Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Ti miket csináltok...

Anyukák! Ti miket csináltok otthon esténként? Mi miket csináljunk? Tudnátok ötleteket adni?

Figyelt kérdés

Férjemmel és 2,5 hónapos Janka lányommal élek együtt egy családi házban, amihez tartozik egy kert, egy udvar, egy kutya, három macska, két kecske, 10 kacsa, 10 tyúk, 2 kakas, két birka, két tehén, egy ló, méhek. Bent a házban van két mopszink - Zümike és Pityike - mind a ketten szobatiszták. Megvan a maguk kis helye, nem mennek a lányom közelébe. Nos! Életem legboldogabb időszaka ez! A házimunkát akkor csinálom, mikor a férjem dolgozik és a lányom ébren van. Soha nem altatom, mindig magától alszik el, minden etetés után alszik fél valamikor egy órát. Éjszaka fél 9től reggel 6ig nyomja a szunyát. Én terhesen is éjfél előtt sose feküdtem le, mindig volt mit olvasnom, filmet néztem stb.. Most, a babámmal, ha ébren van, a következőket csinálom:

- tornázunk

- masszírozom

- énekelek neki (most a Mama, kérlek a sláger, mindig elsírom magam)

- mondókázok, verseket szavalok

- kiviszem magammal oda, ahol vagyok (van egy multifunkcionális pihenő-és etetőszéke) és beszélek neki

- adogatok a kezébe dolgokat, amik nem élesek, nem szúrnak

- csörgővel irányítom a figyelmét

- sokat van hason, hogy erősödjön a nyaki izma

- olvasok neki

- táncolni tanulok Vele

Mondta a doktornő és a védőnő is, hogy nagyon értelmes, kiegyensúlyozott, jó súlyban lévő lány, aki már most tud fogni dolgokat, erős a szorítása, figyel. Amikor esténként elalszik, akkor a következőket csinálom:

- olvasok (Most éppen a Mert nekünk szeretnünk kell egymást..)

- zenét hallgatok (fülhallgatóval és csak az egyik fülemen van bedugva)

- filmet nézek

- sütit sütök (ezt vasárnaponként, a tálcának a felét elviszi a férjem a kollégáinknak mivel egy helyen dolgoztunk csak én eljöttem csedre)

- takarítom az utcánkat (ezt a délutáni séták során, miután Janka elaludt - még csak egy-két hónapja lakunk itt és bár főként telkek vannak, hihetetlen milyen trehányak az emberek)

- úszok a medencében (a házzal együtt volt, az előző tulaj építtette)

- átlibbenünk sógornőmhöz

- havonta egyszer párom keresztlányával elmegyünk egy szépségszalonba egy fél délelőtt, addig a lányom majdani keresztanyja van Jankával

- fűszernövényeket termesztek a konyhánkban

- megetetem az állatokat (kora hajnalban, amíg férjem itthon van és este együtt, hárman, mikor hazajött)

- tornázok

- játszok Zümivel és Pityivel

- elteszem a fagyra a zöldségeket a kertből (gondozom a kertet is)

- recepteket keresek, próbálok mindent házilag előállítani (kenyeret, zsemléket, fűszer keverékeket kis csatos üvegekbe, hasonlók)

Amikor a férjem itthon van:

- karatézni tanít (a munkánkhoz hozzátartozik, de én még mindig nem tudok igazán jól karatézni)

- megmutatom, mit tanultam az oktató videókból - most épp mambózunk Jankával két hete - és táncolunk (mivel ő versenytáncos volt)

- svéd masszázst gyakorolok rajta (azt is oktatóvideóból tanulom két hete, mikor a táncot elkezdtem)

- havonta egyszer a pici születésétől eljárunk vagy ebédelni, vagy bulizni vagy moziba - ilyenkor anyu van vele.

