Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők, az ilyen nevelési...

Szülők, az ilyen nevelési problémát ti hogy oldanátok meg?

Figyelt kérdés

A fiamon néha nem tudok kiigazodni. Most 7 éves. Van úgy, hogy derült égből a villamcsapás szóban "nekem jön" (az anyja vagyok), elkezd lenéző dolgokat mondani rólam "Anya, te még ezt sem tudod...?" pl. Ezt nem szoktam tűrni, rövid úton leállítom. Ilyenkor fordul nála a kocka, és elkezdi saját magát hibáztatni, "jaaj, igen, én egy ilyen ocsmány gyerek vagyok, hogy ilyeneket mondok, de rossz vagyok"....

???

Ettől ki tudok akadni.

Miért nem tudja megérteni, hogy ő nem ocsmány, hanem tök jó gyerek, csak nem szabad nekiállnia senkinek. Ilyenkor ezt szoktam mondani neki, hogy nem vagy rossz, csak nem szabad ezt tenni, de mintha meg sem hallaná, már belefeledkezett az önsajnálatba.

De miért kell mindenképpen okolni valakit, magát vagy engem? Nem tudom, hogy érthetném meg vele, hogy senkivel nincs semmi baj. Vagy felesleges energiái vannak, vigyem boxedzésre? De az ilyesmikről, ahol igazán ki tudná adni a haragját meg fél. Jár ugyan focizni, és nagyon szereti, de ott is látszik, hogy amikor jön a labda, és be kéne rúgni, néha megfutamodik, vagy direkt elesik.

Mintha félne magától, a saját erejétől, de néha felszínre tör, és olyankor meg nem tudja, kin, min vezesse le.

Egyedülálló anyukaként nem is tudom, hogyan kezeljem ezt a helyzetet. Én nem vagyok férfi, hogy "férfienergiákat" adjak át neki.

Elsősorban szülők válaszát várom, apukák, ti mit csinálnátok egy ilyen szituban a fiatokkal? Anyukák, akár egyedülálló anyukák, ti ezt hogy oldanátok meg?



2017. júl. 10. 23:59
 1/3 anonim ***** válasza:
53%
A gyerek csak el akarja kerülni a veszekedést és ilyenkor úgy csinál mintha azt hinné ő lenne a hibás ez normális
2017. júl. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%

Elöször is nézd végig a gyerek közvetlen környezetét, honnan fakadhat ez? Ti vagy gyakranlátott nagyszülök viselkednek hasonlóan? Nézz mélyen magadba és szokásaidban, hogy ez bennetek van? A férjed negatívan beszél veled?


Nagyon fontos, hogy soha ne a gyerek legyen a rossz, hanem amit tett. Bele rug a kistesóba. Erre nem az a válasz, hogy te hülye vagy te buta vagy te gonosz vagy. A válasz, hogy te hülyeséget csinálsz, te butaságot csinálsz, te gonoszkodsz... Vagy is a tette a rossz nem maga a gyermek. A tettünkön pedig lehet változtatni.


Bele rúg a tesóba te meg megszidod, erre elkezd önsajnálkozni... Fogod és a szemébe nézve mondod, hogy te nem vagy hülye de amit tettél az hülyeség. Legközelebb gondolkodj el azon, hogy egy okos gyerek tesz-e ilyen hülységet?


A stress és agressio gyüjtése sok sok embernél meg van. Ez nem túl jó dolog, de mikor kiadja gondolj rá, hogy most sikerült neki túladnia rajta.

Nekem nagylányom(7 éves) minap a strand közepén félórát ordítva hisztizett, pedig iszonyat nyugodt gyerek... Egyszerüen elötte napok elég stresszesek voltak neki, de ö nagyon jól viselte, de ott eltörött a mécses és kiakadt...

Nekem tök égö volt, de neki egy megnyugvást hozott.

2017. júl. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
45%
azért csinálja, hogy megsajnáld és ne veszekedj vele. nem gondolja komolyan ezeket magáról, de már tudja hogy hogyan reagálsz rá, ezért csinálja ezt.
2017. júl. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!