Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Furcsa vagy átlagos ez a...

Furcsa vagy átlagos ez a család? Bennetek milyen kép alakulna ki?

Figyelt kérdés
Két gyerekük van, a nagyobbik sulit, a kicsi ovit kezd, az anyuka eddig otthon volt velük, a nagy délig járt oviba. Nem néznek tévét,korlátozzák az édesség evést, persze minden nap kapnak azért kekszet, fagyit, rudit, mikor mit. Nincs Barbie babájuk, póni, hanem inkább fajátékok, építők, legók, társasok. Nincs rokonuk, azaz csak messze, így a két szülő eléggé leterhelt a gyerekek miatt, abszolút ők az elsök az életükben, az apa is ehhez igazította pár évre a munkáját. Nem gazdagok, inkább lemondanak pár dologról, hogy az első években sokat tudjanak együtt lenni, nincs kocsijuk, nagy nyaralások, de kiegyensúlyozott körülmények között élnek (normális ruha, étel mindenkinek, játékok, fizetős és ingyenes programok). Környezetvédelemről sokat beszélnek a gyerekeknek.
2017. aug. 2. 23:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
Én semmi furcsát nem találok benne, bár még csak egy gyerekünk van, mi is hasonlóan élünk. Azt leszámítva, hogy van autónk.
2017. aug. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%
Inkább jó
2017. aug. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
40%
Átlagos
2017. aug. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
58%
Sajnos nem átlagos, de mindenképp követendő. :)
2017. aug. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Roflkopter válasza:
89%
Őszintén szólva kétszer is elolvastam és nem értem miért merült fel benned, hogy furcsák-e. A leírtak alapján teljesen normálisak
2017. aug. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszi :) én a feleség vagyok, és a férjem szerint nem átlagos, ahogy élünk (nincs tv stb.) De szerintem csak nem megfelelő a viszonyítási pontja.
2017. aug. 3. 00:23
 7/20 anonim ***** válasza:
40%

Nekünk volt TV-nk, de alig néztük.

Az építőkocka, legó, fajátékok, búgócsiga nálunk is megvolt. Bátyámmal sokat építhettünk mindenfélét, meg persze kint volt egy homokozónk.

Nekem Barbim volt, de azt mindig meztelenül és fej nélkül hagytam pár hét után, miután meguntam. Inkább legóztam és kiautóztam a tesómmal, mert az jobban lekötött, és abban alkothattam szabadon.

Meg rengeteget kirakóztam, memóriajátékoztam. Szerintem ezek is nagyon hasznosak még.

Lehet, hogy a mai átlagos neveléshez képest ez fura, hogy a TV-ben valami gagyi mesét néznek vagy nem tableton keresztül foglalják le magukat. De szerintem teljesen rendben van, ahogy ti csináljátok. És mondom ezt úgy, hogy én is csak 22 vagyok még.

2017. aug. 3. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
61%
Abban nincs semmi rossz, hogy nincs tévétek, nekünk 5 is van, de szinte soha nem nézzük :D Bár én személy szerint nem szülnék gyereket, amíg nincs kocsi, ház, nyaralás, jólét. Én jómódú családban nőttem fel, amiért hihetetlenül hálás vagyok a sorsnak és minimum ezt a szintet akarom biztosítani a gyerekeimnek is. De persze, ez csak az én véleményem, ha ti így boldogok vagytok, akkor csak az számít :)
2017. aug. 3. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
40%
Nekunk sincs tevenk, szerintem ez nem furcsa. A napi keksz, fagyi, rudi, az meg epp eleg edesseg. Barbieval sem jatszott soha a lanyom, sot, semmilyen babaval. Autonk mindig volt, mert a varoson kivul, erdo mellett eltunk.
2017. aug. 3. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
38%
Mi is kb így élünk,én autóval,férjem biciklivel jár,lego sincs,van sok általunk készített játék,sóliszt gyurma,szinte semmi édesség. Szelektív szemétgyűjtés,komposzt,esővízzel locsolunk. Ne add fel,jól csinálod!
2017. aug. 3. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!