Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez minden anyuka gondját...

Ez minden anyuka gondját megoldaná?

Figyelt kérdés

legalábbis rengeteg anyukáét..

masszőrként dolgoztam,még gyerek nélkül is saját időbeosztásom volt,igy ügyintézés,bevásárlás,fogorvos,stb. nem kellett a naptárat böngésznem hogy is dolgozok,mint férjem,alig jut el valahova hol de,hol du.-nos mikor van túlóra stb.mindig a gyerekre mondják,hogy utána nehéz lesz,pedig én forditva látom mindig a munkahely a gond.az dönti el,mész-e világ-körüli utra stb,nem a gyerek.mert dolgozni menni kell.

(vidékre költöztünk már nem élnék meg masszörként vállalkozásban)


én 2 évessel vagyok otthon,egész nap nyaggat,éjjel még felkel,már ettől érzem ugy nem lenne erőm mellette 8 órában dolgozni,meg sajnálnám is,hogy kora reggeltől estig ott legyen bölcsiben kicsi még.+szakmáim olyan beosztásuak,hogy nem tudnék érte menni vagy olyan korán vinni reggel..


szerintem a nőknek épp elég 1-2 gyerek és háztartás,ez munka mellett igenis megmaradna,egy fórumon rengetegen irtak hogy bár itthon is divat lenne a 4 órás munkaidő,mert annyit méglehet birni,és gyerekekért is értemenni,meg hát keresni kis pénzt,de sokan nem talának olyan munkát ahol gyerekeket meg tudják oldani,ezért nem mennek és nem kereshetnek pénzt.pedig 4 órát még én is birtam volna kialvatlanul is,


ha választhatnék,hogy 3-3-évig gyest kapok itthon a gyerekekkel,vagy semmit,és elejétől folyamatosan dolgoznom kéne de akkor lennének 4 órásak anyukáknak,én azt választanám.látom kuzinom is,ő már 40 lesz,de 3 fia van(már kamaszok) felnevelte őket,otthon volt 12évig,aztán eladó és pénztáros egy boltba nagy a hajtás kisfizetés,ez a hála,és még sokat ismerek,én nem akarok ide jutni.ha dolgozhatott volna,de most is csak 4 órában kellene neki,mert sztem 3 nagyfiuval egyáltalán nem könnyebb,a kamaszok sokat esznek,mennyit kell rájuk főzni,mosni,mosogatni,hétvégéit azzal tölti stb.sztem nem könnyebb.ugyanugy leckéikre is figyelni,kirándulások,miket kell fizetni,

tudom besegithetnek a házimunkába meg a férj is,de mondhatnak bármit,sztem a valóságban mindent a nők tartanak észben,mikor hova kell menni,jobban pakolnak,

munka után ő megy gyerekekért,meg vsárolni.stb.mert a férj sokszor tovább dolgozik.

biztos van kivétel,de sztem ez a gyakoribb helyzet.


szerettem volna elejétől dolgozni,vajon létezik olyan munka ahol 4 órát dolgozhatok?takaritás,mosogatás is érdekelne,de akár továbbtanulnék is,mik azok a területek ahol 4 órában lehetne dolgozni?tud valaki tippeket?köszönöm szépen.


2017. júl. 26. 16:22
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
Mi a kérdésed???
2017. júl. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Masszőrként máris kijárhatsz házhoz. Hátránya, hogy pénzügyeket, melószerzést is magadnak kell intézned és hullámzó lesz a bevétel, előnye, hogy te döntöd el, mi fér bele az idődbe. Bármi mást választasz (pl. fordítás, programozás, kézműveskedés, könyvelés, manikűr, magántanárkodás... stb. vagy a takarítás), ugyanez a helyzet. Hogy bejön-e vagy sem, az tehetség, szorgalom és szerencse kérdése.

A másik megoldás, ha 6 órában meg tudsz egyezni - sok munkáltató szerintem bevállalja (ha megoldható, mert pl. nincs fix nyitva tartása a helynek), mert végeredményben ugyanannyit fogsz termelni, csak kevesebbet kell fizetni - főleg, ha nem fizetik ki a túlórát... - de "cserébe" bátran lehet csúsztatni mindenféle szünetek és szülőik esetére.

2017. júl. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze h könnyebb lenne 4 órába dolgozni, de mi pénzt kapnál azért? Masszőrként tényleg kezdhetsz magaddal valamit. De különben meg én azt mondom, egy nőnek mielőtt gyereket vállal mérlegelnie kell h mit fog tenni ha a gyerek nagyobbacska, mit fog / tud dolgozni, mit és h old meg stb. Én ezt átgondoltam családalapítás előtt. Így 1 gyereknél megállunk, mert muszáj nekem is 8 órában dolgozni újra h fenn tudjuk tartani a házat és mindent megadni a gyerekünknek. Őszintèn bevallom nekem 1 gyerekre van kapacitásom, sokszor ígyis kiborulok. Sajnos én ilyen vagyok.
2017. júl. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 jafnrétti ***** válasza:
Miért oldaná meg minden anya gondját ez? Ha a munkaerőpiacon valaki valamit el szeretne érni, és nem csak tessék-lássék csinálni valamit, azzal nagyon nem elég napi négy órát foglalkozni folyamatosan. Én nem azért tanultam éveket - és gondolom más sem azért tanulta a szakmáját -, hogy utána az ég világon semmit ne kezdjek vele, csak valahol elmolyolgassam a napi kötelező négy órámat, hogy elmondhassam, én is kerestem valamennyit. Nem mondom, nagyon kicsi gyerek mellett ne jönne jól, ha csak egy fél állásom lenne, meg nyilván utána is kényelmesebb úgy, de marhára nem érezném megfelelő életnek, ha a HÁZTARTÁS miatt kéne időt lefaragnom a munkámból. Persze a gyerek az más, miatta mindenképp úgy oldom meg a dolgaimat, hogy amikor kell, vele tudjak lenni. De ott kezdődik számomra a dolog, hogy rá is, és az otthoni teendőkre is KETTEN vagyunk, és kellő szervezéssel megoldható, hogy mindenkinek mindenre jusson ideje, amire szükséges. Csak én azt látom, hogy míg a nők többsége úgy választ munkahelyet, hogy mellette jusson ideje az otthoni teendőkre, addig a férfiaknál ez nem szempont. Így persze, hogy anyának marad valami kulimunka, amit jó, ha részmunkaidőben el tud végezni, de amivel előrelépni, sikereket elérni képtelenség. Nálunk ez szerencsére nem így van, mi az ilyen döntsek előtt megbeszéljük egymással, hogy ez a másik időbeosztását hogyan érinti, és ennek függvényében választunk.
2017. júl. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!