Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Ti miket csináltok...

Anyukák! Ti miket csináltok otthon esténként? Mi miket csináljunk? Tudnátok ötleteket adni?

Figyelt kérdés

Férjemmel és 2,5 hónapos Janka lányommal élek együtt egy családi házban, amihez tartozik egy kert, egy udvar, egy kutya, három macska, két kecske, 10 kacsa, 10 tyúk, 2 kakas, két birka, két tehén, egy ló, méhek. Bent a házban van két mopszink - Zümike és Pityike - mind a ketten szobatiszták. Megvan a maguk kis helye, nem mennek a lányom közelébe. Nos! Életem legboldogabb időszaka ez! A házimunkát akkor csinálom, mikor a férjem dolgozik és a lányom ébren van. Soha nem altatom, mindig magától alszik el, minden etetés után alszik fél valamikor egy órát. Éjszaka fél 9től reggel 6ig nyomja a szunyát. Én terhesen is éjfél előtt sose feküdtem le, mindig volt mit olvasnom, filmet néztem stb.. Most, a babámmal, ha ébren van, a következőket csinálom:

- tornázunk

- masszírozom

- énekelek neki (most a Mama, kérlek a sláger, mindig elsírom magam)

- mondókázok, verseket szavalok

- kiviszem magammal oda, ahol vagyok (van egy multifunkcionális pihenő-és etetőszéke) és beszélek neki

- adogatok a kezébe dolgokat, amik nem élesek, nem szúrnak

- csörgővel irányítom a figyelmét

- sokat van hason, hogy erősödjön a nyaki izma

- olvasok neki

- táncolni tanulok Vele

Mondta a doktornő és a védőnő is, hogy nagyon értelmes, kiegyensúlyozott, jó súlyban lévő lány, aki már most tud fogni dolgokat, erős a szorítása, figyel. Amikor esténként elalszik, akkor a következőket csinálom:

- olvasok (Most éppen a Mert nekünk szeretnünk kell egymást..)

- zenét hallgatok (fülhallgatóval és csak az egyik fülemen van bedugva)

- filmet nézek

- sütit sütök (ezt vasárnaponként, a tálcának a felét elviszi a férjem a kollégáinknak mivel egy helyen dolgoztunk csak én eljöttem csedre)

- takarítom az utcánkat (ezt a délutáni séták során, miután Janka elaludt - még csak egy-két hónapja lakunk itt és bár főként telkek vannak, hihetetlen milyen trehányak az emberek)

- úszok a medencében (a házzal együtt volt, az előző tulaj építtette)

- átlibbenünk sógornőmhöz

- havonta egyszer párom keresztlányával elmegyünk egy szépségszalonba egy fél délelőtt, addig a lányom majdani keresztanyja van Jankával

- fűszernövényeket termesztek a konyhánkban

- megetetem az állatokat (kora hajnalban, amíg férjem itthon van és este együtt, hárman, mikor hazajött)

- tornázok

- játszok Zümivel és Pityivel

- elteszem a fagyra a zöldségeket a kertből (gondozom a kertet is)

- recepteket keresek, próbálok mindent házilag előállítani (kenyeret, zsemléket, fűszer keverékeket kis csatos üvegekbe, hasonlók)

Amikor a férjem itthon van:

- karatézni tanít (a munkánkhoz hozzátartozik, de én még mindig nem tudok igazán jól karatézni)

- megmutatom, mit tanultam az oktató videókból - most épp mambózunk Jankával két hete - és táncolunk (mivel ő versenytáncos volt)

- svéd masszázst gyakorolok rajta (azt is oktatóvideóból tanulom két hete, mikor a táncot elkezdtem)

- havonta egyszer a pici születésétől eljárunk vagy ebédelni, vagy bulizni vagy moziba - ilyenkor anyu van vele.

Ezeket nem minden nap csinálom, van amikor semmit sem csinálok esténként csak alszok, de szeretnék egy olyat, hogy egy nyári bakancslistát összeállítsak, mert azt szeretném, hogy életem legboldogabb nyara legyen. Olyat szeretnék, amibe manómat is bele tudom vonni! Így hát kérlek titeket, hogy mondjátok el, hogy ti mit csináltok bébitekkel, hogy hátha nekem is kedvemre való van benne :))

Legalább 10 pontos listát szeretnék amivel emlékezetessé teszem az augusztust. Olyat, mint amilyenek az őszi, téli bakancslisták szoktak lenni, csak nyárit nem nagyon találok. Nyilván nem olyanokat kérek, hogy siklóernyőzzek, hanem inkább anyás programokat. Esetleg elmesélhetitek amit Ti csináltok :))

(A foglalkozásom egyébként: nyomozó voltam és megyek is majd vissza, mikor Janka egy éves lesz..)

Várom mindenkinek a válaszát! Tippeket, ötleteket mindenféle SÉRTŐ vagy BÁNTÓ megjegyzés nélkül :))

(Mivel én sem bántottalak Titeket.)


