Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nyelvtanulási kérdés! Szerinte...

Nyelvtanulási kérdés! Szerintetek ez így működne?

Figyelt kérdés
A párommal babát várunk, és a minap egy érdekes kérdésbe botlottunk. Abban egyetértettünk, hogy nagyon fontos, hogy egészen kicsi kortól az élete része legyen a nyelv, és nem csak az anyanyelve. Én nagyon jól beszélek olaszul, éltem is kint Olaszországban, így arra gondoltunk, hogy én olaszul beszélnék hozzá a kezdetektől. Angolul is beszélek, de azt majd úgyis tanul az iskolában, vagy már inkább ovitól, angol oviba járna, van egy a környékünkön. Szerintetek ez működik? Működne?

2017. jún. 30. 21:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
39%
Hogyne működne! Hatalmas előnnyel indítjátok az életbe!
2017. jún. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
51%

Az angol tanároméknál az anyuka magyar, apuka angol anyanyelvű. A gyerekül már az oviban beszélte mindkét nyelvet:)


Nemcsak hogy működne, de nagyon nagy előnyt jelentene a gyerkőcnek;)

2017. jún. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
47%

Apuka is ert olaszul?

Ha nem, ne tedd. Nem er annyit a karrierjere trenirozas csecsemokortol hogy szetcseszd a bensoseges csaladi vacsikat, setakat, Karacsonyokat, mindent! Ha okos gyerek lesz, meg fogja tanulni Toled nagyobb koraban.

2017. jún. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
Az en ferjem olasz, es igy nyilvan o olaszul beszel a gyerekeinkkel, en viszont csak magyarul.Nekem fura lenne, ha nem a sajat anyanyelvemen beszelnek vluk.De ha neked nem, hajra!
2017. jún. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
54%

Nagyon sok olyan család van, ahol az egyik szülő nem beszéli a másik nyelvét, a gyerek meg beszéli mindkettőt, mégsincsenek szétcseszve a bensőséges családi vacsik, séták, karácsonyok, minden...

Hármasban úgyis olyan nyelven fognak beszélni, amit mindenki ért.

Kérdező, ha nektek ez így megfelel, miért ne? A nyelvtudás csak előnyére válik majd a gyereknek.

2017. jún. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
32%
Kérlek ne! Mivel kicsi kora óta anyanyelvi szinten ismerné a két nyelvet, ezért se a magyar, se az olasz akcentus nem lenne tiszta. Tudod, amikor valakinek a bészédéből le lehet venni, hogy nem idevalósi. Ha megszeretnéd nézni az eredményt, akkor menj fel a youtubera és írd be az 'ausztrália magyarul' csatornáját és figyeld meg hogyan beszél Lucas (a gyereke).
2017. jún. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
47%

6-os, pont fordítva van. Ha kiskorában megtanulja mindkét nyelvet, épp hogy akcentus nélkül beszélné mindkettőt (feltéve, hogy a kérdező akcentus nélkül beszél olaszul).

Egyébként meg az akcentusos nyelvtudás is nyelvtudás. Legtöbben úgy beszélik az idegen nyelveket, mert nem anyanyelvű tanártól tanultak, vagy mert már nem voltak olyan kicsik, amikor elkezdték tanulni és akkor már csak akcentussal megy. Nincs gond ezzel sem, amennyiben az illető jól meg tudja értetni magát.

2017. jún. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%
Működne, de nekem is nagyon furcsa lenne, ha nem az anyanyelvemen beszélnék a gyerekemhez. Nem tőlem tanulná meg azokat a szavakat, amiket legtöbbet fog használni (mert a magyart nyilván többet fogja), nem magyarul énekleni az alatatódalt. És ha rokonoknál vagytok csak vele beszélnél olaszul?
2017. jún. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nyilván valamennyi akcentusom van, hiszen magyar az anyanyelvem. De az olasz ismerőseim szerint nem vészes. Persze, jobb lenne, ha nem lenne, csak tényleg előnyt jelentene neki szerintem.
2017. jún. 30. 22:09
 10/14 anonim ***** válasza:
81%
Nekem az egész családom Kanadai, ezért én úgy gondolom, beszélnék hozzá mindkét nyelven. Mondjuk 4 nap magyar és 3 nap angol. Én is mindkét nyelven tanultam meg egyszerre beszélni, az akcentusom mindkettőből olyan amilyennek lennie kell. Ha normálisan beszélsz hozzá akkor nem fog "rosszul" beszélni, mintha nem lenne "odavalósi".
2017. jún. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!