Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ugye nem lesz később baja...

Ugye nem lesz később baja belőle, ha most nem történt gond? És másoknál is megesik az ilyen vagy csak simán rossz anya vagyok? Mikor van baj amikor így elesik és mire kell figyelni? Mikor kell kórházba menni vele?

Figyelt kérdés

Kisbabám 8és fél hónapos,mászni tud,feláll mindig mindenhol,de ülni nem tud.

Mostanában mindenhova feláll és elszokott esni,kiszoktam mögötte párnázni a padlót vagy épp ott ülök..

Ma reggel szegényem megint felállt a szekrényhez,kipárnáztam mögötte minden iránYból,de szegényem úgy esett hogy semmit nem értek a párnák és hanyattesve koppant egy nagyot a feje.

Sírt és piros volt neki a feje pár percig,de hamar megtudtam nyugtatni..

Nagyon megijedtem és félek,hogy ha nem most akkor a későbbiekben lesz e ebből probléma..

Mindig figyelek a gyermekemre és Ő a legfontosabb számomra,ezt hozzá teszem

Előre is köszönöm a válaszokat!


2017. aug. 9. 08:14
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

Elvileg ezeket az eséseket kibírják, de azért figyeld, hogy változik-e a kezdve, végigtapogatod a fejét, hogy van-e vmi elváltozás, hány-e, étvágytalan lesz-e.


Én fiam is állandóan esett kelt, és mindig a fejére esett, sosem tudta felfogni a kezével vagy nem hajlította be a térdét, hogy fenékre huppanjon, és amikor egy nap tényleg 50x esik fejre, az már nekik sem egészséges. Azért a babák sem bírnak ki mindent. De amikor kiírtam a hasonló kérdésemet, akkor az őslény-anyák nekem ugrottak, hogy hát az ő gyereke mit ki nem bír, meg nem érdekli, ha sír és nem is lett sírós a gyereke, és én így csak anyámasszonykatonáját nevelek belőle, ha annyira aggódom. Meg az ő gyereke két esés után megtanulta, hogy hajlítsa a térdét, nekünk ehhez gyógytorna kellett (amúgy is jártunk oda 3 hós kora óta a letapadt izmok miatt).


Szóval készülj fel arra, hogy a hü-lye őslényanyák be fognak találni téged is.

2017. aug. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
tegnap a 12 hósom (aki már 2 hónapja jár) lefejelt egy alacsony szekrényt, és majdnem átharapta a nyelvét, pedig konkrétan 10 cm-re voltam tőle. nagyon vérzett, minden csupa vér volt, de 5 perc alatt megnyugodott. előfordul az ilyen mindenkivel. nem lesz semmi baja. akkor vidd kórházba, ha elesik és nem sír, nem reagál semmire, hirtelen nagyon álmos lesz (nem szabad hagyni aludni ha agyrázkódása van!). de nem valószínű hogy ilyen fog történni, hacsak nem tényleg nagyon magasról esik.
2017. aug. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Fel vagyok rá készülve,hogy letámadnak,azért írtam oda,hogy a gyermekem a legfontosabb..

Köszönöm szépen a megnyugtató válaszokat!

2017. aug. 9. 08:48
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Nekem is van gyerekem és sajnos nem lehet minden másodpercben a kezüket fogni...Volt hogy pici korába lefejelte a szekrény sarkát,majdnem a szeme bánta.Igaz anyukám volt vele. 😕Mai napig ott a szeme felett a heg (17)éves.Azért figyeld a viselkedését,nehogy baj legyen.Általában elég "strapabíróak!"
2017. aug. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
34%
Egyetértek a többiekkel, én még annyit tennék hozzá, hogy tanítsd meg neki hogyan kell guggolni, vagy hogy a fenekét tolja hátra ha eldől, így nem vágódik el, mint egy bot. Ha most még nem is tudja megtanulni, de próbálkozz folyamatosan.
2017. aug. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%
Nem fogod tudni mindig kivédeni az ilyen eséseket. És igen, minden esésnél azon fogsz gondolkodni, megelőzhetted-e volna. És persze, védd ki, ha tudod, de egy-egy ilyen borulásból rengeteget tanulnak ám a gyerekek, ettől óvatosabb lesz, mintha elkaptad volna. Később is lesznek ilyenek még sajnos. Nálunk a kétévesemnél kismotor kormánya felett átrepülős szájra érkezős volt eddig a legdurvább. :(
2017. aug. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
85%
Lesz annak még párja is ne aggódj! Keress rá az agyrázkódás tüneteire és magold be, ha egyiket sem látod a gyereken, az élet megy tovább.
2017. aug. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!