Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A ferjem tulzasba viszi a...

A ferjem tulzasba viszi a beleszolasaival vagy en kene jobban ra hallgassak?

Figyelt kérdés
Regebb soha nem voltak veszekedeseink , minden tokeletes volt , de miota megszuletett a kisbabank szinte mindenen osszeveszunk. Nagyon sokat dolgozik s mikor hazajon mindenbe beleszol hogy ne oltoztessem tul fel hogy ne igy fogjam stb. Ma azon vesztunk ossze nagyon hogy kezd bujni a foga a babanknak es o az elso kicsi sirasnal mar rogton beakarja kenni gellel , mikor en eldontottem hogy csak akkor kenjuk be ha nagyon faj. Ezek a vitak nem anyossal szoktak lenni? Mas is veszett ossze a ferjevel ilyesmiken? De konkretan mindenen?
2016. jan. 3. 14:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

"mikor en eldontottem hogy csak akkor kenjuk be ha nagyon faj."


Szerintem ez a gond. Hogy TE eldöntesz dolgokat. A gyerek nem a TIÉD, hanem a TIÉTEK. Mindkettőtöké. Talán ha közösen hoznátok meg a KÖZÖS gyereketeket érintő döntéseket, akkor ő nem érezné úgy, hogy mindent szarul csinál, csak te vagy képes életben tartani a gyereket, és nem veszekednétek ennyit.


Örülnöd kéne, hogy a férjedet is foglalkoztatják ezek a dolgok, sok apa nem folyik bele az ilyesmibe. Mi a férjemmel minden gyerekkel kapcsolatos elvünket megbeszéltük, van, amiben én engedtem, van, amiben ő, de sosem döntök el helyette dolgokat...

2016. jan. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Elsovel egyetertek. Az is elofordul,hogy a ferfiak jobban latnak egy egy szitut es mi nem engedunk mert mi vagyunk az ANYJUK :D Pl igaza van a ferjednek elobb kend be mielott nagyon fajna neki mert utana nehezebb csillapitani a fajdalmat es sok sirast elkerultok igy! Majd belejottok a gyereknevelesbe kitartas!! :)) 3 lurko anyuja
2016. jan. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Talán közösen kéne tényleg a döntéseket hozni.Egyébként a férjem is hajlamos mindenbe belekötni ,miközben ö csak a játékból veszi ki a részét ,soha még arra sem kértem hogy tegye tisztába.Amikor megelégeltem ezt ,a kezébe nyomtam a gyereket és otthagytam öket.Akkor jött ,persze hogy én milyen tökéletes anyuka vagyok...:) Inkább csak nevettem rajta ,mint veszekedtünk.Ha nem tetszik neki valami kérd meg hogy mutassa meg ,segítsem ö hogy gondolta.
2016. jan. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A ferjem mindenbe "beleszol" :) de en szeretem,hogy probal segiteni. Van,hogy olyat mond,ami tenyleg zagyvasag,de en akkor is azt mondom neki,hogy "szerintem ez nem jo otlet,mert...". Itt sztem a kommunikacioval lesz a problema. O elmond vmit,de szepen is el lehet mondani,hogy te hogy gondolod. Illetve... ezek nem nagy dolgok,tehat neha engedni. :)


Neki is uj a gyerekneveles es probalja o is jol csinalni. Orulj hogy ilyen ferjet kaptal,aki nem csak leszarja hogy mi van a babatokkal,hanem erdekli mit hogy csinalsz...

2016. jan. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
De honnan veszitek hogy segit nekem? Soha nem rakta tisztaba se a furdetesbe nem segit.hazajon 10 percet jatszik vele s anyi.megertem hogy ez az en dolgom de akkor o pedig ne parancsolgasson mas dolgokba.probalok engedni en is utana de nemtudom hogy lesz.
2016. jan. 3. 16:05
 6/14 anonim ***** válasza:
62%

Van beleszolasa, nem parancsolgatas. Engedd neki neha, hogy feloltoztesse, vagy max had keszitse ki a ruhajat holnapra, amit majd raadsz, ha o nem er ra.


Figyi en terhesseg elott vegan voltam evekig, de mikor teherbeestem a ferjem aggodott a gyerekert, ugyhogy a terhessegemre visszaszoktam a husra, tojasra es tejtermekekre, mert o igy volt nyugodt. Nem beleszolt, hanem a kettonk gyereket hordtam ki, es volt koze hozza. Pedig ez nagyobb dolog azert, mint egy oltoztetes.

2016. jan. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
De nem akarja..sokszor kertem mar ra h segitsn oltoztesse at vagy rakja tisztaba de nem akarja..
2016. jan. 3. 16:24
 8/14 anonim ***** válasza:
Akkor mondd meg neki, hogy ameddig nem veszi ki a reszet ezekbol, addig ne is kritizaljon teged. De pl ezt a fogfajos dolgot megbeszelhetnetek ketten, ervelhettek egymasnak, aztan kozosen eldontitek, hogy mi lesz.
2016. jan. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Aztan megbeszeltuk mondta hogy csak a jot akarja mert sajnalja hogy ha sir de en is elmondtam a velemenyem hogy ha minden kicsi sirasra ami magatol is elmulik 2-3 perc mulva ne kenjuk be mert akkor nem fog hasznalni mikor jobban fog fajni. Csak rosszul esik regebb soha nem orditott ram es most ilyen helyzetben ram ordit h mert nem kenem be , ne a cumit adjam neki stb
2016. jan. 3. 17:16
 10/14 anonim ***** válasza:
Hát ez egy szép kapcsolat lehet....
2016. jan. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!