Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A katolikusok es gyulekezetbe...

A katolikusok es gyulekezetbe jarok miert ellensegesek egymassal szemben?

Figyelt kérdés

Hat nem veszik eszre hogy mindketten ugyanabban az Istenben hisznek, hogy ugyanazt az Istent tisztelik/imadjak/szolgaljak, csak egy kicsit maskent ??

A katolikus vallas a templombajarast hangsulyozza, a gyulekezetbe jarok pedig a Biblia ismeretet teszik fontossa.



2013. szept. 8. 16:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy "gyülekezetbe járók"? A katolikus templomban is gyülekezet van, csak nem ezt a szót használják rá, hanem hogy "hívek".
2013. szept. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%

Ez azért így nem igaz.

A történelmi egyházak (katolikus, református, evangélikus, baptista) hívei is ugyan abban az Istenben hisznek, mert Isten csak egy van, és a Bibliájuk is az eredeti, és alig tér el egymástól. Ők csak vasárnap és ünnepnapon mennek a templomba, ott hallgatják a Biblia igéit, vagy ráérő idejükben olvasgatják azt. Nem térítenek állandóan.

A gyülekezetek viszont átírták saját kedvük szerint a Bibliát, hetente többször járnak Biblia- magyarázatokra, megtanulják kívülről az igéket,és erőszakosan akarnak mindenkit a szektájukba toborozni.

Ez pedig nem csak a többi vallás híveit, hanem az ateistákat is irritálja.

2013. szept. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Valójában nem ők haragszanak egymásra, hanem a különféle vallási irányzatok vezetői a másik ellen gerjesztéssel halásszák el egymástól a híveket. Ugyanúgy, mint a politikában.

2013. szept. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Pietrosol


Sajnos egyet kell,hogy értsek,saját tapasztalat alapján is tudom,hogy mi a helyzet.Folyik az agymosás ezerrel.A hívők valójában gyanútlan áldozatai ennek,ők azt hiszik bölcs dolog így eljárni.

2013. szept. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%

Én még sosem hallottam olyat a lelkipásztoromtól, hogy rosszat mondott volna másik felekezetre. Én viszont már gyerekként észrevettem, hogy az, hogy a templomban a szobrok elé térdelnek és azokhoz imádkoznak, az nem biblikus. Mondom, erre senki sem hívta fel a figyelmemet, már gyerekként láttam.

Ma pedig biztosan tudom, hogy a katolikus tanítással ellentétben egyetlen egy a közbenjáró, azt is tudom, Hogy élő embernek kell imádkozni egy másik élő emberért, hisz ezt írja a Biblia és nem térdepelek szobor elé, mert az bálványimádás. Ez mind le van írva a Bibliában, ami Isten szava, tehát a magát kereszténynek valló embernek ezt ismernie kell. Ehelyett a katolikusok egyáltalán nem tartják fontosnak, hogy olvassák a Bibliát, hanem emberek által kitalált hagyományokhoz ragaszkodnak, amihez az égvilágon semmi közük Istenhez. Rengeteg minden van, amiben hazugságot állítanak és ez okozza a feszültséget. Mert nem mindegy ki mit mond Istenről.

2013. szept. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%

De mutatok valamit. A katolikusok Máriát, akit szinte már Istenként tisztelnek, az Ég királynőjeként emlegetik. Itt egy ige erről:

Jer 7:18 A fiak fát szedegetnek, az apák tüzet gyújtanak, az asszonyok pedig tésztát gyúrnak, hogy áldozati süteményeket készítsenek az ég királynőjének, és italáldozatot mutassanak be más isteneknek, és ezzel bosszantsanak.


Vagy közbenjáróként imádkoznak halott emberekhez, akiket a katolikus egyház emberek által felállított kritériumok alapján szentnek könyvelt el, miközben:

1Ti 2:5 Mert egy az Isten, egy a közbenjáró is Isten és emberek között, az ember Krisztus Jézus


Hiába van ez megmutatva nekik, ők magasról tesznek ezekre az Istenkáromlásokra. Itt a keresőben is sok mindent találsz ebben a témában.

2013. szept. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem a Kérdező nem azt a kérdést tette fel, melynek kapcsán a katolikus vallást lehet pocskondiázni. De ha te ennyire nem férsz meg a katolikus egyházzal, akkor olvasgass egy kicsit, mondjuk a katolikus hitvédelem weboldalon, és ott megtalálod a pontos, észérvekkel alátámasztott válaszokat a te rágalmaidra is...
2013. szept. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezek a Bibliából vannak. Kár, hogy nem ismerted fel. Innentől kezdve Istennek mond, hogy rágalom, mert ezek az ő szavai.
2013. szept. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 nagylzs ***** válasza:

Az ellenségesség nem mérték nélkül való dolog. A nem tökéletes emberek mind ellenségesek egymással valamilyen mértékben.


Akkor tehát hogy értetted a kérdést? Talán úgy hogy: "a katolikusok miért ellenségesebbek egymással mint a nem katolikusok?" Ha nem így, akkor fejtsd ki!


Mielőtt választ adnánk: a kérdés burkoltan feltételezi, hogy a katolikusok ellenségesebbek egymással szemben mint a nem katolikusok. Én erről nem vagyok meggyőződve. Válaszadás előtt, írd már le hogy milyen fölmérésre alapozod ezt a feltételezést. Ha csak személyes tapasztalatra alapozod, akkor azt írd le hogy milyen személyes tapasztalataid vannak. Ha például kiderül, hogy Zalaegerszegen laksz, és az ottani helyi iskolában és templomban gyűjtöttél össze tapasztalatokat, akkor a kérdést át kell fogalmazni a zalaegerszegi katolikusokra. Vagy ha ennek ellenére úgy általában az egész világra akarod a választ, akkor sajnos addig nem teheted föl a (burkolt megállapítást) tartalmazó kérdést, amíg meg nem győződtél arról hogy az a bizonyos burkolt megállapítás helytálló. Jobban mondva fölteheted, de nincs értelme.

2013. szept. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!