Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Miért vagytok ennyire...

Anyukák! Miért vagytok ennyire ellenségesek egymással?

Figyelt kérdés
Én 3 lány gyermeknek vagyok az anyukája: egy 14 évesé, egy 12 évesé és egy fél évesé. Nagyon szeretek itt válaszolgatni a kérdésekre, igyekszek tanácsokat adni és nem bántani másokat mégis azt veszem észre, hogy sokszor érkezik cinikus, bántó komment egy-egy kérdésre de főleg olyankor, mikor az édesanyák arról kérdeznek, hogy miért baj az, hogyha elmennek bulizni, tanulnak gyed alatt, vagy esetleg szépek akarnak maradni. Én területi képviselőként dolgoztam, aztán ugyanúgy, mint a férjem, háziorvosnak tanultam gyed alatt. Nemrégiben lettem én is háziorvos úgy, hogy az utolsó vizsgámra úgy tanultam, hogy a férjem elvitte a gyerekeket gombázni - a legkisebbet is. Nekem anyukám is sokat segít és rengeteg rendezvény van nálunk, legutóbb medence avató volt. A medence építésénél én is segédkeztem. Azt veszem észre, hogy általában azok az anyukák ellenségesek, akiknek nincs úgymond céljuk az otthon töltött idő alatt. Az én első gyermekem nagyon hasfájós volt: csak a karomban volt el, ringatni kellett, ha letettem sírt. Akkor pihentem egy órát, mikor a férjem hazaért. Utána kelhettem fel szoptatni. Néha a szoba közepén sírtam a fáradtságtól. Második gyermekem még most is van, hogy felkel éjjel, a harmadik pedig az arany középút. Tehát én mindenféle babatípust ismerek. Az elsőnél tényleg semmit sem tudtam csinálni az alváson kívül, a másodiknál már segített a nagylányom és most, a harmadiknál is nagyon nagy segítségem. Amikor a második kislányommal voltam várandós, akkor építettük a mostani házunkat, amennyit bírtam, segítettem, pl kaját főzni a férjemnek és a barátainak. Most, hogy a harmadik is már 2 éves, nem könnyebb, de nem is nehezebb. Jó szervezés kérdése no meg persze hálás vagyok, hogy van segítségem mind anyukám, mind a nagyobbik és a középső lányom részéről. Mindketten kitűnő tanulók. Én bevallom, sokszor támaszkodok anyukámra, minden hétvégén itt van nálunk. Mégis, sokszor olvasom, hogyha anyuka vigyáz az unokára, akkor a szülő csak "lepasszolja" a lányát. Nekem nagy segítség, a harmadikat is csak azért mertem bevállalni, mert tudtam, hogy itt van. Néha elmegy a két nagyobbikért az iskolába kocsival. A tanuláshoz sosem kértem tőle segítséget, azt mindig a férjemmel ketten oldottuk meg. Most vettünk körzetet nekem tehát megérte, mert én is azt csinálhatom, amit szeretek. Nem vagyok minta anyuka. Vannak hibáim, de nagyon szeretem a gyerekeimet. Sokat foglalkozok is velük, mint a példa is mutatja, hogy kitűnő tanulók, zongoráznak, gitároznak, a középső most lovagolni jár. Én korszerűsítettem a háztartást, robot porszívó porszívóz, mosogatógép mosogat, hetente egyszer takarítónő jár viszont így is "pakolok". Amit a harmadik szétpakol azt én össze :D Eljárok kéthetente a kozmetikushoz, szemöldököt és szempillát csináltatok. Havonta egyszer beütemezek fodrászt is és a legjobb barátnőm csinálja a körmömet, aki mint kitalálhatjátok, körmözik. Miután a két nagyot elvittem iskolába és a kicsivel bevásároltunk, itthon tornázok, amíg ő pakol. Hétköznaponként rendeljük