Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan anyuka, aki...

Van itt olyan anyuka, aki bankban dolgozik? Tényleg sok a túlóra? Kigyerek mellett milyen ott dolgozni?

Figyelt kérdés

Ha lejár a GYED-em, úgy néz ki lenne lehetőségem bankban dolgozni, nem vezető beosztásban, csak középfokú végzettséggel. (Van két szakmám, de egyik sem pénzügyes)

Viszont mindenkitől azt hallom, hogy ilyen helyen sok a túlóra. Két kisgyerekem van, a kicsi akkor lesz bölcsis, gondolom az elején sokat lesz beteg is, a férjem sokáig dolgozik, más segítségem nincs. Tehát nem tudok 17 óra után még 1-2 órákat maradni, akkor nem érdemes oda mennem? Mi a tapasztalat, tényleg sok a túlóra? Vagy ez nem általános?


2017. aug. 13. 07:24
 1/7 anonim ***** válasza:
40%

Igen, a front office-osok nálunk sokat túlóráznak a hülye adminisztráció miatt.

De miért nem a protekciódat kérdezed, hogy náluk mi a helyzet?

2017. aug. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%

Bankban dolgozom front office területen. Lehetne túlórázni, mert lenne mit csinálni, de nem vagyunk hajlandóak egy perccel sem tovább bent maradni. Pár hetente egyszer van egy értekezlet, ami miatt egy órát bent kell lennünk, azért is kap rendesen a fiókvezetőnk. :-) A központ nagy ívben ...-ik ránk, így mi is az elvárt minimumot hozzuk.


Vannak ismerőseim más bankoknál, nagyon változó. Nálunk is van olyan fiók, ahol rendszeresen bent maradnak, mert patika rendet vár a fiókvezető. Nálunk ő is lelép, amint tud.

2017. aug. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nincs protekcióm, nem tudok kit megkérdezni ott. :)
2017. aug. 13. 07:57
 4/7 anonim ***** válasza:
37%
Akkor miről beszélsz? Egyáltalán nem reális, hogy ott dolgozhass bárminemű szakirányos végzettség nélkül, ha nincs protekciód. Nincs hiány alkalmas szakemberből.
2017. aug. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem arra vonatkozott a kérdésem, hogy felvennének-e, nem is szeretném részletezni, miért gondolom, hogy lenne rá esély, bár nem írtam sehol, hogy biztos a dolog.

Másrészt nem tudod hol élek, hogy itt mi a helyzet, illetve ha megnézem az álláshirdetéseket, azt látom, hogy sima érettségivel is keresnek banki alkalmazottakat. Nekem is van több ilyen ismerősöm, csak nem olyan közeliek, hogy ezt megkérdezzem tőlük.

2017. aug. 13. 08:35
 6/7 anonim ***** válasza:
48%
Fiókban us van túlóra es háttérben is. A gyerek 3 éves koráig nem kötelezhetnek túlórára. De nálunk ugyan van heti 8 óra túlóra, de megmondtam, hogy a gyerek miatt nem tudok. Semmi gond nem volt (igazgatóság nem fiók). Igaz én 10 éve itt vagyok.
2017. aug. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
37%

Back-officeban, a központban dolgozom. A vezetők hosszú napirendje miatt gyakori, hogy túlórázni kell. Ráadásul, ha az előterjesztések sürgősek, a kollégák is sokáig bent vannak, hogy végezzenek vele határidőre.

Nekem hetente kb 3 alkalommal szokott lenni túlórám.

2017. aug. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!