Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem élvezem az anyaságot?

Miért nem élvezem az anyaságot?

Figyelt kérdés

Már 5 éve anyuka vagyok. Mind a két babát akartam, vártam őket.

Az eslő kicsi után semmi baj nem volt. Mondjuk akkor még anyukámékkal laktunk, sokat segített. De mikor 1 és fél lett a kicsi már külön laktunk. Akkor sem volt az ami most.

A második baba most kettő éves.

Az első pár hónap rendben volt. Aztán szépen lassan "bediliztem".

Utálom ezt az egészet.. a fiaim a mindeneim, de mégsem vagyok boldog. Minden olyan monoton. Minden a gyerekek körül forog. Én kb megszűntem létezni. Semmit sem tudok csinálni tőlük. Férjemnek két munkája van így nem nagyon segít. Már minden bajom van. Mindig szomorú vagyok. Semmiben sem látom meg a jót. Szenvedésnek érzem az életet. Elakarok menekülni...Szörnyű vagyok. Tudom. Mit tegyek, hogy másképp legyen? Tudom nekem kell változni de nem megy! :(

Mondjátok, hogy könyebb lesz!! :(


2017. jún. 25. 20:28
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
51%
Nem vagy ezzel egyedül...
2017. jún. 26. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
61%

Èn nem èrtem ezt!

Itt sírtok, hogy milyen szr, meg megbolondultok, de eszetekbe sem jutna visszamenni dolgozni egy 2èves mellől??

Akkor talán a fèrjednek sem kène kèt helyen dolgozni...

Komolyan nem èrtem! Nem is teheted meg, hogy otthon legyèl, meg mèg unod is magad, de, azèrt csak otthon vagy. Nem ez az anyaság! Nem kell feláldozni magad! Nem attól leszel jó anya, hog, meghülyülsz!

Ès tudni kell alkalmazkodni! Eleinte a gyerekhez, aztán meg ahhoz, ha nem jön be a számítás a gyerekkel!

2017. jún. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

A párom második munkája a hobbyja. Én pedig nem jókedvemből ülök itthon. Két bölcsi van. Egy állami és egy magán. Az államiba nincs hely, a magán havi 70. Ha fel is vesznek valahova elmegy a fizetésem háromnegyede. Már nem egy helyre beadtam az önélezrajzomat. De ahová behívtak és elmnondtam a két gyereket abban a pillanatban megváltozott a légkör. Letagadni meg nem fogom őket. Ez is egy plusz stressz forrás, hogy miattuk nem vesznek fel sehova. :/

Hidd el nem azért ülök itthon mert lusta vagyok. Van nekem is egy hobby munkám, amit a gyerekek mellett tudok csinálni, de havi pár alkalmas és 50ezernél többet nem hoz. Szívesebben dolgoznék minden nap, csak hogy végre felnőtt emberekkel is tudjak kommunikálni!

2017. jún. 26. 10:09
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Még ha a teljes fizud el is megy a bölcsire, szerintem akkor is érdemes visszamenned dolgozni.

Anyagilag ugyanaz lenne akkor, de te boldogabb lennél, és ez kihatna mindenkire.

Tudod, van az a mondás, hogy ha anya boldog, mindenki boldog. Mert az anya, a nő a család lelke.

2017. jún. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Bőven ideje, hogy 5 év után végre újra ember legyél, ne "anyuka".

Menj el dolgozni, a pasidnak rögtök nem kell 2 állás, és végre partnerként tudtok létezni a gyereknevelésben és az otthoni dolgokban.

Őszre, mire intézményesülnek, 5 és 2.5 évesek lesznek. Már rég ideje.

2017. jún. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, nem a te fizetésed megy el a bölcsödére, hanem a tiétek. Egyébként meg értem, mit akarsz kifejezni: ez egy befektetés annak érdekében, hogy ne őrülj meg, és legyen esélyed a munkaerőpiacon.


Komolyan, nem értem. Többen itt sírnak, hogy de rossz otthon nyomorodni meg 3-5-8 éve, de nem hajlandóak elmenni dolgozni, és közben azzal mossák egymás agyát, hogy "ez az anyaság".


NEM. Az anyaságnak ehhez semmi köze. Ez az otthonülés. AZ anyaság jó dolog, és szép és buli.

2017. jún. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Imádom a gyerekeimet,de már én is soknak éreztem egy idő után 2 kisgyerekkel otthon(hiába rokonok vagy kimozdulás).Meg a folyamatos szimbiózis is sok volt...Kimerültem,és nem számítottam rá,hogy ilyen nehéz lesz(nem csak az alap dolgok,hanem a sok betegeskedés,tartós betegség is lett a nagyobbnál),megviseltek a dolgok.A kisebbik elmúlt 2,bölcsi,nagyobbik ovi,és visszamentem dolgozi,mintha nyaralni mennék mindennap,szellemi fellendülés számomra és még pénzt is keresek,a gyerekeim is fejlődnek a koruknak megfelelően,a férjem is végre részt vállalt a gyerekek érdemi nevelésében.

Az endokrinológusom is megjegyezte,hogy látszik rajtam,hogy most kiegyensúlyozott vagyok végre..

Nem olyan egyszerű a munkahely megtartása,pl én rengeteget voltam sajnos táppénzen,de szerencsére megértőek.Ritka...

Nem azt mondom,hogy ez normális dolog,de sajnos benne van a pakliban,hogy nem ugy alakulnak a dolgok,ahogyan elterveztük.Mi küzdöttünk az első babáért éveket,a második spontán jött,mégis néha nem éreztem jól magam,hiába ezt akartam.Lehet,hogy hiszti,vagy lustaság,de szerintem szükséges a szellemi kikapcsolódás,a felnőtt beszélgetés.

2017. jún. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Coffelia ***** válasza:

Ez a kiégés, ami minden egyes felelősséggel járó tevékenység vége, ha az ember utántöltés nélkül kizsigereli magát.

Sajnos nem foglalkoznak manapság eleget azzal a ténnyel, hogy kiégni nemcsak munkában, hanem a családi élet fenntartásában is ki lehet, és ugyanazokat az óvintézkedéseket érdemes/kell megtenni ellene, mint egy "odakinn" dolgozó esetében.

Ne ostorozd magad, ha felismerted a problémát, az már az út a megoldás felé.

2019. jún. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Coffelia ***** válasza:
Előző vagyok, azóta jobban vagy?
2019. jún. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
En is ugyanígy vagyok. :(
2021. júl. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!