Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi forintba kerül egy...

Mennyi forintba kerül egy gyermek a fogantatás pillanatától a szülő haláláig?

Figyelt kérdés
Mivel nekem alap lesz hogy addig támogatom.22 éves vagyok és egyre többször jut eszembe hogy szeretnék gyereket.Attól félek csak hogy férfiként nem tudok mindent meg adni neki és a páromnak.Nagyon érdekel hogy mennyit kell összehoznom az évek alatt.:)

2017. aug. 2. 15:09
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Ez nincs kőbe vésve, ezt azért már tudnod kéne.
2017. aug. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Ez egy olyan dolog, mintha azt kérdeznéd, hogy mennyibe kerül egy autó. Ha pontosítani akarunk, egy piros autó. Hát bakker 100 ezertől 100 millióig bármennyi lehet, attól függ mit akarsz, milyen igényeid vannak stb.
2017. aug. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

hát ha mindent meg akarsz neki adni(magánorvos terhesség alatt, normális minőségű gyerekbútorok, a legjobb, töréstesztes autósülés, kényelmes babakocsi, minőségi játékok, foglalkozások, különórák, nyelvtanfolyam, táborozások, egyetem, esetleg egy kis lakás) olyan 50-60 millió forint alsó hangon.


Persze ki lehet hozni minimál körülményekkel is, akkor olyan 10-15 millió.

2017. aug. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%

Sokkal fontosabb az erkölcsi és lelki támogatás a családnak.

Nem azt mondom, hogy nem kell a pénz, az is kell. De a megélhetésen kívül fontosabb, hogy jó apa és férj legyél!

A "mindent megadok a családomnak" nem azt jelenti, hogy mindent megveszel...

2017. aug. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát...néhány éve egy családjogász ismerősöm azt mondta amikor pont ez a téma feljött egy beszélgetés során, hogy Bíróságok általában olyan 80000 Ft/hó összeggel kalkulálnak. Nekem 2 gyerekem van, egy 5 éves es egy 10 hós, de meg soha nem néztem egy átlagot, hogy "mibe kerülnek".

Egyébként egy személyes vélemény az elképzelésedhez... Szerintem a szülőnek nem feladatom a halálomig anyagilag támogatni a gyerekem. Egy idő után elvárható, hogy egyedül boldoguljon...az persze jó, ha sikerül elindítani (vagy az induláshoz hozzájárulni), illetve természetesen később is lehet támogatni, nem feltétlenül pénzzel (pl. unokafelügyelet, lakásfelújításban segítség, ilyesmik).

2017. aug. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk még csak most 2.5 éves, de a magánorvos 10.000 alkalmanként, a terhesvitamin 5 ezer havonta,

Panoráma teszt 250.000 magánorvossal a szülés 120.000(császár), a gyerekszoba felújítással, szigeteléssel festéssel, bútorokkal együtt 300.000, a babakocsi 100.000, az autósülés 160.000(rengeteget utazunk autóval)


így már születéséig elköltöttünk rá egy milliót, persze lehet sokkal kevesebből is, de nekünk a teszt és az autósülés nagyon fontos volt

2017. aug. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, ki mennyit szán rá és meddig él. Tehát igen sok a változó.
2017. aug. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 jafnrétti ***** válasza:
88%
Rohadt unalmasak már az ilyen kérdések, a búbánat sem fogja ezt kiszámolni, főleg, mert nem is lehet előre megmondani, hogy mennyit kell a gyerekre költeni, másrészt nem egyértelmű, hogy mit számítunk bele (pl. a víz, villanyfogyasztását is?), harmadrészt iszonyatosan nagy eltérések vannak az igényekben és szükségletekben.
2017. aug. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat.:)
2017. aug. 2. 20:44
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezerféleképpen lehet csinálni. Én SZTK-ba jártam terhesgondozásra,ügyeletesnél szültem 0 ft. Babakocsi,kiságy,ruhák,pelenka stb. Nincs saját szobája még(3 hónapos) 150 ezerből megvolt minden újan. Anyatejes így csak pelust kell vennünk+popsitörlőtmez olyan 10000 havonta.
2017. aug. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!