Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan, akihez kezdettő...

Van itt olyan, akihez kezdettől fogva idegennyelven beszélt az édesanyja? Mik a tapasztalatok ezzel kapcsolatban? Előny/hátrány? Szerintetek németül is megéri a dolog, vagy már csak angolul?

Figyelt kérdés
2010. máj. 22. 10:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Hogyna érné meg németül.

Ha egy gyerek az iskolában nyelvválasztás elött áll mindig angolt javaslok, mert angollal mindenhol.... de ha adott egy plussz nyelv ha lehetöség van a gyereknek egy plusszttanulnia, az mindegy hogy orosz, német vagy héber, mindegyik jól fog neki jönni.


Nekem a férjem német és leendö babánkat 2 nyelven fogunk hozzá beszélni. mindketten az anyanyelvén. De mivel kb 2 évig én nem tudtam németül és csak angolul beszéltünk, így ha a gyerek fogékony lesz a nyelvre akkor angolt is bevezetjük a háztartásba.

De nem mindegy a gyerek nyelvérzéke. nekem csak magyarul tudnaka szüleim, de 3 éves voltam mire megtanultam beszélni. nyelvkészségem nulla. 2 idegen nyelvet a sor hozta hogy az adott országban éltem, de hidd el iszonyat sokat küzdöttem/küzdök hogy jól beszéljek.

2010. máj. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
51%
Van egy nyelvtanár barátnőm és a témával kapcsolatban az ő véleményére adok. Ő azt mondja, hogy mindenki beszéljen a saját anyanyelvén a gyerekével, mert bármennyire jól is beszélsz egy nyelvet az soha nem lesz az anyanyelved. Az idegen nyelv tanításához az kell, hogy alapvető nyelvtani fogalmakkal legyen tisztába a gyerek, az ennél korábbi tanításnak gyakorlatilag nulla a gyakorlati haszna. A saját gyerekeivel is csak harmadikos koruktól kezdtek el nyelvet tanulni. Azok a családok akiknél nem ugyanaz a szülők anyanyelve szerencsések, ott az első pillanattól adott a két anyanyelv.
2010. máj. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Amúgy én első pillanattól tervezem, hogy németül beszélek vele (már mikor a hasamban lesz, akkor is) és majd apucitól, környezettől megtanul magyarul.
2010. máj. 22. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!