Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy oldanátok meg ezt a...

Hogy oldanátok meg ezt a problémát úgy hogy senkit se sértsetek meg? Párom családjában az a szokás hogy az apa nevét viszik tovább.

Figyelt kérdés

Most hogy tudjuk fiú lesz,a párom is alig várja hogy megszülessen a kis Zsolti,mert őt is igy hívják meg az apját is..

Nincs semmi bajom ezzel a névvel,nekem is a magyar nevek tetszenek és az Ákost szeretném adni a fiamnak,másodiknak pedig akkor a Zsoltit,de ezen már többször összeszolalkoztam anyósommal és sajnos a férjem is mellé áll,mert igy elrontanám a családi hagyományokat...


2016. szept. 21. 17:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
Az én párom is Zsolti és ő is nagyon akarta hogy az ő nevét vigye tovább a fiúnk, én mondtam hogy kizárt dolog. Nem tudsz úgy dönteni hogy ne sérts meg valakit, legyél önző mond neki hogy második név lehet Zsolt de másba nem eggyezel bele. Így azért te is engedsz neki, valami más név nem is tetszik neki?
2016. szept. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%

Anyjapopója családi hagyomány... Én megmondtam, hogy nem az én fiam lesz a 16. Lacika a családban. Így is gyönyörűek a családi összejövetelek, a Laci bátyja, a Laci, a Lacus, a kisLaci, a Lacika és a többi (van a kisLaci fia Laci is...)

Te felajánlottál egy kompromisszumot, az lenne a normális, ha ezt elfogadná a párod. Az anyósodnak meg miköze van hozzá?! Mi pont az ilyenek miatt nem mondtuk el senkinek a nevet, a gyerek születéséig.

2016. szept. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
Én vállaltam az anyós hisztijét, mert ő sem értette, hogy miért nem az apja nevét kapja, én pedig megmondtam neki, hogy baromira nem tetszik és nem fogok kitolni a gyerekemmel.
2016. szept. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
Fú de kivagyok ettől, a férjem családjában csak ő nem István... Ő is próbálkozott volna (Gergely) az ő neve tetszik is de mégiscsak legyen már a gyereknek saját neve. A vezetéknevet úgyis tőle kapja. Mire terhes lettem letett róla :) Após szemöldöke felszaladt azért hogy nem kis Gergő lesz de túltette magát rajta. A férjedet kellene meggyőzni, ha van közös favorit név az jó. De nem engednék belőle.
2016. szept. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Üljetek le a férjeddel és beszéljétek át. Amit a 2es írt az hatalmas :D egy ilyen példát nyugodtan elmondhatsz neki. A kettőtök gyereke, tehát ebben KETTŐTÖKNEK kell dönteni, és hármótoknak anyósoddal együtt.
2016. szept. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%
Én már jó előre kikötöttem, hogy nem kaphatja se szülő se nagyszülő nevét. Nem akarok kis-nagy és egyéb megkülönböztetéseket.
2016. szept. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
5ös vagyok, bocsi kimaradt a NEM :) szóval nem hármótoknak kell dönteni. :)
2016. szept. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

nem szállnék vitába, egyszerűen nem, és kész.

vagy alkalmaznám a kommunikációs trükkök egyikét, azt mondanám, a zsoltot még 2. névként sem adom. így ezen fog menni majd a vita és nagynehezen beleegyezek majd, hogy na jó, a 2. az lesz. szóval elterelés.

2016. szept. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
49%
Nem vagyok híve annak, hogy az apa nevét örökölje a gyerek, de a Zsolt szebb név, mint az Ákos.
2016. szept. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem eleg h a vezeteknevet tovabb viszi? A keresztnevet mi a bànatnak??...
2016. szept. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!