Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Játszótéri barátság a szülők...

Játszótéri barátság a szülők között?

Figyelt kérdés

Kettő kérdésre szeretnék választ kapni. Az egyik hogy ti játszóterezések alkalmával ha ugyanabba a társaságba botlotok rendszeresen, barátkoztok e a szülőkkel. Vagy legalábbis úgy értem, hogy össze járás a gyerekekkel, közös program szervezése, esetleg meghívni otthonra. Mennyire erőltetitek ezt úgymond.

A második kérdésem ennek kapcsán hogy Ha adott egy család akik nagyon kedvesek De mostanában el vannak a saját kis közegükben azzal Ti mit kezdenétek? Már alig járnak ki a játszótérre És eddig Facebookon beszélgettem az anyukával most mindig csak én írok rá ő meg oda írja hogy mindig az eszükben vagyunk de ugye érdeklődni meg semmi... akkor ti próbálkoznátok barátkozni?

És van egy másik anyuka akikkel ritkábban találkozunk Viszont ha szervezünk valamit akkor az tényleg mindig megvalósul. Ez így korrekt/ korrektebb nem?

Azért kérdezek ilyeneket mert alapjáraton én nehezen barátkozom de most Nagyon igyekszek a gyerekem miatt jóba lenni családokkal. Vagy lehet hogy bennem van a hiba? Min változtassak?

Előre is köszönöm a válaszokat.


2017. aug. 11. 15:54
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Abszolút nem barátkozom, max köszönünk egymásnak a játszótéren belül, de azt is csak 'illendőségből'

Én a helyedben nem írnék többet

2017. aug. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Én baratkozom a helyiekkel...mivel kis település a gyerekeink ovistarsak lesznek,stb..gyakorlatilag lehetetlen lenne nem "baratkozni"...néha szervezünk kozos programokat pár csaladdal,de túlzásba nem szoktuk vinni..ahhoz,hogy életünk nagy dolgait megosszuk egymassal még bőven kell idő,ha ugy alakul egyaltalan,de haverkodas szintjén jol működünk..
2017. aug. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első esetben nem írnék többet. Valószínűleg próbál épp finoman lekoptatni téged, vagy lazítani a kapcsolatot.

A második esetben maradna a barátság, én sem igénylem, hogy túl gyakran legyek idegenekkel.

2017. aug. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem barátkozok játszótéri szülőkkel. Mondjuk jó lenne beszélgetni meg egy-két anyukával összejárni, hogy pl. átmegyünk hozzájuk vagy ők hozzánk, elkávézunk, amíg a gyerekek játszanak stb., de szerintem ezek a barátságok nem a játszótéren kötődnek. Azok erőltetettek és felszínesek. Az a tipikus "hány éves? hogy bírja a bölcsit? hogy bírjátok ezt a meleget?" beszélgetés és ebben ki is merül.


A család, aki elvan a saját kis életével, az valszeg le akar koptatni vagy elég neki csak a face, de nem több.


Én is próbáltam anyukákkal kapcsolatot teremteni a lakóparkban, ahol lakom, de két anyukán kívül senki nem kíváncsi a másikra. Mindenkinek "kertesháza" van, és max. a szomszéddal áll szóba. Nagyon egyedül éreztem eddig magam, de a fiam szeptembertől megy bölcsibe, én vissza dolgozni, így már nem érdekelnek.

Amúgy ezek az anyukák a helyi face-csoportban nyalják-falják egymást, csak ne kelljen face-to-face találkozni, mert annyira viszont nem nyitottak.

2017. aug. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én barátkozom. Van nagyon sok olyan anyuka, akikkel össze nem járok, de mindig beszélgetünk, ha összefutunk a játszótéren. Illetve 2 olyan, akikkel össze is járunk.

Az első anyukára ne írj rá többet szerintem se, csak ha ő ír, a második szerintem is okés.

2017. aug. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Én leállok beszélgetni ha úgy van de barátkozásnak nem nevezném.

Ha valaki sose ír rám pedig én többször is, pár alkalom után nem szoktam írni amíg nem keres.

2017. aug. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem voltak jászóteres barátnőim, egész nap együtt voltunk hétköznap, de ahogy bölcsi-óvi jött....nem us beszélünk azóta. Nagyon rosszul érintett. :(
2017. aug. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Akkor nem én vagyok a hülye. De azért nem értem, mert eleinte jófej, nyitott volt az anyuka, kölcsönös volt az érdeklődés.

Vagy az közre játszhat szerintetek, hogy megkérték a páromat (mivel ő maszekba is dogozik), hogy csináljon meg nekik egy nagyobb munkát, és akkor hívtak át engem és a kislányunkat is "vendégségbe", és utána kezdődött a lekoptatás... Ez valami fölényeskedés lenne? Pedig a férjemnek enélkül is van folyamatosan munkája, oké, hogy plusz pénz, de ezzel már túl is vállalta magát, és majdnem hogy csak azért vállalta el, mert mi olyan jóban voltunk azzal az anyukával és ciki lett volna elutasítani... így inkább mi tettünk szívességet, de lehet ő nem igy érzi?

Nagyon csalódott vagyok, mert ha csak egy felszines szülők közötti barátság alakult volna is, de legalább az jó lett volna ha van állandó játszopajtás akire számíthatunk (és nekik is hasznos lett volna bár rudom erőltetni nem lehet, meg ez már az ő dolguk).

2017. aug. 12. 15:00
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem azért és addig jópofizott, amig a munka kész nem lett? Vagy nem jól sikerült és megsértődtek? Vagy a férjének nem voltatok szimpik?
2017. aug. 13. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem, tetszik nekik a munkája, ez még folyamatában van, több mindent kell csinálni nekik. Az első részével elégededettek voltak. Az eltávolodás pedig pár nappal a megrendelés után kezdődött. Talán a szimpátia még lehet, de akkor meg minek bizták meg...
2017. aug. 13. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!