Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Be merjek vállalni egy féléves...

Be merjek vállalni egy féléves tanfolyamot az egy éves kisfiam mellett? Minden nap be kell járni.

Figyelt kérdés

Adódott egy olyan lehetőségem, hogy a munkaügyi központ indít tanfolyamokat, amikért ők fizetnek, minimálbért, amiből olyan 65 ezer forint körüli összeget kapnék kézhez. Angol középfokot lehet tanulni, és a végén ingyen nyelvvizsgáznék. Nyelvizsgát amúgy is szeretnék csinálni, mert jövőre egyetemre megyek és kéne a plusz pont. Illetve anyagi okokból is szeretnék menni, mert a kisfiam apjával nem élünk együtt és nem fizet gyerektartást sem. Nekem a GYED-em havi 44 ezer forint. Tehát sokkal jobban kijönnénk, ha eljárnék erre a tanfolyamra. Napi hat órát kell ott lenni. Ti mit tennétek a helyemben? Alig tudom kifizetni a lakbért, és egyáltalán, nagyon nincs pénzünk, pedig a szüleim támogatnak amennyivel tudnak. Nagyon jól jönne, ha havi 20 ezerrel több lenne a kasszában, és ha ingyen tudnék nyelvvizsgázni, mert amúgy az 30 ezer körül van mostanában. Ki se tudnám fizetni... Mit gondoltok, menjek? Azt mondták, ha megyek, az munkaviszonynak számít. Akkor ugye le kell mondani a GYED-et? Azt hol kell csinálni? Nem lemondani szeretném, csak megszakítani, mert fél év után még járna fél évig, ezt meg lehet oldani?


A másik, hogy a picurral addig mi legyen. A szüleim mind a ketten dolgoznak, elég messze vannak a nyugdíjtól. Anyukám pl. még csak 46 éves, szóval még aktívan dolgozik. Viszont van egy nagyon fiatalos nagyim, aki él-hal a dédunokájáért, és mindig mondja, hogy vigyáz rá, ha valami dolgom van. Csak attól félek, azért neki már mégis megterhelő lenne ha heti öt délelőttöt vigyáznia kéne rá egy fél éven keresztül. Még ha anyukám esetleg egy-egy pénteki napon be tudna is segíteni, mert pénteken van, hogy nem dolgozik. Illetve keresztanyja, akinek csütörtökön-pénteken nincs egyetem, de hát ő meg még fiatal, millió dolga van. De talán össze tudnám hozni, hogy legyen, aki vigyáz rá.

Mit gondoltok, próbáljam meg? Állítólag, ha elkezdem és saját hibámból (tehát nem betegség miatt) nem tudom befelyezni, akkor ki kell fizetnem a képzés díját és vissza kell fizetnem a pénzt amit adtak.


2008. okt. 17. 20:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg konkrétan ezt: tehát ha a baba miatt kell otthagyni (akit hirtelen el kell látnod, mert kidől a segítséged) akkor mi lesz?

Amúgy nem tudod magaddal vinni? Tudom, a mi kultúránkban nem szokás... de máshol igen, és semmi gond nem lesz belőle.


Gondolkozz el rajta.

2008. okt. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt meg fogom kérdezni. Hát én nem szívesen vinném magammal, mert nagyon örökmozgó gyerek, egy percig nem képes egyhelyben lenni. Egyszer vittem magammal ügyvédhez és két szót nem tudtam vele beszélni mert a fiam nem maradt nyugton a babakocsiban se, és a kezemben se, a koszos földre meg csak nem teszem le, amúgy is mindenre felmászik. De remélem sikerül így segítséggel megoldani.
2008. okt. 17. 20:45
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azt is vedd figyelembe, hogy nem csak bejárni kell oda, hanem mellette kő keményen tanulni is, hogy meglegyen az a középfokú. Szerintem ez egy 1 éves gyerkőc mellett nagyon nehéz, hacsak nem éjszaka, amikor alszik, de akkor hogy fogsz kinézni másnap. Én úgy tudom, hogy fél évente indítanak ilyen tanfolyamot és Gyes alatt is lehet jelentkezni, ha nincs munkaviszonyod, tehát ha bölcsis lesz. De ha úgy érzed, hogy meg tudod csinálni, akkor hajrá.
2008. okt. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy a tanulástól nem félek, mert - minden nagyképűség nélkül - igen jól tudok angolul, amikor szakközepes voltam, megyei második voltam, meg a mai napig olvasok angolul, illetve nézek filmeket. Már rég letettem volna a középfokút, ha nem kerül olyan sokba a nyelvvizsga. Az a baj, hogy most kéne ezt megcsinálnom, mert jövő ősszel már egyetemre mennék (akkor lesz két éves a fiam), és kell a felvételimhez a nyelvvizsga plusz pont. Csak nagyon félek attól, hogy elkezdem, aztán nem tudok valamiért bejárni mondjuk egy hétig, és nem azért mert beteg vagyok, hanem mert a gyereket nincs kire hagyni, és akkor fizethetek vissza mindent.
2008. okt. 18. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!