Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudtok olyan esetről, hogy...

Tudtok olyan esetről, hogy egy gyerek az iskolán belül halt meg?

Figyelt kérdés
2017. aug. 6. 07:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
59%
Igen.
2017. aug. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Hogy történt?
2017. aug. 6. 08:02
 3/22 anonim ***** válasza:
59%
Igen. Zeg, Zrínyi.
2017. aug. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
és tudjátok mi történt? Baleset, vagy rosszullét ?
2017. aug. 6. 08:09
 5/22 anonim ***** válasza:
88%

A noverem is az iskolaban halt meg. 13 eves volt.

Tesioran futas kozben osszeesett, hirtelen szivhalal.

Ez 30+ eve volt, akkor meg semmihez sem tudtak kezdeni hirtelen.

Ma mar azert jobb a helyzet, ismerik sokan a jelenseget, illetve hogy mit kell tenni, pl defibrillatorral 5 percen belul maradando karosodas nelkul visszahozhato lett volna, 10 percen belul karosodassal, azutan eselytelen. Nem Magyarorszagon elunk mar, de itt a nagyobb iskolakban/kozossegi helyeken tartanak defibrillatort, gondolom Magyarorszagon is, de atlag emberek is nagyjabol tudjak, hogy addig is mit kell tenni, a tanarok (foleg a tesitanarok/edzok) kulonosen.

Akkor szerintem szegeny noveremnek eselye sem volt.

2017. aug. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom :( Igen, nálunk is van amúgy suliba.

Onnan eredt a kérdésem, hogy megkérdeztem egy tanártól, hogy történt-e haláleset az iskolán belül, és azt mondta, ez nem kórház..Nem láttam az összefüggést, lépcsők vannak, konkrétan több helyen is, mindenhol lépcsőkkel lehet feljutni, ráadásul szakmai iskola, ahol asztalosok,villanyszerelőket képeznek, tök eltudtam volna képzelni

2017. aug. 6. 08:36
 7/22 anonim ***** válasza:
85%

Persze, nyilvan mindenhol megvan erre az esely, lehet olyan szerencsetlen baleset iskolaban is, ami fatalis. De hala Istennek ez egyaltalan nem jellemzo. A vegtagtores/agyrazkodas inkabb, de az sem altalanos. A ket gyermekem ket kulonbozo iskolaba jar, 700 diakos, tehat nagy letszamu suli mindketto (altalanos iskolak), de ezekben is ritka a sulyosabb baleset, meg a tores is. Van nover es orvosi szoba mindket helyen, de napi szinten csak zuzodassal, horzsolassal mennek oda gyerekek.

Pl ket eve az egyik gyermekem olyan szerencsetlenul esett el, hogy eltorte a labat, de nem is "aprozta el", spiralis combcsonttorese lett. Ketszer mutottek, 4 hetet volt kerekesszekben, plusz par hetet mankozott. Mar ez is olyan kaliberu dolog volt, amire azelott 15 evig nem pelda a suliban, volt is hazon belul jo nagy kivizsgalas, de meg a korhaz is jelentette az onkormanyzatnak az esetet, hogy vizsgaljak meg, hogyan lehet ekkora serulest szerezni egy iskolaban. (Volt alapja, a jatszoter nem volt jegtelenitve, de a gyerekeket kiengedtek, ami csak azert durva, mert abban az evben azon az egy napon volt nemi ho es fagypont alatti homerseklet, tehat itt a gyerekek nincsenek ahhoz hozzaszokva, hogy a labuk alatt jeg lehet.)

Arra akarok ezzel celozni, hogy meg az altalanos iskolakban is annyira figyelnek a biztonsagra, hogy halalos baleset nem igen tortenhet, max termeszetes halal, lasd a noverem esetet. Szakiskolakban pedig, azol kifejezetten balesetveszelyes gyakorlati oktatas folyik, ott valoszinuleg meg jobban odafigyelnek erre es nyilvan a diakokat is elotte felkeszitik a lehetseges helyzetekre.

2017. aug. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Igen, igazad van, valószínűleg iszonyú ritka, kíváncsi lennék az első kettő válaszoló esetére, szerintem az is olyasmi lehet, mint a nővéreddel történtek :(.
2017. aug. 6. 09:38
 9/22 anonim ***** válasza:
74%
Agyi probléma volt, nem szívhalál, ennek ellenére azóta van defibrillátor, amit használni is tudnak, nrm csak dísz. 3 voltam.
2017. aug. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Ohh , sajnálom azt a családot is.
2017. aug. 6. 10:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!