a kaját, hétvégente én főzök. Hétköznaponként azért tartom feleslegesnek, mert a két nagy eszik a suliban. Most persze, hogy nyári szünet van, én főzök. Havonta van nálunk valamilyen rendezvény, főleg tavasszal, mert sok születésnap, névnap esik ilyenkorra. Illetve sógorom is sokszor átjön a barátnőjével, nekik most 2 hónapos a lánykájuk. Ők még nem tartanak ott, ahol mi, de nagyon tisztelem és becsülöm őket, mert sógornőm egy 2 hónapos baba mellett is kitakarítja a lakást napi szinten, főz napi szinten és egyetemre jár levelező tagozaton. Neki hál istennek nem hasfájós a babája. Ő is tud támaszkodni rokonokra, ránk is holnap pl bulizni megy a párjával. Tudom, ezt is sokan elítélik, de úgy oldja meg, hogy az esti fürdetés és etetés után "lépnek le", mikor már elaltatta a pici babát. Éjszaka nem kel, így sok dolgunk nem lesz vele és mint keresztanyja, szívesen vigyázok a keresztlányomra. Tudom, hogy sokan elítélik ezt is, bennem is csak azért fogalmazódott meg ez a kérdés, mert mostanában látom, hogy sok vita van ezen az oldalon és jó lenne tiszta vizet önteni a pohárba.
2017. júl. 14. 12:40
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok besavanyodva (tudom, nem konkrétan nekem szólt) én azért írok ide, mert szeretek fórumozni, szeretek tanácsokat osztogatni. Emellett még facebookozni szoktam és orvosi folyóiratokat bújni. Gép elé ritkán ülök, inkább telefonról netezek amikor a gyerekek egymással játszanak és a férjem nincs itthon. (Mint most - a lányok kint fürdenek a medencében, én meg a teraszon netezek.) Ha a férjem itthon van, akkor társasozni szoktunk, azt még a nagylány is szereti, hiába 14. Én is azt vettem észre, hogy azok az anyák ilyenek, akiknek nem olyan a családi életük, mint amilyet szeretnének. Nem azért írtam ki a kérdést, hogy önmagamat fényezzem vagy dicsekedjek, valamilyen úton-módon le akartam zárni itt a gyakorin az anya-harcot mert sajnos ott tartunk, hogy az ellenségeskedések miatt kezdek kiábrándulni ebből az oldalból. Hiába van az, hogy én mondjuk normálisan válaszolok és tanácsot adok, a következő kommentelő kiosztja a kérdezőt, emiatt az én válaszom teljesen feleslegessé válik és a kérdező is teljesen elbizonytalanodik. Például mondjuk valaki feltesz egy olyan kérdést, hogy miért baj, ha elmegy szépségszalonba havi egy délelőtt? Én azt válaszolnám, menjen, ha ő ettől jobban érzi magát! A lelkiállapota is kihat a gyerekének a lelkiállapotára és így mindketten boldogok lesznek. Következő kommentelőként jön viszont egy besavanyodott anyuka, aki azzal dicsekszik, hogy ő nem jár szépségszalonokba, mert ő anya, és nincs szüksége rá. Vagy, hogyha valaki tanulni akar, én azt tanácsolom, hogy tanuljon, mert sose lehet elég papírja az embernek, akkor valaki azt írja, hogy a gyerektől veszi el a figyelmet, nem ezért van gyeden, meg amúgy sem lehet gyerektől tanulni csak, ha lepasszolja valakinek! Ugyanígy felhozhatnám példának sógornőmet, aki bulizni megy szombaton. Ő nem szoptat, mert nem volt teje, hiába vittem én is neki minden olyan kaját, amitől nekem is beindult a tejtermelést, megmutattam neki a helyes szoptatási technikát, az istennek nem akart jönni a teje. Ebből