Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg a feleségem...

Hogyan mondjam meg a feleségemnek hogy egyre inkább túlzásba esik?

Figyelt kérdés
Van egy lányom és mindjárt megszületik az unokám, feleségem szezon munkán dolgozik tavasztól őszig. Na és még nem szóltam bár látta már hogy nem tetszik de sok mindent vásárol a babának. Ő vette a kiságyat, a kókusz matracot ( 70.0000) sok ruhát turizott de ez is rengeteg pénzbe kerül, játékokat, játszó szőnyeget, zenélő forgó altató akármit és már a fülbevalót ami arany azt is megvásárolta. Nekem ez nem tetszik, nem tudom pontosan miért de nem! Félek hogy kihasználják, bár a lányom mindig anyás volt és nagyon szeretik egymást.
2017. aug. 4. 09:31
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Utolsó bár nem kérdezted de körülbelül 200.000ftból élnek. A vejemnek állandó munkája van a lányom pedig táppénzen van, mi téli időszakban mikor csak én dolgozok 140.000ft a bevétel, amikor a feleségem is dolgozik akkor pedig 130.000ftal több.

Egyébként el nem várják, és a lányom nagyon hálás és örül neki, viszont a vejem hát nem tudom ő még csak egy köszönömet sem enged el, de mondjuk azt hogy férfi és azért.

Egyébként a feleségemnek korábbi házasságából van egy fia, neki pedig két gyereke, őket is unokámnak tekintem én is, és bár ők 500-600ezer forintból élnek havonta jelenleg, ők már sosem kapnak semmit, anno mikor 200bol akkor vett a feleségem azoknak az unokáknak is de nem arany fülbevalót meg új kiságyat meg nem ilyen több ezres dolgokat, és nem azért mert a fiát nem szereti annyira....

2017. aug. 4. 11:44
 12/16 anonim ***** válasza:
48%

A te gyereked is vagy nevelo " apa " vagy ?

Mert ha a tied is, akkor undorito a viselkedesed !!

A sirodba akarod vinni a penzed ? Amugy is nem a te prnzed!

2017. aug. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem vitassátok meg együtt az anyagiakat a feleségeddel, mire kell költenetek, mennyit akartok félretenni, és akkor szépen átlátjátok, hogy mikor mire mennyit költött. Ne azt mondd elsőre, hogy miért veszel ennyi mindent a babának, hanem hogy mennyi kell a számlákra, így és így álltok, kéne félretenni, stb. Esetleg a többi unoka ügyét is felhozhatod.

Lehet, hogy most elragadtatta magát, de akkor ő is jobban átlátja majd.

Mondd, hogy inkább majd segítsen sokat a lányának, ha meglesz a baba, sokkal többet számít, mint az arany fülbevaló, meg az ágy felett forgó izé.

2017. aug. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
80%
Amúgy egy babának való arany fülbevaló 10-12 ezer forint, szóval nem egy eget verő összeg. Az én lányomnak is az anyám vette meg még amikor terhes voltam, nem azért, mert nekem nem volt rá pénzem, hanem azért, mert ő ehhez ragaszkodott onnantól kezdve, hogy kiderült, hogy kislányt várok. Mondom még egyszer, ha az a baj, hogy így magatokra kevés a pénzetek, akkor megértem a rosszallást, de ha ti amúgy simán kijöttök, akkor egyszerűen smucig vagy.
2017. aug. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ha ugyanezt a kerdest a gyerek trszi fel, mindenki lehordja amieet kihasznalja a szuleit...



Ulj le a felesegeddel es mondd el neki, hogy zavar mert nektek is szuksegetek van a pe.zre,talajon egyensulyt..

2017. aug. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
75%
Igen, mert teljesen más, ha egy gyerek követelőzik, hogy nem adnak pénzt a szülei és teljesen más egy zsugori apa, aki azért sajnálja a pénzt, mert a másik nagyszülőpár nem ad.. Itt nem a gyerekekkel van a gond.
2017. aug. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!