Ezeket nem minden nap csinálom, van amikor semmit sem csinálok esténként csak alszok, de szeretnék egy olyat, hogy egy nyári bakancslistát összeállítsak, mert azt szeretném, hogy életem legboldogabb nyara legyen. Olyat szeretnék, amibe manómat is bele tudom vonni! Így hát kérlek titeket, hogy mondjátok el, hogy ti mit csináltok bébitekkel, hogy hátha nekem is kedvemre való van benne :))

Legalább 10 pontos listát szeretnék amivel emlékezetessé teszem az augusztust. Olyat, mint amilyenek az őszi, téli bakancslisták szoktak lenni, csak nyárit nem nagyon találok. Nyilván nem olyanokat kérek, hogy siklóernyőzzek, hanem inkább anyás programokat. Esetleg elmesélhetitek amit Ti csináltok :))

(A foglalkozásom egyébként: nyomozó voltam és megyek is majd vissza, mikor Janka egy éves lesz..)

Várom mindenkinek a válaszát! Tippeket, ötleteket mindenféle SÉRTŐ vagy BÁNTÓ megjegyzés nélkül :))

(Mivel én sem bántottalak Titeket.)


2017. júl. 20. 18:15
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Az egyik kerdesnel bocs az ismetlesert! Nem olvastam vissza, csak utolag!
2017. júl. 21. 17:47
 22/26 anonim ***** válasza:

Kicsit sem akartam ütős beszólást,csak nem akartam vulgáris lenni.Ennyi.

Igaza van az egyik hozzászólónak:írj blogot(ha már ennyire közléskényszered van).

2017. júl. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
18%

16- os a gyerekes. Nekiall versengeni a futott medencevel :) Meg mi ez a "mi a babzsak" duma? Ovi.....


A kerdezo otleteket kert. Aki nem akar vagy nem tud, csak kotekedni jott meg pszichologust jatszani, keressen maganak ertelmes elfoglaltsagot mert qrva ures elete lehet ha idegeneket analizal szabadidejeben! A rosszindulatrol nem is beszelve, de az mar megszokott a noknel. Amikor 16-ost olvastam, konkretan szegyelltem a nemem :(

2017. júl. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
18%
Mar bocs 16-os, de apad f*aszat nem dicsekszel! Az afrikai utad, meg a medence....elolvastam az irasodat lassabban (elsore csak atfutottam annyira omlengesnek tunt), es pofam leszakad olyan gyerekesen dicsekszel meg probalsz a kerdezovel versengeni.
2017. júl. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

En nem dicsekvesnek szantam a kerdesem, tenyleg csak otleteket kertem. Sok kerdest elolvasok itt es szinte mindegyik arrol szolt, hogy unja az anyuka az otthonletet, a ferje elhanyagolja, szalad a haztartas stb.. en elvezem az anyasagot es szeretnek nagyon nagyon sok mindent csinalni itthon, hiszen olyan rovid ez az egy evem.

En nem fogok versengeni senkivel, irhatnek en is arrol, hol jartam, az a kutyat nem erdekel. Ez az "omlenges" is csak azert volt, hogy segitsek Nektek az otletadasban.

A blogrol viszont eszembe jutott valami: hogy erjem el, hogy olvassak es kommenteljenek? Ugy, hogyha alneven blogolnek vadidegeneknek, nem az ismeroseimnek? Majd csak ugy jon a nezettseg magatol?

2017. júl. 21. 20:11
 26/26 anonim ***** válasza:

Az első 5 soron még mosolyogtam,aztán egy kicsit szirupos a történet.Mintha a "tökéletes anya" kézikönyvét olvasnám.Felnőtt ember vagy.Azt csinálsz a gyerekeddel ami jól esik,és nem kell más embereknek ötleteket adni,mit csinálj.

Ja meg egy évesen ne add már bölcsibe a gyereket,hogy mehess dolgozni,ha már ennyire mambás,masszírozós,mindent magad előálítós anya vagy!

2017. júl. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!