Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi megtakarítás szükséges...

Mennyi megtakarítás szükséges ahhoz, hogy a gyermek normális körülmények közé szülessen?

Figyelt kérdés

A párommal gyerekvállaláson gondolkozunk,ám mielőtt belevágunk tájékozódni szeretnénk,hogy mégis mennyi megtakarítás szükséges a dolog megalapozásához.

Elsősorban érdekelne: A baba születése előtti költségek (körülbelülre,közép árkategóriás termékekkel számolva)

Gondolok ilyenekre: babaágy,babakocsi,babaruhák,cumis üveg,cumi,esetleges vizsgálatok..


Amit még fontosnak gondolok: páromnak és nekem is állandó munkahelyünk van,havi keresetünk 320 ezer forint,és afölött. Ha teherbe esnék,és nem tudnék dolgozni,akkor is meglenne ennyi jövedelmünk. Segítségünk lenne, a szüleim részéről. A párom szülei sajnos az ország másik végében laknak.

Nem szeretném elkényeztetni a leendő gyermekünket,viszont mindent szeretnék megadni neki,ami a teljes értékű életéhez szükséges.

20/L


2016. júl. 13. 21:53
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzátennék,hogy saját lakásban élünk,külön a szüleimtől.
2016. júl. 13. 21:55
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Itt elég szélsőséges válaszokra számíthatsz, az 50ezertől a csillagos égig. Neked kell tudnod, hogy mi a fontos. Ömlik a tv-ből és a baba magazinokból na meg az anyukákból,hogy milyen szuper (és felesleges) dolgokra van szükség mire megszületik a pici. Mérlegelj. Pár dolgot vehetsz használtan is ezzel rengeteg pénzt megspórolva. Magándokit akarsz vagy jó az SZTK is? 100ezres különbségek lehetnek. Kell egy szívhang hangot utánzó plüss nyuszi vagy jó a mezei T*sco-s? Hopp egy tízezres különbség. Ez elég megosztó kérdés. :) bevétel szempontjából (szerintem) kényelmesen meglennétek.
2016. júl. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%
sok money kéne vagy euro
2016. júl. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Leírom a ami eszembe jut.

Nagyobb kiadások kiságy (kombi) 55000. (Ebből 40et anyósomék fizettek )

Babakocsiból vettümk egyet használtam mindennel ellátva 35000ért de megbántam nem tetszett baromi nagy volt és nehéz tolni, így ezt elvittük anyámékhoz és vettümk másikat 40000ért újat. De ez már akkor volt ugye miután megszületett.

Havi kb 10-15ezret költöttünk a terhessègem 16. Hetétől. Mint pl: kiságyra körforgó (6000) 3 lepedő (3000) ágynemügarnitúra (4500) felesleges amúgy. Pelenkázó alátét (4000) cumisüvegek 3 db olyan 5000. Ruhákat folyamatosan vettem, néztem akciókat azt egész kevésből megúsztuk, pedig rengeteg ruhája van, de tescoba sűrűn vannak akciok akár 50-70%os. És nagyon jó minőségű. 2 takaró egy vékony egy vastagabb. Egyet kötött anyukám. Mi nagyon sok mindent kaptunk anyukáméktól. Kanapét a szobájába, micimackós függönyt, falvédőt, sok ruhát, pihenőszéket.

Egy átlagos vizsgálat ára 8-15 ezer. Ha magánsokihoz akarsz járni. Én sztkshoz jártam teljesen meg voltam vele elégedve, plusz másik városban szültem ezért nem fogadtam fel, de amúgy se tettem volna. A szülésért se fizettem senkinek.

Egy gyerek ahogy nő mindig kell valami :D nálunk most tele a lakás habszivaccsal pl mivel mászik már, ha összeadom biztos kijönne vagy 15.000 csak erre. Most vettünk új aztósülést mert már kinőtte a hordozót (40000) nézegess kelengyelistákat, többet, aztán majd szép lassan kirajzolódik mit kell venned. Én pl nagyon sok helyen olvastam a pelenkakukát, de rengetegen írják hogy felesleges. Ugyanúgy mint az ágyneműgarnitúra. Meg a körforgó. A lányomat csak 3 hónaposan kezdte érdekelni.

Szóval sok dologtól függ, de ha mondjuk 100-200 ezret félre raktok abból elég sok, ha nem mindent, meg tudtok venni.

2016. júl. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kedves első! Azt hiszem igazad van,köszönöm válaszod. Arra gondoltam,hogyha veszünk egy kiságyat használtan,és lecsiszoljuk,újra festjük,akkor az is megfelel,nem?! Ilyen dologra nem szeretnék sokat költeni,mert úgyis kinövi. Babakocsit újat szeretnék.

Jó az sztk-s doki is,akikkel eddig találkoztam,rendkívül rendesek voltak.

Valószínűleg elég lesz a sima mezei nyuszkó is. Egyébként maradt meg plüss állatom nekem is,még valentin napra is azt kaptam,imádom őket,ha kimosom,remélhetőleg jó lesz a picinek is..

