Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kivehető-e a szabadság táppénz...

Kivehető-e a szabadság táppénz előtt?

Figyelt kérdés

Nemrég tudtam meg,hogy terhes vagyok.Egy bölcsödében takarítok,vagyis egész nap állok,és néha-néha muszáj érintkezni tisztítószerekkel is.Februárig van szerződésem.Megkérdeztem az engem foglalkoztató személyt,hogy meddig jár nekem táppénz,vagyis hány nap?Elmondása szerint már most elmehetnék táppénzre.Viszont azt elfelejtettem megkérdezni,hogy a szabadságaimat,ami még fennáll,kivehetném-e.(szabadság miatt csak később tudna válaszolni erre a kérdésemre)

Az lenne a kérdésem,hogy ki lehet-e venni a szabadságokat táppénz előtt?


2017. júl. 12. 16:27
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Olvastam már olyat, hogy munkahelytől függ..én speciel az egész éves szabimat kivehettem táppénz előtt. Azt javasolnám, hogy ne a főnököddel, hanem a munkáltató cég könyvelőjével/bérszámfejtőjével beszélj, mert ő ezt 100%-ra tudja, a főnököd mondhat bármit. Én is direkt megkérdeztem előre a bérszámfejtőnket, hogy mi a helyzet, kivehetem-e az egész éves szabimat, vagy csak augusztusig időarányosan, mondta, hogy az egész éveset kivehetem természetesen. Amikor most a napokban mondtam a főnökömnek, hogy még van 7 szabadnapom, amit el kellene lőnöm, azt mondta, hogy de hát csak időarányosan vehetem ki. Azt nem tudom, hogy csak bepróbálkozott-e, mert nem akar elengedni szabira, vagy tényleg a tudatlanságából fakadt ez..
2017. júl. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%
Kiveheted, de munkáltatótól függ, hogy az egész éveset, vagy csak időarányosan. Én ki tudtam venni az egész éveset. Szerintem is annál a személynél érdeklődj, aki amúgy is ezzel foglalkozik (pl. könyvelő, vagy akinél a szabadságokat írjátok ki), mert a főnök nem minden esetben van képben ezekkel a dolgokkal.
2017. júl. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
1-es, nem a főnököd a tudatlan. Csak az időarányost köteles kiadni és nem a könyvelő a kompetens abban, hogy a törvényileg kötelezőnél többet ad-e ki.
2017. júl. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Ezt pont nem a könyvelő dönti el, hanem a munkáltató. Ugyanis nem köteles előre kiadni szabadságot arra az időre, amit még le sem dolgoztál neki.
2017. júl. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

3, semmi nem írja elő, hogy ki kell adni az időarányosat.

Munkáltató dönt, kiadja, nem adja.

De ha a kérdező ki is akarná venni, akkor is csak egy részével rendelkezik.

2017. júl. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Én már áprilisban kivettem az egész évi szabadságomat,mikor letelt jött a táppénz.
2017. júl. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Jelenleg szeptember 1-ig dolgozok és én is utána jártam, nálunk csak időarányosan lehet kivenni, bár még így sem járok rosszul. A 22 napomból még mindig van 18 :) és már most szóltam, h azt a 13-14 napot, amit kivehetek, összefüggően fogom.
2017. júl. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Miért lett 0%-os a válaszom?
2017. júl. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Ameddig tudok,dolgozok,és amit ledolgoztam hónapokat,azokat a szabadságokat kivehetem,bár nem tudom,hogy meddig bírom majd a munkát,hiszen február 13-14-re vagyok kiírva

2017. júl. 23. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!