következik, hogy tápszeres a babája, így kicsivel könnyebben el tud menni bulizni, de a rosszmájúak azzal jönnének, hogy nem is akart szoptatni, meg milyen anya az, aki egy 2 hónapos baba mellől bulizni megy. Közben pedig én tudom, hogy nagyon megérdemli a bulizást mert, ha én nem vagyok, akkor senki nem mutatja meg neki az alap dolgokat egy kisbaba körül - az anyukájáról megvan a véleményem -, a gyermekágyi depresszióból is az én segítségemmel gyógyult ki. Olyan szintű fáradtság volt rajta az első egy hónapban, hogy úszott a háztartás, akkor volt rend, ha kimentünk a férjemmel segíteni rendet tenni, a kaját én főztem nekik, a kertet a férjem segítségével vitte az ő férje aki 3 helyen is dolgozik, hogy ne csak megéljenek, hanem jól éljenek. Ráfér a kikapcsolódás, de a rosszmájúak azzal jönnének, hogy milyen szar anya amiért bulizni megy. Remélem, értitek, mit akarok ezzel mondani. Bocsánat, most mennem kell, viszem a középső lányomat lovagolni, majd este írok, ha érkeznek még válaszok, addig is szép napot mindenkinek és remélem, nem arra "érek vissza", hogy vita van, mert nem az a célom! Sziasztok!
2017. júl. 14. 14:16
 12/20 A kérdező kommentje:
Gyorsan visszaolvastam, amit írtam: a megérdemlit arra írtam, hogy azóta, hogy meggyógyult, folyamatosan rend van a portájukon, már a kertet is bírja csinálni, senki és semmi nem szenved hiányt - minden nap takarítva van az udvar is, bent a ház is, a kertet is minden nap kapálja, most akarnak haszonállatot is venni, kemencét, füstölőt építtetni, hogy pl a kenyeret is ő süsse maguknak. Besegít a pálinka főzésbe, kecskesajtot készít abból a kecsketejből amit a saját kecskéjükből fejt le, és minden megy eladásra, ő ezekkel - pálinkafőzés besegítése, pálinka árulása (italjegy van), kertből a növények árulása, kecsketej, kecskesajt árulása stb - közben egyetemre jár, minden nap főz és a babája is olyan kiegyensúlyozott, hogy csuda, én rá sem ismerek! Amilyen az első két hétben volt, azt hittem én is, hogy rosszabb lett, de hál istennek jobb! Erre írtam, hogy megérdemli a kikapcsolódást!
2017. júl. 14. 14:22
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy vannak válaszolók, akik nem értenek veled egyet, a válaszod még nem válik feleslegessé. Nem vagyunk egyformák és sok mindenben nem értünk egyet, a megnyilvánulásaink stílusa is sokféle. Az interneten mindenki levetkőzi az álarcot, plusz a sok ütősnek szánt válasz mögött lájkvadász gondolkodás is meghúzódik. Ez ellen nem tehetünk, hacsak nem annyit, hogy nem állunk be a sorba. Nem kell emiatt semmiből kiábrándulni, vagy megsértődni, az emberek ilyenek és akkor is ilyenek lesznek, ha nem fogadod ezt el. Ennek sokféle oka lehet, frusztráció, sima bunkóság, de ha attól jobban érezzük magunkat, ráfoghatjuk azt is, hogy biztos rossz neki otthon. Tökmindegy, ő ilyen, te meg olyan vagy. Saját magunknak kell megfelelnünk, nem egymásnak.
2017. júl. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem ez nem anyaság kérdése. Nő a nőt általában alapbol utálja, valami iratlan rivalizacio vagy mi lehet, de pl velem azert bunkoztak a munkahelyen mert fiatal voltam es szőke. Hányszor megkaptam hogy miert festem, meg stb..


