Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van valami lehetőség, hogy a...

Damesty kérdése:

Van valami lehetőség, hogy a barátnőm lehessen a gyerekeink gyámja?

Figyelt kérdés

Párommal mindketten nők vagyunk, de szeretnénk családot alapítani. Én lennék a gyerekek biológiai anyja, de attól tartok, hogyha velem történik valami, a magyar törvények szerint a szüleimhez kerülnének a gyerekek, ők pedig elválasztanák őket az anyjuktól, aki ugyanúgy nevelte és szerette őket.

Valaki tud esetleg valami módot rá, hogy ilyen esetben mit lehetne tenni, hogy a párom váljon a törvényes gyámjukká ilyen esetben? Gondolom egy végrendelet nem lenne elég. Létezik esetleg valami kiskapu, hogy ne vérszerinti rokont jelöljek ki, és amibe a bíróságon se tudnának belekötni?


Gyűlölködő, homofób válaszokat, kioktatást köszönöm, nem kérek, minden mást nagyon szívesen fogadok!



2017. aug. 1. 19:52
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
ilyen magyarországon nem létezik. viszont végrendeletet írhatsz, amiben őt jelölöd meg gyámként ha veled valami van.
2017. aug. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Erre gondoltam én is, de nem tudom, mennyire lenne ez érvényes a bíróság szemében :(
2017. aug. 1. 20:24
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
Ahogy az első írja. Érvényes az, csak hivatalos úton kell végrendelkezni. Nekem sem a nagyszüleim, hanem a nagynéném lett a gyámom, szükeim halálakor, mert így írták meg.
2017. aug. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
A legbiztosabb az lesz, ha erről egy ügyvédet kérdezel meg. Úgyis kell a végrendelethez.
2017. aug. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Utána fogok járni részletesebben is, ha aktuálisabb lesz a kérdés, igazából csak megnyugtatásképp kérdeztem meg, hátha valakinek konkrétan volt valami hasonló tapasztalata :) Páran azt mondták ismerősi körben, hogy szerintük csak vér szerinti rokon jöhet szóba, de akkor reménykedem, hogy egy végrendelettel el lehet intézni :(

2017. aug. 1. 21:24
 6/9 anonim ***** válasza:
kérdezz meg persze ügyvédet is, de én inkább a gyámügyön érdeklődném meg hogy mi ennek a rendes menete... boztos hogy van erre mód :)
2017. aug. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Vegrendeletben nem lehet gyermekről rendelkezni.

A gyamhivatalba kell be,enni és tenni egy gyamkinevezo nyilatkozatot. Ez a nyilatkozat arról szól, hogy betegséged vagy halálod esetén kit szeretnél megbízni a gyermeked nevelésével, gondozasaval. A nyilatkozat nem kötelező érvényű a gyámhatóság felé, de amennyiben az általad megjelölt személy a gyermekgondozasra megfelelő, öt fogják szükség esetén gyamnak kinevezni.

Az eljárás illetékmentes

2017. aug. 2. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen mindenkinek!
2017. aug. 2. 09:27
 9/9 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudok okosabbat, mint amiket leírtak, de nagyon szurkolok, hogy sikerüljön intézni valamit. :)
2017. nov. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!