Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Vanitas kérdése:

Mi a véleményetek arról, hogy a gyereknek mindig és minden körülmények között tisztelnie kell a szüleit?

Figyelt kérdés
Azért teszem fel ezt a kérdést,mert itt nem egy általános esetre gondolok,hanem arra mint például amikor a szülő egy apró hiba miatt vagy engedetlenség miatt lehordja a gyerekét egy szemétnek leordítja a haját és mikor próbálja a gyerek elmondani a saját véleményét azt visszapofázásnak minősítik.És midenre ok a "Mert hogy beszélsz az anyáddal/apáddal stb.." Mondjuk arra is,hogy akkor már joga van a gyereket bántalmazni megrángatni vagy hasonlók.És természetesen a gyerek felőli önvédelem,az ellökés vagy ilyesmi pofátlanság.Mert ő a szülő és kész apropóból...Ha van itt esetleg pszichológus,kapcsolatszakértő vagy egyéb szívesen fogadok egy jó kielemzős választ,akár erre az esetre,akár magának a (szerintem már rég elavult) felfogásnak a taglalására.

2017. aug. 5. 21:25
 1/6 anonim ***** válasza:
8%
Kvázi a szülő tartja életben a gyereket, amíg nemlesz saját keresete. Úgyhogy igen, ez a véleményem.
2017. aug. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem nem az eltartásért kell hálásnak lenni, hanem a szeretetért, figyelemért, türelemért, megértésért, amit kaptál babakorod óta. Tisztelem a szüleim, mert legjobb tudásuk szerint neveltek. Még akkor is, ha a tudásuk erősen hiányos, a tőlük telhető legjobbat kaptam.


Azzal semmire nem mész, ha beszélgettek, aki ilyeneket mond, az egyszerűen buta.


Minél gyorsabban önállósodj, ha csak 2 hetente egyszer találkoztok, a kapcsolatotok javulni fog.

2017. aug. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
Nekem az a véleményem hogy a tiszteletet ki kell érdemelni.
2017. aug. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

Nekem az a véleményem hogy szulőnek is tisztelnie kéne a gyerekét.de sokan már a siro babát is " juszt is"alapon pelenkázzák meg lesz*rják ha sir. Végig ezt kapják. Nincs csoki fogmosás kotelező ha bőg ha nem.


Pedig egy rugalmas higgadt kompromisszumkepes anya gyereke is azzá válna amilyen az anya. Ehhez a tiszteletet eloszor meg kéne adni es csak azután várni azt viszont.

Az hogy a gyerek kiszolgaltatott semmire nem jogosit.

2017. aug. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Néhány kivételtől eltekintve igen, tisztelnie kell a szülőt. Neveli, gondozza, segíti, szereti a gyerekét, ez már alap kell hogy legyen a tiszteletre. Nyilván egy bantalmazo, vagy elhanyagolo szülőre ez nem vonatkozik, de az átlag szulonek ennél többet nem kell tennie ahhoz, hogy tiszteletet erdemeljen
2017. aug. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ki kell érdemelni azt.

Nem jár csakúgy. Alapból jár, de ha a szülő a gyerek ellen tesz...akkor nem jár így értem a ki kell érdemelnit.

2017. szept. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!