Vagy pl idosebbekkel valo beszelgetes kozben már azon izgulok hogy menjen az enyhén mélyebb/komolyabb hangtonus végig a reszemrol es véletlen se affektáljak, mert akkor végem.



A ffiak erdekes módon olyan könnyen barátkoznak egymással.

2017. júl. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

#14 érdekes, amit írsz, mert pont pár hónapja váltottam pozíciót cégen belül. Az előző helyemen a férfiak voltak többségben, iszonyú xarkavarás ment. Dohányzom, ott ugye lehet hallgatni a beszélgetéseket, néha kerekedett a szemem, hogy milyen ellenséges és aljas módszerekkel csinálják ki egymást. Egy idő után elegem lett, átkértem magam máshová.


A jelenlegi helyemen 90%-ban nők dolgoznak, inkább 50-60 körüliek. Nyugi van, segítőkészek, még a szarvashibákat is nagyon konstruktívan kritizálják (" ezt nem így kellett volna, de előfordul, hogy figyelmetlen az ember, legközelebb biztos nem történik meg"). Én is csináltam már hatalmas marhaságot, majdnem milliárdos kár érte a céget a figyelmetlenségem miatt. Én tuti szívlapáttal csaptam volna tarkón magam. Hiába láttam, hogy ők is rettentő feszültek lettek, mindenki megoldásra törekedett és egyáltalán nem éreztem azt, hogy felelőst keresnek. A megoldáson volt a fókusz.


Van egy férfikolléga, rettentő ideges, kapkodós típus. Gondolom emiatt, de a munkájában is sok hiba van. A főnököm egy durvább hibája (sorozatosan sokadik) után annyit mondott, hogy "kérlek, kérdezz rá többször Bélánál, hogy hogy áll az adott üggyel, mert ő eléggé szétszórt". Csak lestem, hogy milyen diplomatikusan fogalmazott, pedig a saját állását is kockáztatta ezzel.



Aki említette a külföldi kontra magyar anyákat: ismerek én is külföldieket, de életvitelszerűen nem éltem külföldön. Annyi gyanúm van, hogy a magyarok között tényleg létezik a széthúzás, amire most a politikai is ezerrel lapátol. Másrészt itt 3 évig "illik" otthon maradni, amitől persze, hogy befordul a többség. Az alvásmegvonás, szellemi és anyagi kirekesztettség pedig nem a jófejséget hozza elő az emberekből.

Amíg itthon voltam és utólag nézve unatkoztam (a háztartás nekem nyűg volt, soha nem szerettem csinálni), nem kaptam elég szellemi terhelést, én is feszültebb, intoleránsabb voltam.

2017. júl. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Hú, de jó, hogy nem lett vita :))

Nem az a bajom, hogy nem egyezik a válaszom más válaszolók válaszával, hanem az, hogy olyan lecseszős hangnemben ír a többség pl valaki írja azt, hogy érezd jól magad, menj nyugodtan bulizni más meg azt írja, hogy mit képzelsz magadról, milyen szar anya vagy, a buli az első, nem a gyereked - közben nem tudni, milyen okból akar bulizni pl lehet nagyon hasfájós a gyerek és csak szeretné kiengedni a fáradt gőzt vagy szülinapja van, vagy csak szimplán ki akar kapcsolódni a párjával vagy a barátnőivel mert ugye megengedett ez is, hiába szült valaki az oké, hogy egy 2 hónaposnak az anyja mellett a helye, de pl sógornőmre is ráfér nagyon a kikapcsolódás mert eléggé maximalista mióta felépült és néha túlhajtja magát. Engem az nem érdekel, hogy ki mit ír, hiszen különbözőek vagyunk, engem a hangnem bánt néha. Pl én is befejeztem gyed alatt az egyetemet, de ettől nem szorultak háttérbe a gyerekeim, sőt! Értitek? Lehet normálisan, kulturáltan is megfogalmazni a mondanivalónkat, de sajnos sokszor az van, amit itt is írtatok, hogy a besavanyodott anyukák itt engedik ki a fáradt gőzt, névtelenül. Vagy mondok egy másik példát:

Most miért baj az, ha én kozmetikushoz, fodrászhoz, körmöshöz járok?

Nem baj, felőlem nyugodtan!

Az ismerősöd tök hülye, menj, ha ez téged feltölt energiával.

Ha gyereket vállaltál, akkor ne a te kozmetikázásod legyen az első, téged sem a férjed fog d-ni..