Szóval akkor vannak dolgok bőven,amin nyerhetünk pár ezer forintot.

Kedves második: köszönöm ezt a mélyreható meglátást :)

2016. júl. 13. 22:50
 6/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Nagyon drága vagy,köszönöm szépen a válaszod! Akkor elkezdek körbenézni,nagyjából összeszámolok mindent,és belevágunk.
2016. júl. 13. 22:53
 7/11 anonim ***** válasza:
4es vagyok. Tesómék is úgy csinálták a kiságyat. Igaz ingyen kapták, de ők is lecsiszolták lefestették, teljesen rendben van. Én pl amikor megláttam ezt a kiságyat beleszerettem :D azt mondtam ebből nem engedek nekem ez kell. De pl egy sima mezei kiágy olcsó, de ha hozzá számolsz egy pelenkázó komódot akkor árban ugyanott vagy mert a komodok sokkal drágábbak. Ja meg ruhás szekrény. Mi az is olcsón vettük 20ért de már elég kicsi, pedig folyamatosan rakom el a kinőtt dolgait. Egy nagy doboz még így is van amibe azok a ruhák vannak ami még nem jók rá :D sok mindenből jó a használt ez tény. Turkálókba nagyon jó cuccokat lehet kifogni, van hogy még a cimke is rajta van. Anyukám onnan vett hintát, nem volt 1000 ft. Meg játszószőnyeget. Ja meg ilyen apróságok mint pl kézfertőtlenítő, szobadekor, orrszívó, vettünk neki külön lázmérőt, mellszívó, ha akartok légzésfigyelő, bébiőr... tényleg határ a csillagos ég :)
2016. júl. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Több vélemény alapján 300-400ezer ft körüli a születés előtti kezdőköltség az ismerőseink körében is. Több, ha mindenből újat vesztek, kevesebb ha kaptok pl babakocsit, kiságyat. Járulékos ktg is lehet, ha a lakáson alakítotok, festés új butor. Sok ment el nálunk pl vitaminra, olyan gyogyszerre amit lehet terhesen is bevenni. ( a bacik jobban támadtak mint előtte bármikor, sajnos)

Meg a babakelengyék, apro dolgok voltak a legkissebb kiadások.

2016. júl. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
25%

En az elso szülesert nem fizettem a masodikert igen, császár lett az elso, rezidens csinálta, akkora vágás van a hasamon mintha 3 gyereket vettek volna ki, a masodik vágasom fele akkora es lentebb is van. Szoval vizsgálatokkal egyutt a masodik császár 200.000 volt


Baba cuccok kocsival egyutt 500.000


Plussz költség volt, az elso magan deveny tornája 10.000/ alkalom

Tapszer 3 honapos korától 1000/doboz (anyatej melle kb 2 egy honapba)


Pelus 25.000/honap

Gyógyszer ha kellett 5-10.0000ft


Másodiknál most alig van plussz ktg, eleg az anyatej es tornára sr kell vinni.


Az egyetlen ami gond, hogy a munkáltató miatt a csed meg nincs elintézve ugyhogy 3 hónapja 0 bevételem van, tehat megtakarítást használjuk.


En egy millió alatt nem várnék bele, de ez en vagyok

2016. júl. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Ha már így az anyagi részébe belemegyünk, én is leírok 1-2 dolgot. Mi a spórolósabb megoldásokat választottuk (de ezek mi vagyunk). Kiságyból használtat vettünk, szuper állapotút találtam matraccal 15 ezerért (olyan helyről sikerült, ahol szinte nem is használták, csak a helyet foglalta). Pelenkázólapot az ágyra tettem, ha használtam, komódot nem vettünk, a szekrényében elfért minden. Ez a lap is 2500 volt használtan, hibátlanul. Babakocsi szintén használt, 30ezerért. A kiságyra körforgót pl nem szerette a fiam, de azt mondjuk csak kölcsönbe kaptuk én nem is vettem volna. Sztk-ba jártam, nem bántam meg. A terhes vitamin kb 9000 volt 3 hónapra. Ruhákra egyebekre őszintén nem tudom mennyit költöttünk, mert sok mindent kaptunk, de ha rákeresel 1-2 babakrlengye listára, láthatod hogy igazából nem kell sok darab, mert nőnek mint a gomba. :) csak azét megvenni, hogy 1-szer ráadjam (vagy egyszer sem), nem sok értelmét látom. Ha fb-on csatlakozol egy helyi baba-mama csoporthoz, ott is sok (sokszor új) dologba belefuthatsz. Én Megmondom őszintén sok dologért "szaladgáltam", csak azért, hogy spóroljak és bizony 6 babakocsit is megnéztem, mire a 7-ik minden vágyamnak megfelelt. És még annyit, ha számíthattok ajándékozókra, érdemes megbeszélni mire van szükségetek, így nem lesz 60 kisruha, meg 20 cumi. :) Na nem szaporítom a szót, a ti döntésetek, de érdemes mindent megfontolni, megéri-e az új. ;)
2016. júl. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!