Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti laknátok egy háztartásban...

Ti laknátok egy háztartásban a párotok testvérével úgy hogy ott a babátok?

Figyelt kérdés

A testvér elég kicsapongó életet él. Nem igazán veszi figyelembe hogy egy baba van a házban. Pl este mikor már alszik a gyerek ugyanúgy közlekedik hangosan zárja az ajtót, hangosan telefonál. Mikor ez szóvá lett téve neki még ő osztogatta a tanácsokat hogy az nem jó a gyereknek ha állandóan csend van és úgy alszik. Ez ok nappal. De nehogy már éjszaka ne legyen csend. Amúgy meg szeret inni is. Meg az hogy rendetlen arról nem is beszélve.

A lakás saját vagyis a két tesóé.


2016. máj. 20. 09:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%

Nem. Senkivel nem laknek együtt a párom és a gyerekemet kívül.

Fél lehet ajánlani, hogy megvasaroljatok a részét, vagy eladhatjatok neki a a párod részét és még is van oldva.

2016. máj. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
64%
Nem laknék együtt senkivel,a férjemen és a lányomon kívül.Viszont mivel ő van otthon,maximum kérni lehet,hogy legyen tekintettel.
2016. máj. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
55%

Én a nővéremékkel laktam, amikor születtek az ikrei (átvette a gyámságom 17 voltam, ő 19).

Én is bulizgattam, ittam, de mindig alkalmazkodtam hozzájuk. Éjjel mindig "lábujjhelyen" mentem haza, stb...

De sok pozitívum is volt, meg mint "bébiszitter" mindig kéznél voltam. És hát ikreknél nagyon hasznos tudtam lenni a mindennapokban.


Szóval: kié a lakás/ház? Ki költözött kihez? Ki tesz szívességet kinek? Mert ha ti fogadtátok be a párod testvérét a ti otthonotokba, akkor meg lehet mondani, hogy nálatok ez a "játékszabály". Ha nem tettszik, el lehet menni...

Mert ha te burokban akarod nevelni a gyereket, ahhoz sincs semmi köze. Ne adjon gyereknevelési tanácsokat, hanem alkalmazkodjon, ha már szívességet tesztek neki.

2016. máj. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%

nem, soha! nálunk is hasonló a helyzet, mondjuk a fiúk kétgenerációs házat csináltak, de még is elköltöztünk.

nálunk amúgy a fő gond a cigi volt, bent szívták, állandóan ott voltak a haverok is, állt nálunk is a füst. ráadásul télen húzós volt a fűtésszámla...

jobb így.

igazából sógorodnak abban igaza van, hogy te nem szólhatsz bele, ő otthon van, te ott vendég vagy, így neked kell alkalmazkodnod vagy megszöknöd

2016. máj. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
71%

Az ő otthona is. Te vagy az "idegen" a gyerekkel, neki előttetek is ez volt az otthona. Gondolom akkor sem örült, mikor megtudta, hogy nálatok jön a baba és ott fogtok lakni. Elmondtátok neki egyáltalán? Akkor mit szólt? Gondolom eddig is így élt, nem újdonság ez most. Akkor miért várjátok el, hogy megváltozzon?

Fizessétek ki a részét a lakásból, vagy adjátok el neki a párod részét, de menjetek külön, mindenkinek jobb lesz.

2016. máj. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

3!


"A lakás saját vagyis a két tesóé."

2016. máj. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Mivel már lassan 10 éve vagyok együtt a párommal és mivel a páromé is a lakás nem igazán vagyunk "idegenek"itt.

Természetesen szóltunk a baba érkezéséről nem csak úgy egyik napról a másikra ide hoztam hanem ide született nem is volt ezzel gond és most sincsen részérol mert ő éli tovább az életét ahogy azelőtt de attól még lehetne tekintettel a babára alvás terén csak ennyi.

2016. máj. 20. 11:27
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen nem laknák így együtt családként már senki mással. Max pár hónapig, ha szükséghelyzet van, de a helyetekben próbáltam volna megoldani még a baba születése előtt hogy új lakásba költözzetek, végül is azt írod 10 éve együtt vagytok.

MÉg ha két külön lakrész lenne egy házban az oké, de közös lakás? Az nem.

De most sem késő, mihamarabb eladnám a lakást és próbálnék venni sajátot.

2016. máj. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
74%

Nem laknék ilyen körülmények között.

Ugyanakkor nem jogos a kérésetek, hogy alkalmazkodjon, mert ugyanúgy az ő lakása is, mint a férjedé (és nem a tiéd).

Az ő szemszögéből nézve, ti nem vagytok tekintettel rá. Ha igazán bunkó lenne, be is költöztethetné 2 haverját és akkor lenne egyenlő a felállás.

2016. máj. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Húgomígy él. De ő meg a barátja 23 éves.

Van egy óriási családi ház, a felső szint a szülőké, ez teljesen külön bejáratú, külön lakrész. Az alja a 2 fiútestvéré. Egy nagy nappali, fürdő, konyha, és 2 hálószoba. Szóval így élnek négyesben (mindkét fiú a barátnőjével).

De húgomék most akarnak elköltözni, hogy végre kettesben éljenek, és a gyereket is majd egyszer úgy tervezik, hogy a házukba születik. Ahol csak ők élnek.


Szóval még fiatalon elmegy ez az együtt lakás, amíg csak dolgozni jár az ember, de gyerekkel semmiképpen. Tudod: közös lónak túrós a háta.

Neki ugyanolyan joga van hangoskodni, mint amilyen jogon utasítod csendre. Az ő lakása is ugyanúgy.

2016. máj. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!