Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves kortól hagyható kb...

Hány éves kortól hagyható kb magára egy gyermek a 4 évvel fiatalabb testvérével míg a szülők hazaérnek a munkából?

Figyelt kérdés
2017. júl. 5. 21:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy egy ötévest akarsz egy egyévessel hagyni, vagy egy tizennégy évest egy tízévessel. Neked kell ismerned a saját gyereked, és neked felmérni, mennyire érett a feladatra.

Egyébként érdemes rövidebb peridusokkal kísérletezni: amíg leszaladsz boltba, postáért, vagy csak úgy teszel mintha, és kivársz tizenöt-húsz percet lakáson kívül, hogy lásd, mi fog történni.

2017. júl. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
10-6 sztem maradhat otthon.
2017. júl. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az mennyi idő? Fél óra, másfél?
2017. júl. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Én egy percre sem hagynám otthon a gyerekemet, ha nem 16 éves, és 20 éves lenne.
2017. júl. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hany evesek?!
2017. júl. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Akkor, ha a nagy legalább 12 éves.
2017. júl. 6. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én először 3. osztályos koromban kaptam kulcsot és voltam otthon egyedül.

Én akkor hagynám a gyerekeim otthon ha legalább a kicsi is olyan idős lenne mint én voltam (9-10 éves).

2017. júl. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem egy kisgyerek felelős a tesvéréért. A kicsi a szülők felelőssége. A nagy 12 éves korától maradhat otthon 15/30 percnél hosszabb időre. Ennél rövideb időre mondjuk hétéves kortól, de csak ha ő is egyetért vele. És ez nem abszolút szabály, gyereke válogatja.
2017. júl. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 jafnrétti ***** válasza:

Nekem ősszel 10 éves lesz a nagyobbik fiam, most kezdtem kicsit hosszabb időkre is egyedül hagyni itthon, pl. most, hogy elmentem a Tescoba (nincs tőlünk messze, gyalog 10 perc, de nyilván bent sok időt eltölt az ember), így egy jó másfél órát itthon volt egyedül. Egy teljes munanapra nem szívesen hagynám még itthon, de nyilván ha muszáj lenne, nem történne semmi.

Mivel nálunk nagy a korkülönbség, nem mostanában lesz olyan, hogy az öccsét is rábízzam, de ha mondjuk 13-14 éves lenne a nagy, és 7-8 éves a kisebb, akiről tudom, hogy szót is fogad a tesójának, akkor esetleg megfontolnám, hogy egy napra itthon maradjanak ketten. De azért ez elég hosszú idő.

2017. júl. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Bátyám 13 éves volt én egy éves amikor anyukám beiratkozott egy tanfolyamra és apukám vitte oda. Mehbeszélték bátyámmal mit szólna hozzá, vállalná e, hogy vigyáz rám heti 2x2 órát.

Ugyan nem emlékszem rá de nem volt gond. Bátyám felnőttes fiú volt és imád még most is :)

2017. júl. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!