2017. júl. 20. 18:15
1 2 3
 1/26 p.szabina1223 ***** válasza:
61%
Irigylésre méltó élted van :) Tök jó, hogy ilyen energikus és kreativ vagy. Nekem két hós múlt a lányom, de én nem vagyok sajna ilyen tevékeny.
2017. júl. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Ööö, köszönöm. Hát sokat dolgozunk, kevés a szabadidő :))

De nem is azért csináljuk, hogy sok szabadidőnk legyen. Janka, az állatok mind a Mi boldogságunkért vannak.. kicsit hiányzik a munkám is, eléggé karrierista voltam, pörgős életet éltünk, ezért pörgök "csed" alatt is.

2017. júl. 20. 18:26
 3/26 anonim ***** válasza:
62%

Hat nagyon aranyos kis csalad vagytok es szep eletetek van :)

Sajnos otleteket azokat ismerem amiket irtal is, esetleg megnezni a naplementet piknik kereteben?

A mopszokkal esti seta egy cukraszdaba ahova ok is mehetnek? (nekem is mopszim van, augusztusban minden este fagyiztunk vele es akkor egy honapos kisfiammal :-))

Lekvart szoktal befozni? Az is lekot egy ideig.

Nezzetek meg, merre van szedd magad barackos vagy levendulas! Az is jo lehet.

Baratokkal kerti grillezes este? Hivjatok at kedves kozos munkatarsakat grillezesre, furdozesre!

Babauszas tanfolyam a kicsivel?


(A konyv amit emlitettel: most fogom kezdeni olvasni :))) es nekem is mopszlim van :))

2017. júl. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
84%
mintha most léptél volna ki egy ilyen "Hogyan legyek feleségek gyöngye" könyvből vagy ilyesmi! :D nem bántásképp, ha mindez igaz amit leírtál, tényleg nagyon energikus lehetsz és a férjed is büszke lehet, tényleg mindent megteszel érte és a családodért. Ami engem illet, nálunk is van veteményes, két gyerkőc, mosok főzök takarítok, közben megcsinálom amire pluszban a férjem megkér (most épp pl varrás, lakásokat nézegetünk szállást kell keresnem stb), mire vége a napnak, szó szerint semmi máshoz nincs kedvem mint az ágyban feküdni és nyomkodni a telefonom, szörfözni a neten.
2017. júl. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

1. Zümivel és Pityivel esti séta egy cukrászdába, ahol Mi fagyizunk, Janka pedig nézelődik :)

2. Naplemente nézés egy piknik keretében.

3. Egy emlékezetes medencés parti a kollégákkal (ezzel most nagyon lázba hoztál, mert még SOHA nem szerveztem bulit, de nagyon tetszenek az ötleteid) amit grillezéssel kötünk egybe (van egy Vidék íze receptfüzetem, amibe rengeteg tárcsás, grillezős oldal van).


Lekvárt nem főzök be - gondolkoztam rajta, de annyi nem fogyna el, amennyiért vennénk a barackot. Ritkán sütök lekváros sütiket. Anya adott tavaly egy üveggel, fél üvegnyit használtam el belőle..

2017. júl. 20. 18:56
 6/26 A kérdező kommentje:

Ez a munkámmal jár :))

Nem azt mondom, hogy nem fáradok el soha, de akármennyire is hiányzik a rendőrség, százszor jobb itthon babázni, mint bűnözőket hajkurászni. Legutóbbi esetben emlékszem, egyik kollégánknak a terhes feleségét kellett megkérnünk, hogy olvassa már fel a vallomását a srácnak, mert nem tudott olvasni, az ügyvéd pedig a telefonját nyomkodta unalmában, hogy mikor végzünk már :D Kollégám barátnője nem nagyon akarta elvállalni, mert azért várta a férjét, hogy moziba menjenek, mondta, hogy legközelebb inkább a suli elé menjen érte, ahová jár :D

2017. júl. 20. 19:13
 7/26 anonim ***** válasza:
77%
Igen, már emlékszem rád. Jól van, ügyes vagy. Mi is a kérdés? Hogy legyen ez a nyár a legjobb? Szerintem ne tervezd túl, még pici a baba. Talán jobb lenne a legszuperebbet akkorra hagyni, amikor jobban emlékszik ő is. De viheted magaddal bárhová, ahová szeretnél eljutni.
2017. júl. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Miért ne lehetne ez a nyár is jó és az is, amikor emlékszik rá? Most csak magam miatt csinálom, mert mindig is akartam egy ilyet, hogy eltervezek egy bakancslistát és megcsinálom.
2017. júl. 20. 19:50
 9/26 anonim ***** válasza:
75%
Én nem írtam, hogy nem lehet.
2017. júl. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Igaz, csak azt írtad, hogy a legszuperebbet akkorra kéne hagyni :)

Amúgy miért írtad, hogy ügyes vagyok? Csak leírtam, hogy milyen vagyok meg, hogy élünk, hátha tudtok jó ötleteket mert én alig találok valamit és 3 jó ötletet már kaptam :)

2017. júl. 20. 20:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!