Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy egy baba...

Létezik olyan, hogy egy baba allergiás az anyatejre?

Figyelt kérdés
2017. aug. 3. 11:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Inkább valamire, amit az anyuka evett (tejtermék pl. tipikusan ilyen).
2017. aug. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Valamire allergiás amit te eszel.
2017. aug. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem írták. Az én kisfiam tejfehérje allergiás volt, már születésétől kezdve nagyon csúnya volt a bőre, így tejmentes diétán voltam a szoptatás alatt.
2017. aug. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Az en fiam is tejfegerje allergias. Az egyik osszetevo anyatejben is benne van akarmit csinalsz alletgizalhat. Legalabbis az en fiam mindket osszetevore allergias abbol az egyik anyatejben megtalalhato. Nalunk ez 2,5 evesen derult ki vertesztbol.
2017. aug. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Persze. Ha pl. laktózérzékeny. Az anyatej laktóztartalma 9, és még akkor is, ha laktózmentesen táplálkozik az anya.

Enyhe esetben (ékettani is a laktáz enzim elégtelen termelése a babák egy részénél - ez nem is tekinthető allergiának) elég a laktázenzim adagolása (pl. Colief), más esetben (ha tényleg intolerancia van) csak a spec. tápszer jöhet szóba.

2017. aug. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Nem én vagyok az érintett, hanem a nővérem. Csak fura volt, mert ilyenről még nem hallottam.
2017. aug. 3. 13:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, én tejfehérje allergiám volt, anyatejet sugárban hánytam vissza, minden tápszertöl.ment a hasam, kérdéses volt hogy életben maradok e. Aztán Ausztriában találtak mindenmentes tápszert, rohadt drágán (28 éve).
2017. aug. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!