Nem pontosan így volt sem a kérdés, sem a válaszok, de ez megmaradt bennem. Szegény kérdezőt leoltotta egyik ismerőse, amiért szép akart maradni szülés után. Idejött megerősítésért, és mikor azt látta, hogy oké, tényleg nem baj ez, akkor jön valaki és beledöfi a kést, hogy azért, mert egy hónapban egyszer megszépül, már szar anya és nem a gyerekével foglalkozik. Értitek? Sokszor a hangnemmel és a stílussal van bajom, ahogy néhányan fogalmaznak aztán ez az ellen tábornak nem tetszik és indul is a vita. :(

2017. júl. 14. 17:05
 17/20 anonim ***** válasza:
83%
Én értem ,amit írsz.Viszont az átlag magyar anyukának sajnos arról szól az élete ,hogy a gyerek 100%-ban rá van utalva ,a családjában állandó a feszültség ,a házassága romokban ,a legnagyobb programja pedig hogy mackóban elteker a gyerekkel a közértbe egy héten egyszer.A pénzügyi gondokról nem is beszélve.Barátnők,társaság,bulik,nyaralás,fodrász,műköröm...ilyenkről már nem is álmodnak.Neked szép és viszonylag könnyű életed van ,ezért más a hozzáállásod az egészhez.Míg az átlag anya otthon savanyodik meg,a férje is csak akkor veszi észre ha nincs mit zabálni.Ezért van bennük ez a sok rosszindulat ,és az ellenségeskedés.Mert a mai napig azt hiszi a társadalom,hogyha valaki htb anyuka,akkor az csak szórakozás és fenékvakarás az egész.Bele sem gondolnak ,hogy rosszabb ez az ingerszegény környezet ,mint melózni napi 12 órát.Na meg ugye a teljes anyagi kiszolgáltatottság ,nem mindenkinek állja ám a férje a kozmit 2 hetente.Egyébként én is végigtanultam (tanulom) az egész Gyest ,de nekem is vannak jófej családtagjaim meg anyósom ,akik vigyáznak a gyerekemre míg órán ill. gyakorlaton vagyok.Tudod sajnos ezek a dolgok is meglepően keveseknek adatnak meg.Ja ,és bulizni meg barátnőzni is járok ,de nem igazán érdekel mások véleménye.
2017. júl. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
9%

"Tipikus példája annak a jelenségnek ez a válaszoló, amiről írtál. Nyilván ismeri az összes külföldi és magyar anyát/feleséget, hogy ilyen sarkos véleménye van..."

Nem ismerem az összeset, de látom, amit látok. Nemcsak fórumon, hanem élőben is. Jóval több normális külföldi nővel találkoztam, mint magyarral. Olvass bele bármelyik témába, hogy itt is mit művelnek. Nem is csoda, hogy olyanok a magyar gyerekek, amilyenek ilyen anyákkal.

2017. júl. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

En is ugy vagyok, hogy szivesen adok tanacsot, segitek a tobbi anyukanak, valaszolgatok rengeteg kerdesre haromgyermekes anyukakent (13, 10 es 3 eves lanyaim vannak). Fokent kulfoldhoz kapcsolodo kerdesekre szeretek valaszolni, mivel Angliaban elunk.


Egyeblent az nekem is feltunt, hogy sokszor egy kis dolgon is ugy hajbakapnak egyes anyukak..

2017. júl. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
46%

Uhh, kerdezo, ez nagyon cuki hogy "le akarod zarni a vitat", de mar bocsi (abszolut bantas nelkul), kinek kepzeled magad hogy azt hiszed, Te kiirod hogy jaj de csunyak egymassal az anyukak ejnye bejnye, es egyszerre mindenki magaba szall, es megszunnek a civakodasok, amik evek ota mennek MINDEN forumon es a valo eletben is (csak ott jobbara egymas hata mogott)?


Orvoskent nem lehetsz ilyen pokolian naiv es gyermeki. De aranyos hogy azt hiszed a kerdesed egy egesz reteget (anyak) megmozgat es megjavit :))))

2017. júl. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!