Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Második terhességénél más is...

Második terhességénél más is érzett hasonlóan?

Figyelt kérdés

Első terhességemnél mikor megtudtam hogy anya leszek szó szerint leszállt a rózsaszín köd,folyamatosan hétről hétre olvastam hogy fejlődik a baba stb.Szinte csak e körül forgott a gondolatom.Most,hogy másodjára terhes vagyok (7hetes),sokszor azon kapom magam,hogy eszembe sem jut,szinte elfelejtem.Nem olvasgatok,igazából olyan semleges érzésem van.Vajon jönni fog szülés után itt is a mindent elsöprő szeretet mint az első gyermekemnél?Nagyon szoros a kapcsolatom vele.

Vagy terhesség alatt kialakul majd ez,ahogy telik az idő?Hogy éreztél a második terhességed alkalmával illetve mikor megszületett?


2017. aug. 15. 15:58
 1/5 anonim ***** válasza:
34%
Én most első terhességemnél is így vagyok vele. Az elején nagyon lelkes voltam, folyton babás dolgokról olvasgattam, aztán elmúlt a nagy lelkesedés. Szerintem ez teljesen normális, csak arról van szó, hogy változás most az elkövetkező hónapokban nem igazán lesz, addig meg törődöm a jelenlegi problémákkal. Persze eljárok a vizsgálatokra, néha kicsit olvasgatok, meg örültem, amikor először megmozdult, de amúgy nem vagyok az a típus, aki folyton csak a babára tud gondolni és pánikrohamot kap, mert valaki macskasimogatás után kézmosás nélkül hozzáért.
2017. aug. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bennem meg volt az öröm mindkét terhességtől, de tény, hogy az elsőnél nagyobb volt a szenzáció. Olyan szakaszok persze mindkettőnél voltak, amikor még nem éreztem, vagy épp nem mozgott, vagy elmélyedtem valamiben... és akkor "lefelejtettem", sőt persze olyan is volt, amikor rosszul voltam épp valamivel, hogy az eufória "enyhén" háttérbe szorult :) Másodszorra nekem is jártak olyan aggódó és bűntudatos gondolatok az eszemben, hogy akkora szerelem már nem lehet, mint az elsővel, és hogy mi lesz egyes számú "anyaadagjával", és ez nem lesz igazságos kettes számúval... De egyrészt igazából az elsővel sem rögtön első látásra lett az igazi, hanem valahogy fokozatosan, ahogy megismertem, mélyült el igazán, hogy ne csak ösztönből, hanem aggyal, önmagáért is szeressem. Most meg már biztosan tudom, hogy a szeretet attól csak több lesz, ha többfelé osztják :)
2017. aug. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia.Én is most vàrom a màsodik gyerekemet 30 hkm.És sokkszor elfelejtem,h terhes vagyok,nem olvasgatok nem vàsàrolgatok.Az elsőnél aggodos voltam,végig idegeskedtem a terhességet.Most teljesen nyugodt vagyok.Kisfiamat miota megszültem ö az életem a szerelmem,imàdok vele lenni.Most a màsodik pocaklakó is kisfiú és félek,h nem lesz az az érzés,mint az elsőnél.
2017. aug. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A hormonok zavarnak be. Mindkettőt ugyanúgy szeretni fogod, hidd el.
2017. aug. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanez volt. Ugyanúgy fogod szeretni.
2017. aug. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!