Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szoktatok társasjátékozni...

Szoktatok társasjátékozni otthon? Gyerekkel, vagy barátokkal?

Figyelt kérdés

Leírnátok, hogy milyen játékokkal játszotok, és hogy mennyire jó szerintetek? És hogy milyen korosztálynak való?

Ne csak a szokásos, és mindenki által ismert játékokat írjátok, hanem minél több játékról szeretnék véleményt kapni!!!

(Tudom, hogy vannak társasjátékos oldalak, de most kifejezetten anyukák, családok véleménye érdekelne!!!)

Írjatok légyszi minél többen!!!


2010. máj. 21. 08:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem még nagyon kicsi a fiam, két és fél éves, így még igazán nem tudunk társasozni, de ha nagyobb lesz, mindenképp fogunk. Amikor én gyerek voltam, nagyon sokat társasoztunk a szüleimmel, meg a szüleim barátaival. Már nagyobb voltam, amikor kitört ez a nagy Activity-láz, olyankor átlag két hetente eljöttek a szüleim barátai szombat este, és éjszakába nyúlóan játszottunk :) Ők néha mást is játszottak, ilyen stratégiai játékokat, azt nem szerettem, mert nem tudtam követni. Ha úgy adódik, a szüleimmel most is szoktam játszani. Illetve nyáron a fiam keresztanyukájához mentünk társasozni, annak sajnos nem tudom a nevét, de az ilyen műveltségi játék, kártyákon vannak kérdések. Ja, meg Monopoly-zni is nagyon szeretünk. Majd ha a fiam kicsit nagyobb lesz, akkor lehet kezdeni a Ki nevet a végénnel, szerintem az ilyen klasszikus alap társasjáték a legkisebbeknek, akik már tudnak annyit lépni, amennyit dobtak a kockával :) Aztán később lehet malom játékot is játszani, én azt is szerettem kiskoromban. Ja, meg volt egy labirintusos játékom is, az is jó volt, ez volt az [link] akkor még valami más néven futott azt hiszem.

Már nagyon várom, hogy lehessen a fiammal is ilyeneket játszani.

2010. máj. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

SZia!

Mi igen, nagyon sokat társasjátékozunk, bár a játékok felsorolására lehet itt nem is lenne elegendő hely. Azért sokat segítene ha behatárolnád az életkorokat. Az én gyermekeim 6 éves fiú, és 4 éves lányka. Leírom most mik a slágerek a teljesség igénye nélkül!

Lányomnál:

--Játszva megismerjük az évszakokat: rövid játék, évszakonként 4 kártyát kell elhelyezni

--Kisvakond kertje: ezt szerintem nagyon jó! zsákból kell megtalálni tapintásra a formákat.

--Logo4: 1-10-ig számolás. JÓÓ

--Colorama: szín és forma felismerés, már nagyon könnyen megy

--Differix: neki még kicsit nehéz, de szereti. 12 kártyát kell felrakni a lapra,tényleg minimális eltérés van a képek között!

--Csupa csupasz tyúkeszú: memória.

--hi-ho cherryOH: rövid, gyors játék 10-ig számolás


Fiamnál:

--lego: Lunar Command: logikai játék. Nagyon szeretjük, csak az a baj, hogy csak ketten lehet játszani

--Catan

--Monopoly

--Activity junior

--Tick-tack Bumm: időre kell minél több képről valamit mondani, ami a kártya témájával kapcsolatos

--Geomag kIds: ez nem annyira társas, de ez a legújabb sláger. Mágnes rudakból, és gömbökből áll, és ezzel építkezik.

--Haba: állatpiramis: Ez is nagyon jó, főleg a kézügyességnek. Állatokat kell egymásra rakni a dobókocka alapján megadott instrukciók szerint.

--logo5: összeadás-kivonás. nekem tetszik


Nekem most hirtelen ennyi, remélem valami ilyesmire gondoltál, és nem körmöltem feleslegesen.

2010. máj. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, és örülök, hogy írtatok, hasznos volt!!! :)

Azért nem írtam életkort, mert most még ugyan kicsik a gyerekeim, de egyrészt gyűjtöm az ötleteket későbbre is, másrészt magunknak felnőtteknek is szeretnék tippeket.


Leírom, hogy nálunk milyen játékok vannak. A lányom 3 és fél éves, ő ezekkel játszik (bár nem épp szabályhűen)


Candyland (Cukorkaföld) Lépegetős játék, de nem kockával kell dobni, hanem kártyát húzni, ami megmutatja, hogy melyik színű, és hányadik mezőre kell lépni. (Pl. 1 zöld, vagy 2 lila)


Lotti Karotti Dombon kell fellépegetni a nyusziknak. Középen van egy répa, amit néha el kell tekerni, olyankor némelyik nyuszi alatt megnyílik a föld, és bezuhan a lukba.) Cél eljutni a domb közepére, de a lányom akkor örül. ha bezuhan a nyuszija.


Romboló Rinocérosz Ez is lépegetős, kockával kell dobni, ha rinocéroszt dobunk a kockával, akkor meg kell húzni a rino farkát, és néhány bába lerepül a tábláról.


Differix nekünk is van, de még kicsi hozzá, nem tudja megfigyelni jól a különbségeket.


