes az idő. Én csak nézem mellettük a hőmérőt, ami 36-37 fokot mutat.


Vajon ezeket a felnőtteket is gyerekkorban szoktatták a meleghez, vagy min múlhat?


2017. jún. 22. 20:25
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
82%
Előző: Csak az anyanyelved meg a származásod meg még néhány dolog, ami ebből adódik, vagy például ez a fröcsögő nagyképűség.
2017. jún. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
93%
Ez általánosítás. Egyik gyerekemet sem öltöztették túl bölcsiben, oviban.
2017. jún. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
36%

Nyári vagyok, imádom a meleget, inkább a 35 fok az irodában, mint a légkondi, mivel attól mindig beteg leszek (köszönhetően annak, hogy alig van olyan hely, ahol rendszeresen tisztítanák).

Ugyanakkor fázós se vagyok, nem ellentmondás, télen 21 foknál nem tartunk többet a lakásban, így kellemes mindannyiunknak.

Gyerek 40 fokos nyárba született, és brutálisan izzadós, szenved 25 fok felett, pont mint a férjem (ő is nyári). Szerintem öröklött.

2017. jún. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
78%

Anyósom mesélte, hogy állandóan megszólták, mikor páromat sétálni vitte. Július kellős közepén született. Be kellett öltöztetni, mert olyan szinten vacogott, hogy lila volt a szája. Most már elmúlt 50 éves, és szinte soha nem fázik, nem bírja a meleget.

Én februári vagyok, és nyáron élek igazán. Télen haldoklom, és azt kívánom: bár medve lennék, szívem szerint ki sem mozdulnék a házból. Kifejezetten gyűlölöm a hideget (a légkondit azt meg pláne, beteg vagyok tőle).

A lényeg: babáknak a hőháztartása, szabályozó rendszere még ne alakult ki, viszont figyelni kéne rá. Nyilván a vörös fejű, izzadó csecsemőnek melege van. Sajnos láttam már én is strandon sötétkék hosszú ujjú plüss rugdalózóba öltöztetett babát. Szemmel láthatóan rosszul érezte magát, ilyenkor nagyon nehezemre esik nem beszólni...

2017. jún. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
67%

én nem tudom. kedden láttam egy anyukát aki még a lábzsákot is rárakta a babakocsira, a másiknál ilyen bárányszőrmés babakocsibetéten próbált volna elaludni a kislámnya.

nem értem!az én 4 hónapos babámon egy napozó van és csókolom!! így is izzad :(

2017. jún. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
54%
Nemrég olvastam itt egy kérdést, hogy ki mit ad ilyen időben a pár hónapos gyerekére és megdöbbenve olvastam a hozzászólások többségét. Tényleg túlöltöztetik néhányan de nem értem miért... nem hiszem, hogy ebben a kánikulában bármilyen újszülött is megfázna, képtelenség. Szerintem egy kis rövid, laza body teljesen jó. Kisgyereknek meg egy pelenka vagy valami kis rövidnadrág, esetleg egy póló ha úgy van. De szerintem több ebben a melegben nem kell, ha tehetném én is legszívesebben egy bugyiban mászkálnék :D
2017. jún. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim válasza:

Ez a téma a mumusom.

Unokatesóméknál (két kislányuk van, 1 és 3 évesek) is még májusban ment a fűtés. Összejövetelen voltunk náluk és rövidnadrágban izzadtam. Mikor itt vannak nálunk be kell csukni az ablakokat, ha már egy kis szellő bemerészkedik egy fülledt nyári napon. Agyrém. Természetesen a picik mindig megvannak fázva, nem is csoda. Ez a mesterségesen túlfűtött élettér ide vezet.

De hát felnőtt emberek sem tudják, hogy egészségügyileg ez a 30 fok télen módfelett káros. De biztos azért mert már túl enerválttá tette őket a meleg:Dd


[link]

2017. júl. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
A házunkban az egyik anyuka még most is bundás lábzsákkal tolja a babakocsiban a gyereket. Mondjuk nem tűnik egy agytrösztnek, inább plázacica típus, lehet, még nem jött rá, hogy a lábzsák levehető :D
2017. júl. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Nekem a védőnő az tanította, hogy a picin, mindig egy réteggel több legyen, mint a felnőtten. Persze ez nagy melegben nem igaz. És az is fontos, hogy ilyenkor az anyatej v. tápszer mellett többet kell itatni őt is!

Angliában pedig alul öltöztetik!

2017. aug. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Mondjuk A Mínusz 25 fokba A Még Nem Mozgó, babakocsis Fiamat 5 Rétegben Kellett oltoztetnem, jomagamon Volt 3 Réteg És faztam bazze. Hogy a többi anyuka mit csinál, nem agyalok, az én gyerekem szinte egész nap pucéran van. . Sőt én is elég sokat vagyok pucéran. .
2017. aug. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!