Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt valakinek terhessége...

Nünü87 kérdése:

Volt valakinek terhessége során lábujj köröm gyulladás? Ha igen, milyen volt? Mennyire volt begyulladva? Mit csináltatok vele? Feltétlenül szükséges a műtét, vagy meg lehet úszni?

Figyelt kérdés
Tegnap estére vettem észre, hogy begyulladt a bal nagylábujjamon a köröm sarka. Pici genny jött ki belőle és kicsit meg van duzzadva is. Nem piros, nem befolyásol a járásban a cipő viselése sem fáj. Ha hozzáér valami akkor fáj egy kicsit, de nem vészes. Amennyire látom a köröm nincs még benőve, mindig rendesen szokott nőni.
2015. dec. 9. 10:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Terhes ugyan még nem voltam, de az egész gyermekkoromat végigkísérte a benőtt köröm és az ezzel járó mindenféle kellemetlenség. Én sokáig tűrtem, elsősorban azért, mert az okos családtagok meggyőztek róla (egy 10 éves kislányt nem nehéz), hogy majd kinő magától, vagy ők maguk kezdték el kivagdosni nekem (no comment...). A lényeg, azóta nincs problémám, hogy megműttettem mindkét lábujjam. Ugyanakkor én úgy tudom, hogy ilyen problémákkal pedikűrösök is foglalkoznak, ahogy írtad nálad egyelőre nem is súlyos, így lehet hogy egy pedikűrös is helyre tudná hozni. Egy érdeklődést mindenképpen megér.

Mióta van egyébként ez a problémád? Korábban is volt?

2015. dec. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szia , nekem is volt mikor kisebb voltam , 3 szor is megmutottek , de azota nincs problemam , nekem azt mondtak kamilla teaban aztassam , es helyre jon , ha nem sulyos ...! es csak egyensre szabad vagni a kormot , nem szabad bekerekiteni , azert gyullad be , ha tudod vagd le egyenesen , es hagyd a tobbit majd magatol nojjon ki ne kerekitsd be ,,,,
2015. dec. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi, a válaszokat.


Nekem egyébként nem volt még soha ilyen, ezt tegnap vettem észre. Soha nem volt még semmilyen köröm problémám eddig, ráadásul mivel én lekerekítve vágom a körmöm nem nőtt még befelé soha, mindig rendesen nő éppen ezért lepődtem most meg, hogy be van gyulladva. De természetesen ezek után nem vágok ívet neki, egyenesen fogom vágni, csak remélem, hogy most még sikerül megúszni műtét nélkül.

2015. dec. 9. 11:00
 4/7 anonim ***** válasza:
Tetrán kenőccsel lehet megúszni a műtétet csak nem tudom terhes használhatja-e.
2015. dec. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3 szor mutottek mint ahogy irtam es 4 dikszer pedig kamilla teaban aztatam es bekotoettem betadint is tettem ra ! vagd le egyenesen ha nincs nagyon benove a korom , es mikor no majd tovabb akkor mind egyenesen vagod es kino akkor ! :) ird meg aztan mi lett , kulonben a mutet vagy 20 perc , de azon a nap agyba kell fekudni vele , masnap mar lehet jarkalni ! :) en is feltem , de muszaj volt nekem ! hatha neked meglehet menteni! ha nem jon helyre , menj orvoshoz mutasd meg neki ,es o irmajd gyogyszert ra , persze amit kivul kell tenni ,,, aszem nekem meg volt egy kenocsom is, de nem tudom mi volt a neve !
2015. dec. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha be van nőve akkor azon csak a sebész segíthet, mert magától nem fog tudni kinőni.

De az is lehet hogy csak megnyomta neked a cipő és kicsit begyulladt, ilyen is szokott nekem lenni.

Nézd meg a körmöt, ha látod a sarkát akkor nincs benőve, ha nem látod akkor be van.

Én kétszer is a sebészeten végeztem vele, az első alkalommal nagyon sokáig 1-2 hónapig is húztam, mindent kipróbáltam, kenőcsök, kamillás dunszt kötés, több pedikűrösnél voltam (pedikűrösöknek lövésük sincs mit kellett volna csinálni vele, a probléma megoldása helyett a többi körmöm akarta pedikűrözni...), de csak a műtét segített sajna.

2015. dec. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kezdésnek tegyél rá dunszt kötést paradicsommal, aztán pedig ha van nálatok, akkor én is javaslom a tetrán kenőcsöt, csodát tud művelni. Ha pár héten belül nem múlik, akkor esetleg beszélj a házi orvosoddal, nekem ugyanis volt olyan "beavatkozásom is" a rendes műtét előtt, hogy effektíve az orvos csak kitisztította a körömágyat, műtétről ott szó sem volt.

De tényleg javaslom, hogy ezt a pedikűröset érdeklődd meg, nem tudom én sem, hogy hogy csinálják vagy egyáltalán mit, csak hallottam róla azután, hogy nekem végül kivágták a körömágyat :(

1. voltam

2015. dec. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!