Szivárványkígyó kártyajáték. Na, ezzel még sose játszottunk normálisan, el sem jutottam a szbály elolvasásáig. Elvileg minél hosszabb kígyót kell kirakni a kártyákból (különböző színű darabkák vannak). De a lányom imádja pakolgatni a kártyákat, és csak úgy a maga kedvvéért mindeféle kígyókat építget. De mástól azt hallottam, hogy nagyon jó játék, remélem, majd beválik.


Élve fogd el. A régi jó retro játék. Felnőttnek, gyereknek is élvezetes. Csak L alakban kell lépegetni. A szabályos L lépésben még segíteni kell a gyereknek, de egyébként élvezi, ahogy begyűjtheti a jobbnál jobb állatokat.


Hide 'n' Seek Memória A kártyák 2 oldalán ugyanaz a kép van, kisebb-nagyobb különbséggel. Lepakoljuk az összes kártyát, utána az egyik nem néz oda, a másik megfordít egy lapot, és ki kell találni, hogy mi változott. Mi legalábbis így játszuk, ezt nagyon nagyon szereti a kislányom.


Tikal Na ez felnőtt játék, de nagyon nagyon jó. Jó kis stratégiai, nem túl bonyolult, de élvezetes. Egy parti tuti nem elég belőle:)

2010. máj. 21. 10:07
 4/10 anonim ***** válasza:

Hú, mi társas hívők vagyunk nagyon a férjemmel! Alig várjuk, hogy a most másfél éves lányunkkal is tudjunk játszani :)))

Gyerekkoromból: ki nevet a végén, malom, logikai (nem tudom a nevét, kétszemélyes, lényege, hogy az egyik fél 6 színből 4-et kiválaszt, eltakarva sorba rakja őket, a másiknak ki kell találni a színeket és a sorrendet is - ezt még mindig szeretjük), volt társas csomagunk,mindenféle játékkal, Fekete Péter, memori, később Activity, Monopoly - ezt rongyosra játszottuk itthon :), a toronyépítős, amiből ki kell húzni az építőkockákat, akinél ledől, az veszt, nem jut eszembe a neve,

Most felnőtt fejjel: Catan - első számú kedvenc, Candamir, Carcasson, Elfenland - ez is nagyon jó, stb... ezek mind stratégiai játékok, nagyon jók.

2010. máj. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

az én babám még nagyon pici, de nagyobb lesz mindenképpen társasozunk, mert nagyon hasznos, fejleszti a matematikai tudást, számolás, sorkövetés, stb. A szabálytudatot, meg még sorolhatnám, de nem ez a lényeg.

Mi a barátaimmal szoktunk társasjátékozni.

Ami a legjobban bevált az a cludo. Mondjuk úgy jó, ha minnél többen vannak, de minimum 3 fő kell. Nagyon jó nyomozós játék.

Aztán a hotel az nem annyira jött be, nem tudom miért.

Szoktunk még gazdálkodj okosant is játszani, van vagy 50 féle változata. Meg kvizes társasokat is.

De a leges legjobb a cludó

2010. máj. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi az újabb válaszokat!!

Gyerekként emlékszem én is szerettem a nyomozós játékot, igaz, nekünk valamilyen magyar változat volt meg.


Írjatok még, minél többet!!!! :)

2010. máj. 21. 13:24
 7/10 anonim ***** válasza:
A mi kislanyunk is nagyon pici meg,ugyhogy ot meg nem tudjuk bevonni tarsasozni,de mi imadjuk.A hagyomanyos a romit szeretjuk,kanaszta, renc, solo - foleg ha osszegyulunk 8-10-en,akkor szuper es a jelenlegi kedvenc a catan telepesei strategia,imadjuk.Na meg a scrabblet is:)
2010. máj. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia,az én lányom fejlesztő pedagógushoz jár és ott nagyon sok klassz játékra tettünk szert.Pl:Figurix,differix,coloramma,make'n Brake (ennek több változata is van,építős játék,nagyon jó),sudoku,logico játékok,minden változatban (életkoronként),fakopáncs stratégiai játékok (a katicás a kedvencünk),tetris,gazdálkodj okosan,Találd ki (társas játék),Tick Tack Bumm (életkor szerint),Halli Galli.
2010. máj. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekünk rengeteg társasjátékunk van. 8 éves lányom és 6 éves fiam van.

Mostanában a kedvencek:

Ramses II, Abalone, Tantrix, Ki kicsoda extra, Blokus, Gazdálkodj okosan, Családi labirintus (ravensburger), Ravensburger családi társasjáték gyűjtemény, ebből az örök kedvenc a barikád, Solo kártya stb.

Ezenkívül eddigi nagy kedvencek:

Csupa csupasz tyúkeszű (nagyon jó, még most is elővesszük, de 4 éves kortól már lehet vele játszani), Kisvakond társasjáték, Játszunk boltosat!, Sagaland, Figurix, Junior labirintus, Catan gyerekeknek, Kicky Ricky stb. Ennyi jutott elsőre eszembe.

Ezenkívül a gyerekeim és mi szülők is nagyon szeretjük a logikai játékokat, de azok inkább egyszemélyesek. Nekünk ebből a Rush hour, Tip over, Colour code, Logeo ami a legjobban tetszik.

2010. máj. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: a ravensburger Wo war's társasjátéka még ami nagyon szuper. 8 éves kortól írják, de már 5 éves kortól lehet vele játszani. Legalábbis a fiam annyi volt, a lányom pedig 7 mikor vettük és imádják a mai napig.
2010. máj. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!